Ha van politikai elit, kúltúr elit, gazdasági elit. Miért nincs fizikai munkás elit?
hmmm elgondolkodtam, de tudod eleve az elit a társadalom csúcsát jelenti valamilyen szempontból ... na most a fizikai munkát végző réteg nem tartozik ebbe értelemszerűen
(kivéve tán, ha valamiért ugyan fizikaimunkát végez a körülmények miatt, de közben meg egy magasan értelmiségi emberről van szó)
talán ezért
Van, csak az a neve, hogy munkásarisztokrácia.
Régen fontosabb társadalmi réteg volt, mint ma. Azokat a magasan képzett és jól szervezett szakmunkásokat jelentette, akik elérték az alsó középosztály életszínvonalát, és jó érdekérvényesítő képességgel rendelkeztek, a szakszervezetek vezetésében is főleg ők vettek részt. Régen az esztergályosok és más fémipari és gépipari szakmunkások, a nyomdászok stb. tartoztak ide. Ma már nem igazán létezik ez a réteg, de van nagyon kevés szakmunkás ma is, akik magas életszínvonalon élnek, pl. a legkiválóbb hangszer- és bútorkészítők, szabók, cipészek stb.
Van. Az elit annyit tesz, hogy a saját rétegének a elején van a réteg legfontosabb tulajdonságai alapján.
Néha az elitet valamiféle vezető rétegnek tekintik, ma a politikai és gazdasági meghatározó szereppel bír, de a kultúra is egyre veszít a jelentőségéből. A fizikai munkás pedig elvesztette önszervező képességét (ebben segítették), jelentősége is jelentősen csökkent a gazdasági szerkezetben. Mára elvesztette jelentőségét a munkás - nem munkás, fizikai - szellemi ellentétpár, mert a társadalom más szempontok szerint rétegeződik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!