Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek érdemes a magánnyugdíjpé...

Kinek érdemes a magánnyugdíjpénztárt és kinek az államit választani?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 19:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
2011. jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Üdülni akarok válasza:

Sajnos a értelmetlen a kérdés, mivel nincs garancia egyik oldalon sem.


1) Mint láttuk a törvényeket lehet visszamenőleg és akár Alkotmány ellenesen is módosítani.

- Nincs az a szerv (Kormány, Parlament), aki garantálja vagy akár csak megjósolja, hogy 20 év múlva milyen törvény lesz érvényben a nyugdíjakra vonatkozóan (melyik éveket veszik figyelembe a nyugdíj számításánál, a keresetek hány százaléka lehet a nyugdíj, hány év lesz a nyugdíjkorhatár).

2) Senki nem tudja garantálni, hogy lesz pénz az állami nyugdíjkasszában és azt milyen arányban osztják szét a nyugdíjasok között. (1 vagy 3 millárdot kell 3 vagy 5 millió felé osztani?)

3) Senki nem tudja garantálni, hogy bárki egészségesen megéri a nyugdíjkorhatárt és évekig élvezni tudja az előnyeit.

4) Senki nem tudja garantálni, hogy mindenki dolgozni tud a nyugdíjkorhatár betöltéséig és azt sem, hogy a jelenlegi fizetése minden évben az infláció mértékével növekszik.

5) Azt sem garantálja senki, hogy a magánnyugdíjpénztárak nem mennek csődbe (az állam biztos NEM vállal garanciát).

6) Azt sem garantálja senki, hogy a magánnyugdíjpénztárakban maradó tőke illetve csökkent havi befizetés mire lesz elég (működési költségre sem vagy reálhozamra is).


Ennek a törvénynek csak vesztesei lesznek.

Várhatóan a magánnyugdíjpénztári vagyon a jelenlegi névértékénél kevesebbet fog érni (lejárati idő előtt megszüntetett értékpapír után nem fizetnek hozamot), ha a Kormány garantálja, hogy az egyéni számlán szereplő összeget egy "virtuális" nyugdíjszámlán nyilvántartja (tartozom neked cetli), viszont kevesebb fedezete lesz rá, akkor a hiányzó összeget valakivel meg fogja fizettetni.


A fedezetet 2 éven belül garantáltan elköltik (gazdaságélénkítés, nyugdíj és hiteltörlesztés), tehát 3 év múlva újra hiánnyal fog küzdeni a kassza, hacsak nem lesz kétszer annyi járulékot fizető munkahely (amire nincs garancia).

Az eddigi megtakarítások elvesznek az újrakezdés (ha lesz) pedig jó eséllyel a nulláról kezdődik.


A magánnyugdíjpénztárakban maradók utólag tudják meg, hogy az adott pénztár tagsága 1000 fő feletti marad vagy megszűnik (automatikusan megy az államiba, de már nem járnak az "önkéntes" visszalépés esetén járó lehetőségek).


Szintén utólag derül ki, hogy a kötelező magánnyugdíjpénztárak megszünése az önkéntes pénztárakat is magával rántja vagy sem. (Vicces, hogy az önkéntes nyugdíj megtakarításra szükség van és kormányzati oldalról is támogatják, de a kötelező magánnyugdíj veszélyes :)


Lehet számolgatni, de az biztos, hogy 1-2 millió alatt nem érdemes a magánpénztárban maradni, mert az 1-2 nyugdíjas évre lesz elég, akinek pedig 10 millió felett van a nyugdíj megtakarítása, annak más fedezete is van és nem ebből fog élni nyugdíjas éveiben.


DÖNTÉSÜNK MEGHOZATALAKOR NE MÁSOKRA HAGYATKOZZUNK, HANEM EGYÉNILEG DÖNTSÜNK! - ne tetézzük a helyzetet azzal, hogy

másokat okolunk életünk végéig és nem beszélünk a barátainkkal, rokonainkkal, mert rájuk hallgattunk és nem lett igazuk.

2011. jan. 12. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Szerintem is annak érdemes ezen gondolkodni aki már hosszú éve a magánnyugdíjban van és már látja a nyugdíjba menés idejét. Én 23 éves vagyok, 2 éve dolgozom. Persze érdekelne, hogy melyik lenne a helyesebb döntés de mindenki a magáét hajtja, senki sem tárgyilagos, csak hülyézik egymást. Én úgy döntöttem, hogy visszalépek az államiba,mivel az úgyis automatikus. Mire én elérem a nyugdíjt még ezerszer átvariálják, mint ahogy eddig kötelező volt a magán, most meg majdhogynem kötelező az állami. Nekem még nincs sok veszíteni valóm.
2011. jan. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Nos én már nyugdijas vagyek,tehát a magánnyugdijpénztári tagság nem aktuális, gyerekeim részéről azonban igenis, sőt hatványozottan érint.Anno amikor eldöntötték ezt a nyugdij előtakarékossági formát_-gondolom- az illetékes politika hatástanulmányt készitett és bele kalkulálta a "Ratkó gyerekeket" is, viszont nem számolhatott pl.azzal a 123 ezer 300.000 ft feletti nyugdijassak(és ez csak a publikus adat)akik száma ehyre nő,pl: a mai adó rendszer kedvezményezetei.Nem volt ismeretes adat a mai gazdasági állapotokról:minimálbéres bejelentés, munkakanélküliségi ráta, hogy csak az erőteljesebb befolyásoló tényetőket emlitsem. A tisztességes dolog az állami nyugdij szabályo-zása, a magán ny.pénztárak békénhagyása, a kivezető ut keresése. Ez azonban politika és mint olyan ez már ne az Ő vállukat nyomja nem is tesznek érte semmit, ellene viszont annál többet. Kulturált államban ezt nem tűrnék, alkotmányos jogaikkal élve kényszeritenék a hatalmat a jelenleg kb.3,5 millió de hamarosan az ország felét kitevő nyugdijas társadalom biztonságának megőrzésére. Meg kellene vizsgálni az özvegyi nyugdijak rendszerét is , indokolt-e a százezer feletti pazarló kifizetések sokasága.
2011. jan. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!