Mi lenne, ha Magyarország kiegyezne Szlovákiával?
2011. jan. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
2/15 A kérdező kommentje:
Nem állunk ugyan hadban, de sajnos nem felhőtlen a viszony.
azért kicsit más volt a helyzet mivel ott nem két független köztársaság volt...
se hadban se haragban nincs ma a két ország, leginkább diplomáciai problémák állnak fent.
2011. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
4/15 A kérdező kommentje:
Ha Szlovákiában is szilárd kormány volna, lenne esély rá. De egy szétesőben lévő kormánykoalícióval semmi értelme ilyenekbe belemenni, mert ha utána jelentkezik Ficó bá, hogy hát engedelmükkel, ő átvenné a kormányzást, akkor lőttek az egésznek.
2011. jan. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
Miért akarnának "kiegyezni"? Az ő szemszögükből nézve, van mellettük egy ország ami sokat pampog, de mást nem tud csinálni. Nekik megfelel.
2011. jan. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
7/15 anonim válasza:
a Kárpát-Duna haza népei 1000 évig békességben testvérként megéltek. Mióta szétszakítottak minket, mindkét félnél sokan a civakodást keresik. Jan Slota egy f*** volt, semmit sem értett a történelemhez, és elinditott egy soviniszta gondolkodást mind a szlovák, mind a magyar oldalon. De nem kell tenni ennek az áradatnak. SOha testvérháborút! Isten adja, hogy újra nagyok legyünk, és együtt egy olyan államot hozzunk létre(Hungária egyesült földek), amelyben a magyar érdek mindenek felett áll, de a népek szabadságát nem fogja korlátozni. válasz: Ha kiegyeznénk a tótokkal, minden jólenne. szerencsére nemzeti oldalon sokan ébrednek erre rá, hogy testvérek vagyunk
2011. jan. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
"és együtt egy olyan államot hozzunk létre(Hungária egyesült földek), amelyben a magyar érdek mindenek felett áll, de a népek szabadságát nem fogja korlátozni."
Ha az egyesül magyar-szlovák államban a magyar érdek áll mindennek felett, az pont, hogy a többi nép szabadságának korlátozását jelenti. Sőt annak a legszebb definíciója.
2011. jan. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
9/15 anonim válasza:
úgy tekintem a Magyar érdeket előbbre, mint tulnyomó többségben élő, a Haza nagy részét öröklő népnek joga van központilag irányítani Magyarországot, de lehet beleszólása minden népcsoportnak, mármint akik őshonosak, nekik is van joguk a közös döntésbe beleszólni.
2011. jan. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
"de sajnos nem felhőtlen a viszony."
Az ő térfelükön pattog a labda, nekik kellene ebbe az irányba lépéseket tenni. Például normálisan kéne bánniuk az ottani magyar kisebbséggel. Ez az alapfeltétele a jó viszonynak a két nép között. Vagy inkább igazítsuk a határokat az etnikai valósághoz?
2011. jan. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: