Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán tekinthető Horthy...

Orbán tekinthető Horthy "reinkarnációjának"?

Figyelt kérdés

-Politikába is behozott keresztény értékrend, ateizmus és más vallásokból származó értékrend elvetése


-Demokra-diktatúra, vagyis amiben elvileg demokrácia van, de ez a demokrácia irányított, hogy mindig a Fidesznek kedvezzen


-Revizionizmus, a szomszédos országok kormányainak arra kényszerítése, hogy különleges bánásmódban részesítsék állampolgáraik egy részét, csak azért, mert magyar származásúak


-Idegengyűlölet


-A gazdagok és a nagycsaládosok támogatása, a más életvitelt élők és a szegényebbek hátrányos helyzetben tartása


-Külföldi, felvilágosult országokból jövő vélemény kiröhögése


2010. dec. 28. 18:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Van benne igazság. De van hasonlóság Rákosival is.
2010. dec. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

Azért én a harmadik és negyedik pontoddal vitatkoznék. A magyar állampolgárság felvételének könnyítése még egyáltalán nem jelent revizionizmust (ilyen idióta kijelentés talán még Slota barátunknak is csak a rémálmaiban fordul meg), és senki nem kényszerített semmilyen kormányt arra, hogy különlegesen bánjanak a magyarokkal. Nem, Orbán sem. Egyrészt azért, mert esze ágában sincs ilyen messzire menni, másrészt azért, mert eszköze sincs ahhoz, hogy kényszerítsen.

Idegengyűlölet? Melyik idegeneket gyűlöli Orbán? És melyeket gyűlölte Horthy?


Nem tekinthető szerintem annak. Kétségtelenül van hasonlóság, hiszen fentebb felsoroltál pár ilyet. Horthy célja a nemzet felemelése volt Trianon után. És valljuk meg, nem csinálta rosszul. Orbán csak annyira nemzeti, amennyivel a bizonytalan nemzeti érzelműek szavazatait meg lehet nyerni. Annál messzebb nem megy, mert az már szélsőséges.

2010. dec. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%
Inkább Vona tekinthető Horthy "reinkarnációjának" szerintem ;)
2010. dec. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Vona az Szálasi reinkarnációja
2010. dec. 28. 18:58
 5/18 anonim ***** válasza:
Egy Horthy - Szálasi reinkarnációja, mivel szerintem Vona nem annyira szélsőséges mint Szálasi!
2010. dec. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%
Nem alaptalan, de erőltetett...
2010. dec. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
Orbán Viktor 1963. május 31-én született. Adolf Eichmann náci háborús bűnös pontosan egy évvel ezelőtt a nap előtt halt meg. Véletlen egybeesés?
2010. dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%
Vona meg 1978 augusztus 20-án született. A wikipédia szerint egy évvel korábban halt meg Gillemot László Kossuth-díjas gépészmérnök, anyagtudós, az MTA tagja. Szóval Vona meg az ő reinkarnációja kell, hogy legyen.
2010. dec. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%
Én úgyvélem inkább Hitler reinkarnációja. Csak várjátok ki a végét.
2010. dec. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%
Én meg úgy vélem, hogy egy neokon idióta p*csfej, aki Soros György és társai lábát nyalogatja.
2010. dec. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!