Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Európában miért hiszi szinte...

Európában miért hiszi szinte mindenki azt, hogy mi ittmaradt hunok vagyunk, csak mi hisszük, hogy finnugorok?

Figyelt kérdés
2010. dec. 13. 22:26
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
61%
Olyanyira elfogadták,hogy a mainapig a nyelvrokonságot tanítják. Na mindegy. Amúgy fizikai értelemben semmi rokonság nincs köztünk. Nekem nem lenne bajom,ha a hunokkal azonosítanának,de nekem sok külföldi ismerősöm van és egyikőjük sem gondolkodott így,tehát a "mindenki" erős túlzás!!
2010. dec. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
37%
Nem mindegy? Magyarok is feldúlták Európát.
2010. dec. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Kokas Lajos ***** válasza:
54%
Ki kell, hogy ábrándítsalak. Európát sokkal kevésbé érdekli, hogy mi hunok, vagy finnugorok vagyunk, történelmi ismereteik ezen a téren elég hiányosak ahoz, hogy emlékezzenek arra, hogy hunként, vagy kalandozó magyarokként mikor kit raboltunk ki. Ennél a történelmi hiányosságnál, talán csak az érdeklődésük csekélyebb irántunk. Sajnos egy-egy kiugró tehetségnél többet jelenleg nem nagyon tudunk felmutatni. A külföldi polcokon az élelmiszereken más volt keleti blokkhoz tartozó ország nyelvén kívül szlovákul és csehül is feliratoznak (bár szinte teljesen megegyezik) de magyar feliratot nem nagyon találsz. Nem vagyunk annyira jelen európában, mint mi azt gondoljuk innen!!!!!!
2010. dec. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
32%

"Az viszont, hogy barbárok voltak, voltunk egyáltalán nem"


Akkor a kalandozások mik voltak? Udvariassági látogatások? Hallották Augsburgról és Merseburgról? Tudod mit jelent az hogy Gyászmagyar?

2010. dec. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 KTpearie ***** válasza:
73%

Nem bántásból mondom, tényleg, de keresztapád nem túl fényes, de legalább is igen buta emberekkel barátkozik.

De családba marad, már a kérdés is mi. Ki hiszi azt, hogy hunok vagyunk? HUNgary-HUN, nyilván lesz aki tévesen ilyen vonalon indul el, ennek ellenére én sokat mozgok Európában, ez így még nem jött soha elő, hogy egy nemád fosztogató lovas lennék. De a kérdés súlyosabb fele: valaki azt hiszi, hogy mi finnugorok vagyunk? Ki? Finnugor nyelvcsaládba tartozik a magyar nyelv, igen, de nyelvi rokonság és rokonság a klasszikus értelemben két külön dolog, különböztessük meg.

2010. dec. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Huron ***** válasza:
83%

Barbar szo = dadogost jelent :) hehe es annak idejen (amibol a szo szarmazik)(ahonnan), tudtak, kire kell mondani (azokra az idegenekre, akik dadogtat =nem beszeltek jol a gorog vagy a romai nyelvet. :) Dadogosok =barbarok

Bocs, az OFFERT


Am, volt az a zold computer rajzfilm, benne a zold OGRE :)

AZ magyar pelda volt = szinten az euban hodito, barbarkodo, egyszeru nep, akik kijottek az erdobol, mocsarbol, es felfaltak a szoke, kis francia gyerekeket! :D

Innen a mese, hehe.

2010. dec. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 Huron ***** válasza:
49%
Hongerie =Ungari = Ongarie = Ogre, kb
2010. dec. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
86%

nem vagyunk finnugorok ezt a Habsburgok találták csak ki.

a hunok inkább testvérnépünk de idegennek nem idegenek.A székelyek ugyanakkor-kiket végsősoron már a magyarságba sorolunk be-valóban a hunok leszármazottjai.

2010. dec. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
62%

A Hungaria nem a hunok nevéből származik a hivatalos álláspont szerint:

(A cikkben leírtak nem feltétlenül az én álláspontomat képviselik.)


[link]


Hogy milyen leszármazottak vagyunk, arra én leginkább azt mondanám hogy igen vegyes, valószínűleg az összes elméletnek van valóságtartalma.

Ugyanígy érvényes a magyar nyelvre is. A finnugor nyelvek közé sorolás nem feltétlenül jelent leszármazottsági viszonyt.


Jó példa erre a jiddis nyelv, amelyet a germán nyelvek közé sorolnak, használói viszont nem germán nép leszármazottai.

2010. dec. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
43%
Tisztelt kérdező! A hungary, hongrie, stb... az onogur elnevezésből származik. Ezt amúgy honnan tudod, hogy hunoknak néznek? Van rá bizonyítékod? Senki nem néz hunnak, jobb ha tőlem tudod! És ha kiderülne, hogy a hunoktól származunk, akkor engem az egyáltalán nem érdekelne. Olcsóbb lesz tőle a benzin? Visszajön a magyar királyság? Attól, hogy nagy néptől származik valaki az nem jelent semmit. Annyi meg annyi nagy nép már nem is létezik, míg barbár kis lesajnált népekből lettek ma a világ urai. Szerintem az, hogy kitől származunk csak azoknak számít, akik semmit nem tesznek az ország naggyá tételéért, hanem csak ülnek a babérjaikon és bűnbakokat keresnek, hogy "A szemét nyugat azért bánik így velünk, mert félnek, hogy egyszer majd megint olyan erősek leszünk, mint a hunok..."
2010. dec. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!