Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek érdemes a magánnyugdíjpé...

Kinek érdemes a magánnyugdíjpénztárt és kinek az államit választani?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 19:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%

A magánt válaszd!


Állami:

- pár éven belül borítják a Ratkó-nyugdíjasok, de a munkaerőpiacra lépők ennek a létszámnak a töredéke lesznek, ennek következményei lehetnek:

- az állami nyugdíjak drasztikus csökkentése (így is meg fogják adóztatni)

- az adófizetőktől vont nyugdíjjárulék megemelése (ezáltal alacsonyabb nettó fizetések)

- nyugdíjkorhatár emelése

- amit az államnak befizetsz, azt az állam AZONNAL kiosztja MÁSNAK, neked nem tart meg semmit

- csak túlélő élettárs vagy házastárs "örökölheti" járadék, özvegyi nyugdíj formájában


Magán:

- óriási tévedés, hogy a pénztárak eltőzsdézték a pénzt, tény, hogy nem mind gazdálkodott hasonlóképp, de a piac hullámmozgást végez és hosszú távon egy átlag értéket vesz fel, nekem az AXA még a válságot is behozta

- amit ide befizetsz, az a te MAGÁNTULAJDONOD

- bárkit megtehetsz kedvezményezettnek, még a kedvenc utcaseprődet is, nem kell, hogy rokoni szálak kössenek össze

- egy későbbi kormány bármikor visszaadhatja a 24% utáni jogosultságot a pénztárban maradóknak, de a visszalépőknek sose tudják visszaadni az elvett megtakarításaikat (ami mondjuk egy kezdetektől tag esetén több millió Ft már most)


Én azt javaslom, maradj a magánpénztárnál, és nyiss mellé még legalább 1 hosszú távú megtakarítást (ez bármi lehet, önkéntes pénztár, NYESZ, életbiztosítás).


Ha borul az állami nyugdíjrendszer, lehet, hogy a későbbi állami nyugdíj (az állítólagos 70%) összege kisebb lesz, mint a megtakarításokkal rendelkező pénztártagok járadékai.


Aki nem teljesen hülye matekból, az marad a magánpénztárban.

2011. jan. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73-as ez azért nem ilyen egyszerű! tudni kéne a kérdező eddigi jövedelmét, mennyit fizetett be, mikor lesz nyugdíjas stb.
2011. jan. 6. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

04:52 - Nem kell tudni, elég azt tudni, akar-e valamiből megélni nyugdíjasként, ahhoz meg a saját megtakarítás a legjobb biztosíték, a magánpénztár + még legalább 1 valami.

Tudod, a nagyanyámmal kiszúrt az állam, több, mint 50 szolgálati év után, mindig tisztességesen dolgozott, mégse kap nyugdíjat.

2011. jan. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

Csak egy kicsit számolj utána kérlek az alábbi mutatókkal:

- Ratkó-nyugdíjasok tömegesen (egyszerre többszázezerről beszélünk)

- a munkaerő-piacra lépők létszáma (ez 100.000 főnél kevesebb a Ratkókkal szemben, pusztán azért, mert meg se születtek annyian)

- bejelentett fizetések átlaga (mert ebből vonnak ugyebár járulékot), hát ezek akkor se magasak, ha a tisztán bejelentettekről beszélünk, és ha ehhez hozzávesszük, hogy sokan szürkén vannak bejelentve, minimálbérre, a többi zsebbe megy, és azután nem vonnak semmit, csak a minimálbér után, ennek a járuléka hogy oszlik majd meg

- a munkanélküliség problémája, sokan így is nehezen találnak munkát, még ha nem is lusták, ott tart a dolog nálam is, hogy örülnöm kell, hogy egyáltalán van munkám 3 hónapig 630Ft bruttó órabérért... Számolj! Ahol én most ezt kaptam, többszázan dolgoznak így csak ennél a cégnél, Budapesten, és nekem van diplomám, és jó szakma, és mégse abban kaptam munkát... Én is szeretnék jobban keresni, én is szeretnék állandó munkahelyet, amire lehet tervezni...

- és ennek tetejébe ott a törvény azon pontja, hogy nyugdíjat csak nyugdíj célú pénzekből adhatnak, MÁSHONNAN NEM CSOPORTOSÍTHATNAK ÁT...


26 éves vagyok, maradtam, nem óhajtok áldozat lenni és olyan emberektől függni, akik még meg se születtek, és ki tudja, lesznek-e elegen.

