Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig várjunk még? Nektek...

Meddig várjunk még? Nektek nincs már marhára elegetek az igérgetésekből, hogy majd 4 meg újra 4 meg 8 év múlva majd jobb lesz?

Figyelt kérdés
Eközben nem történik semmi, azt leszámitva hogy egyre jobban megyünk tönkre.
2011. jan. 2. 08:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
73%

"Azt viszont kifosztott államkassza mellett senki ne várja,hogy ez egy rövid folyamat lesz."


Jó, akkor tegyük fel, hogy ez az úgynevezett javulás hosszú folyamat lesz.

De ha tényleg hosszú folyamat lesz, akkor nem kellene már elkezdeni esetleg? Tudod, már eltelt a választások óta lassan háromnegyed év, mégsem látok olyan intézkedéseket, amik egyáltalán beindítanának ilyen változási folyamatokat.

Vannak médiatörvényeink, meg sztrájktörési törvényünk, meg egykulcsos adónak álcázott adóemelésünk, de konkrét lépéseket, amik ténylegesen megoldanák a problémáinkat, vagy csak elindítanának egy lassú folyamatot, azt nagyon nem látok.

2011. jan. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
73%
Adóemelés? Számomra ez adócsökkentésnek tűnik,de mindegy.Először az alapokat kell helyreállítani,utána jöhet az érdemi munka.Olyan viszonyokat kell létrehozni,hogy a külföldi befektető ide hozza a pénzét,itt teremtsen munkalehetőséget.Ennek az egyik feltétele hogy ne nyomja agyon a munkaadót az adó.Ha én mindkét gyáramat bezárnám,mert nem tudnám az adóterheket kifizetni,kétszáz jól kereső embert kellene az utcára küldenem.Én attól élném tovább az életem mint tulajdonos,gond nélkül,de az a kétszáz ember max.pár hónapig.Ezek sokkal összetettebb dolgok,mint ahogy sok egyszerű ember látja.Őket is megértem,persze,hiszen minden hónapban ott vannak a számlák,de ha nem hagyunk végre már egy jó irányba induló pártot legalább három cikluson át,akkor senki ne reméljen pozitív változást.Viktor fellépett az IMF egyeduralma,a média aljasságai,a gyerekek védelme,az ország feljebbjutása érdekében.Az ellenzék meg csak feketít,dehát ez a dolga.Érdemes ezeken azért elgondolkodni.
2011. jan. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nem csak nekünk nem tetszik:

[link]

2011. jan. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
57%
Elolvastam.Ezek pont azok a cégek,akik az emberek kizsákmányolásával lettek milliárdosok.Éppen ezen cégek vezetői tüntetik el offshore-ban a pénzeiket.Szánalmas példa.Na meg hvg? Ugyan...
2011. jan. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
52%
Azért azt be kellene látni, hogy csak és kizárólag akkor fogunk helyes pályára lépni, ha egy politikai erő ki fogja mondani az aktuális VÁLASZTÁSOK ELŐTT, hogy "emberek, kb. 25%-kal többet költ az állam, mint kellene, ezért nagyon kemény megszorításokra lesz szükség. Sokan szenvedni fognak, de más megoldás nincs, megpróbáljuk a lehető leghatékonyabban és leggyorsabban ezt lefolytatni". Mert ez lenne az igazság. Na de hány politikus fogja ezt a választások előtt felvállalni? Na, addig nem lesz itt semmi, csak szemétdomb. Pont.
2011. jan. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
84%
Ezt már régen is megmondták:"Magyarországgal az a baj,hogy magyarok vezetik!" Azt meg én teszem hozzá,hogy magukat magyarnak valló "emberek"!Mert magyar nem tesz ilyet a magyarral,mint ezek tettek a néppel...Nézzük meg Németországot...A háború legnagyobb vesztese.Az egész ország a földdel volt egyenlő.És most hol tartanak???Nézzük meg Szlovéniát!!Ugyanaz...A balkán háborúban ott is nagy pusztítások voltak sajnos.De már vagy 3-4 éve euróval fizetnek.Van rendes autópályájuk.Itt meg verik a mellüket,hogy átadnak 5 km autópályát 300 milliárdból,5 év csúszással,és már el lehet jutni Budapestről Érdre autópályán..BRAVÓ....(direkt túloztam el,de sajnos nem áll messze a valóságtól!!)
2011. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
14:01 - Ezek olyan cégek, akik RENGETEG embernek biztosítanak MUNKAHELYET! De a megszorítások első következményei a leépítések lesznek, amik egy része már el is kezdődött. Elárulom azért, TŐLEM NEM LOPTAK, de köztük van olyan is, amelyiktől (akár csak időszakosan) munkahelyet és fizetést kaptam.
2011. jan. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Csak akkor lopnak tőled ha az ügyfelük leszel.Nem nevezem meg kivel voltam szerződésben casco ügyben,fizettem nekik a havi nem kis összeget,aztán amikor elég nagy károm lett (három milla),megmagyarázták,hogy miért adnak csak kettőszázezret!A többit én álltam.Na,hova tűnt a közel 10 évig fizetett pénzem?Remélem jó választ adsz.
2011. jan. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Eközben nem történik semmi, azt leszámitva hogy egyre jobban megyünk tönkre."


Csak hát ez egyszerűen nem így van. Pl. Magyarországon az életszínvonal legutóbb gyakorlatilag 1997-től 2006-ig talán a 2003-as évet kivéve emelkedett. 2006 után csökkent, bár a 2009-es mélypont után a gazdasági helyzet már javulóban van. Ez, hogy "egyre jobban megyünk tönkre", egyszerűen nem igaz, ez csak depressziós nyekergés, ami valamiért itt a gyk-n borzasztó népszerű, de a valóságot nem írja le jól.

2011. jan. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!