Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen lesz az Orban fele uj...

Milyen lesz az Orban fele uj drogpolitika?

Figyelt kérdés
2010. dec. 24. 15:09
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

,,A büntetőjogi tiltás pártján állók szerint a jelenlegi szigor fenntartása melletti fő érv az, hogy nagyon sok ember azért nem próbálja ki ezeket a szereket, mert ez tilos. A közvéleménykutatás azonban azt bizonyítja, hogy a többség ezen döntését egyáltalán nem befolyásolja a Büntető Törvénykönyv. Az emberek majdnem 90%-a azért nem próbálja ki a kábítószereket, mert azt károsnak tartják, és mindössze 5% az, aki nem próbálta ki a drogokat a tiltás miatt. A büntetőjogi tiltásnak nincs visszatartó ereje a droghasználók számára – különösen nem azon fiatalok számára, akik egyébként is hajlamosak a különféle deviáns magatartásokra, és akik a leginkább veszélyeztetettek a drogfüggőség szempontjából. "


De nem ez volt a kerdes,hanem hogy van e valami uj info.

2010. dec. 24. 17:43
 12/23 anonim ***** válasza:
Kezdj el raktározni, mert marha drága lesz!
2010. dec. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
77%
Remélem szigorít viki bácsi.drágábbé birom eladni a marist.legalizáció ellenes vagyok.nehogy már az állam keressen a füvön,inkább nekem dőljön a lé...
2010. dec. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
47%
Remélem betiltja, és kemény büntetésben számíthat aki használja, veszi adja stb.
2010. dec. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
40%

"Remélem betiltja, és kemény büntetésben számíthat aki használja, veszi adja stb."


Sosem értettem az ilyen embereket, akik élvezetet nyernek abból, hogy mindenféle dolgokat betiltanak, meghogy más ember "jó kemény bűntetést kapjon".


Legalább most, karácsonykor ne írj ilyen válaszokat.

2010. dec. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
20%
Figyelj. Az egyik legkeményebb és legártalmasabb drog otthoni elkészítését legalizálta, ezek után a könnyűdrogokat is legalizálnia kellene.
2010. dec. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Dekriminalizalassal jarnank a legjobban (bar ketlem h ez a terv)


De nezzuk.:


Most ha rajtakapnak egyetlen egy jointal.:

-penzbirsag nincs

-papimunka viszont annal inkabb

-fel even keresztul havonta 2x reszt kell vennie egy "rehab" programon aztan ejtik az ügyet.


Kerdesek.:Ezek utan jobb ember lesz?Esetleg a 6x2 ora alatt olyan dolgokat hallott ami miatt majd nem fog beleszivni egy cigibe se?Nyilvan nem.



Dekriminalizalas pedig valamilyen szinten beleillik a kormany eddigi intezkedeseibe..azaz ,,nincs becsatolva?-ok 300.000ft",,biciklin nincs csengö?-ok 20.000ft"


Na most ezt vissza lehet vezetni az osszes kabszerre..elkapjak az utcan x grammal akkor az x ezer forint a helyszinen papirmunka es egyeb baromsagok nelkul...es legalabb valodi buntenyekkel is lehetne foglalkozni.

2010. dec. 24. 22:47
 18/23 anonim ***** válasza:

"elkapjak az utcan x grammal"

Itt az elméletedben a probléma, nem fognak senkit elkapni az utcán pár grammal.

2010. dec. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
na erről a drogpolitikáról még én se hallottam, én annak örülnék ha már végre betiltanák a dohányzást nyílt helyeken
2010. dec. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 BlackSword ***** válasza:

Utolsó!!! Drogról volt szó, és nem dohányzásról... Eleve nem értem akik ide sorolják a dohányt... A nikotin nem tudatmódosító/bódító szer, hanem idegméreg... ÁÁÁÁ ***** (szenteste van meg karácson, szal nem káromkodok, de nem volt szép)


És semmi értelme a tiltásnak... Aki használja az le se sz@rja a tiltást, aki meg nem él vele, azt meg nem a tiltás tart vissza... Ráadásul a hobbylázadó ifjuságnál még előny is ha tiltanak valamit, és ők mégis azt csinálják... Lehet vele menőzni... Akkor pedig csak a saját fenekünkbe rúgnánk bele... Rem mindenki érti a logikát...

2010. dec. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!