2011. jan. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Állami:

- pár éven belül borítják a Ratkó-nyugdíjasok"


Már itt borul az egész jó kis elmélet, ugyanis 1997-ben bekerültek a nyugdíjtörvénybe azok a változások, amik pl. 2013-tól és még később lépnek életbe, és pontosan erre készítik fel a nyugdíjrendszert.


Nem fog "borulni" semmi a Ratkó-gyerekek miatt, mert a mai rendszer pont úgy lett megtervezve, hogy ez a probléma bele van kalkulálva. Aki 2013 után megy nyd-ba, az egyébként tényleg kevesebbet fog kapni, mint aki 2013 előtt. De ezt már 1997 óta tudni lehet, szóval nem nagy újdonság.


Szerintem te sem elfogulatlanul számolsz, hanem ideológiai alapon ("állam rossz, magán jó") agitálsz.

2011. jan. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

2005-ben léptem ugyan be-nyári munka miatt-, de gyakorlatilag 2010-ben kezdtem dolgozni. Megtakarításom így elenyésző van. Jelenleg én is az AXA-nál vagyok.

De hallottam már olyat is, hogy a 24%-ot adónak teszik át, ha lement ez a cirkusz.

2011. jan. 6. 16:14
 7/14 A kérdező kommentje:
Önkéntes pénztárnak is tagja vagyok, oda a munkáltató még egy kis kiegészítést is tesz. De azzal még nem akarnak tudtommal semmit.
2011. jan. 6. 16:17
 8/14 anonim ***** válasza:

Nos, aki hülye, annak nem akarok magyarázgatni semmit, majd rájön a saját bőrén, vagy szerettei bőrén keresztül, de az rosszabb lesz, aki nem tud, vagy nem hajlandó számolni, annak a butaságát nem menti semmi.


Kérdező, az a 24% a munkáltató által a szuperbruttóból kerül befizetésre, nem abból, amit a bérpapíron bruttóak látsz vagy a munkaszerződésedben, hanem amennyibe valóban kerülsz a munkáltatódnak, mert ő még a te bruttódon felül is fizet utánad mindenféle járulékot. Én közgáz szakközépben tanultam, mi ez a sok egyéb nyavalya, de ez csak egy fórum, ha rákeresel megfelelő szakértő oldalakon, akkor megtalálod, hogy is megy ez az egész, ha saját céged lenne, biztos tudnád, esetleg ha ismerősnek van cége, vagy van könyvelő ismerősöd, meg lehet kérdezni, és akár egy példán keresztül meg is mutatja.


Én 26 éves vagyok, maradtam, mert semmi nem garantálja, hogy megtakarítások nélkül az állam tud tisztességes nyugdíjat adni az embereknek.

Ami az állami rendszerbe kerül, azt senkinek nem őrzik meg. Az egyéni számlavezetés nem ezt jelenti, az egy "tombolajegy", de lehet, hogy nem lesz szerencséd.

2011. jan. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

OFF1: Kik azok a Ratkó-nyugdíjasok?


OFF2:

01-06 07:09 Már más kérdésnél is olvastalak, mi történt a nagyanyáddal, mire hivatkozva nem kap nyugdíjat??? Hogyan lehetséges ez?



(Csak tájékozódom a témáról, engem is a kérdés érdekel, ezek a kérdések közben felmerültek.)

2011. jan. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 alfonz64 ***** válasza:

A magánnyugdíj pénztárak se javasolják hogy maradjanak az emberek, ki az aki maradni akar?


Részletek itt: [link]


Szerintem annak éri meg maradni aki netto 800 ezer ft felett és 5-10 évvel a nyugdíj elött áll, bár kitudja hogy változik a törvény a jövöben:


Ugyanez Linken és videon:

[link]


Matolcsy:"Aki marad a magánpénztári rendszerben, annak 10 százalékos járulékbefizetéseit a kasszák fogják gyűjteni, a munkaadók által befizetett 24 százalék viszont az államhoz kerül" - mondta Matolcsy, és hozzátette: ez azt jelenti, hogy aki a magánpénztári rendszerben marad, az a 24 százalékos befizetése után nem lesz jogosult az állami nyugdíjra, vagyis a nyugdíjbefizetéseinek 70 százalékát elveszíti, ezzel kiesik az állami szolidaritás rendszeréből.

2011. jan. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!