Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha bevezetik az eurót, hogyan...

Ha bevezetik az eurót, hogyan alakulnak az árak? Egy átlagfizetés a mostani árfolyamhoz viszonyitva úgy 200-400 eu között lessz. Átszámolgattam a közüzemi dijakat és az jött ki nekem hogy ezeket ki sem lehet fizetni egy átlagbérből.

Figyelt kérdés
Hogy mi lessz itt? Vagy tévedek?
2009. febr. 1. 06:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Erről még jónéhány évig fölösleges gondolkodni. Papíron már Euróval kéne fizetnünk, de volt aki elcsessze ezt. Amúgy a közüzemi díj arányosan ugyanannyi lesz. Azt is ugyanazzal az Euróval fogják számolni. Az más kérdés, hogy az EU-s átlagbér 1000EUR körül van.
2009. febr. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is fölösleges még ezzel foglalkozni, mert 10 éven belül nem lesz itt euró! Ne is legyen! Az olaszok is megbánták!

A közüzemi díjakat így sem lehet kifizetni a 60 000 Ft-os minimálbérből!

2009. febr. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha bevezetik az eurót az az idomulás miatt (alkalmazkodik az Uniós árakhoz) néhány dolognál árnövekedést jelent, néhánynál meg csökkenést.

Viszont ami várható az az, hogy a legelső hetekben, hónapokban mindennek megugrik az ára.

Na nem azért, mert ez állami szinten menne, vagy bármi egyéb indokolná.


Csak tudod, ha a mai okos magyar mentalitást nézzük, akkor az összes termelő, vállalkozó - az eurós átállásra hivatkozva - emelni fogja az árait.


Érdekes pl., hogy amikor emelkedett a benzinár, akkor ez mindenre kihatott. Ez oké is; érthető.

Csak az nem fér a pici fejembe, hogy amióta már nem 300 forint a benzin, akor az árak vajh miért is nem mentek vissza?!

Megmondom. Azért, mert a legtöbb magyar (tisztelet a kivételnek) a saját zsebét tömi (beleértve természetesen a politikusainkat is).

Amíg ez a mentalitás megvan a magyar emberekben, addig ez így lesz. Bármilyen változás áremelést fog jelenteni - hiszen a sok parasztnak van mire hivatkoznia. Hiába megalapozatlan; akkor is emelni fog. (És nem fogja fel, hogy pont az ilyen mentalitással okozza a saját sz@r életét.)


Idővel viszont - pont az Uniós árak miatt - konszolidálódni fog a helyzet. Lesz ugyan azután is áremelés, stb., de korántsem lesz olyan mértékű ingadozás, mint manapság.

2009. febr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Egy lényeg lesz az egészben! Az árak majd szépen felkúsznak uniós szintre(már most is van olyan, ami ott van, vagy már meg is haladta azt), csak a fizetések nem fognak ezzel együtt emelkedni!
2009. febr. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos a széthúzó magatartás miatt emelkedni fognak az árak, a fizuk meg ugyanúgy a béka segge alatt.

Ha kicsit összetartóbbak lennének az emberek, mármint a maszek nem szedné ki a zsebedből azt a keveset is, a maga hasznára, egy idő után az ő boltja is jobban működne, mert több pénzt szúrnának el az emberek, mikor már realizálódott a helyzet.Így meg marad a jól bevált, "minimálbérnél nem többet gereblyézek össze, de azért emelgetem az áraimat" - effektus.

Végütére is: Carpe Diem!

2009. febr. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
egyertelmu a dragulas az euro beiktatasanal.Lasd Franciaorszag, Portugalia,stb. Talan 20 ev alatt visszaall a kiindulo szint.Nem beszelve arrol, hogy ha a munkaero ugyanolyan draga lessz,mint Nyugaton, a gyarak vagy tovabballnak meg Keletebbre, vagy visszajonnek, itt legalabb nincs szallitasi koltseg.Minel kesobb,annal jobb!
2009. febr. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jövőre nem lesz Euró. Én már üreg vagyok emlékszem az olaszok, legyelek, románok rendszeresen lecsaptak néhány 0-t a pénzük végéről. Pesten a voaljegy már nem 1Ft. itt is le lehetne csapni 2-t. Az üzemanyag nekem most is 1.5 mint fiatal koromban ( igaz most németországban élek ) És kb. annyi a bevételem mint anno Mo.-n. :)
2012. jún. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!