Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiam 18 évesen belépett a...

A fiam 18 évesen belépett a Jobbik-pártba, és Magyar Gárda -tag is szertne lenni. Féltsük-e őt ezek miatt, vagy nincs rá okunk?

Figyelt kérdés
Mi, szülők, soha nem politizáltunk.Én arra próbáltam nevelni, hogy ne legyen előitéletes,de hiába. Kisvárosban lakunk, ahol nincs még gárdista.Viszont sok a "kisebbségi".Félek,hogy emiatt " célpontok " leszünk...
2009. jan. 16. 08:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem sem baj, hogy be akar lépni, fentebb írták, hogy miért: amúgy is találnának valami indokot, hogy belekössenek. Az első válaszolónak: tán jobb volna, ha például narkós-homokos emósok közé lépne be? Én nem a Gárdától félnék inkább, de ennek a vitának nem itt a helye, úgyhogy nem is folytatom.
2009. jan. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
97%

Helyesen tette! Ha nálunk lenne ilyen én is belépnék!

Fogadjátok el a helyzetet.

2009. jan. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%

Valami balos főmegmondó írta múltkor, hogy ámerikában bezzeg van valami nemzeti gárda, ami milyen szép és fegyelmezett, s bezzeg a milyenk milyen neki nem tetsző. Hát a magam részéről minden magyar gárda tagnak üzenem, hogy legyen büszke arra hogy magyar, s élvezze a közös munka és együttlét örömét!

A romákkal kapcsolatban viszont ne legyen illúziója senkinek, az ha valakit egy cigány származású ember valamilyen módon megkárosított, pl. betört hozzá, ez csak egy tünet, egy folyamat eredménye. Lehet gyűlölni a cigányokat, persze, csak ha rájuk figyelünk, akkor elvkítjuk magunkat, s nem látjuk az okokat. Inkább kellene foglalkozni a jelenlegi gazdasági berendezkedéssel, amely a profitért mindenre hajlandó, például arra is, hogy a hatékonyság növelése érdekében kirúgjon embereket, felszámoljon munkahelyeket, szennyezze a környezetet. Cserébe azt ígéri, hogy akinek lesz munkája, az jól fog élni. Ja csak milyen áron, hát azon az áron, hogy többeknek meg nem lesz. Ők meg egy idő után bűnözni fognak. Sajnos erre halad a világ, évekkel ezelőtt voltak már olyan konferenciák amelyek a tittytainmentről szóltak, arról tárgyaltak jóságos fehér testvéreink, hogy mit is kezdjenek majd azzal a döbbenetes tömeggel, akiknek nagyon hamar nem lesz már munkájuk. Mert a gépek olcsóbban elvégzik ugyanazt a munkát. Miért olcsóbb? Mert a füstöt, a rák kezelését, az elszennyezett folyók rendbetételét, a munkanélkülivé váltak átképzését (s a többi negatív externáliát) nem számolják bele a költségekbe.

Én inkább azért küzdök, hogy valahogy ezen sikerüljön változtatni, tehát hogy mit gondolunk arról, hogy jó társadalom. Egyszer jártam Ózdon egy cigánytelepen, beszélgettem az ott élőkkel. De e nélkül is lehet tudni, hogy ott a bezárt gyár mellettük, ők azokban a házakban élnek, ahol még a gyárban dolgozó szüleik, nagyszüleik laktak. Aztán az a gyár megszűnt, hát bocsi. De nem kell félni, ez a folyamat nem csak a cigányokat fogja utolérni, hanem egyre több embert, mert egyszerűen ez a közgazdaságtan logikája. Szóval én attól félteném a fiadat, hogy nem lesz munkája, mert nem képes folyamatosan képezni magát, vagy nem akarja eladni a testét lelkét teljesen. Illetve attól is félteném, hogy esetleg mégis csak olyan erőszakos dologra vetemedik a gárdával, amelytől a balos genyák riogatnak, s akkor a cigányok meg visszaütnek, s egyre több lesz az erőszak, s egyre többeknek kell félnie, s ráadásul ezzel semmit nem oldana meg, mert közben a arbitrázson meggazdagodotak csak röhögnek a markukba, az amit ők művelnek, az nem számít illegálisnak, pedig szerintem az. Mi csórók elvagyunk, ütjük egymást, a pénzügyileg magasan képzettek meg egyre több pénzt kapnak. Szerintem kár a gazdaság jó működésért feláldozni az egész társadalmat és a bolygót!

Persze amíg azt hisszük, hogy mi is meggazdagodhatunk, addig fenntartjuk ezt a mítoszt, ami egyre kevesebb emberhez juttat egyre több pénzt. Múltkor olvastam hogy a világ 225 leggazdagabb embernek annyi együtt a vagyona, mint a legszegényebb 2,5 milliárd embernek. Na hát ezzel a 225 emberrel kéne inkább kezdeni valamit, s azzal a gazdasági, társadalmi berendezkedéssel, ami ilyen eredményt hozott. Attól féltem a fiadat, hogy nem lesz elég képzett és bátor, hogy ezzel az igazi feladattal tudjon kezdeni valamit! A neoliberális közgazdaságtantól féltem, hogy őt is helyettesíti majd hamarosan egy ügyes kis program, egy szépen megtervezett gép. Sajnálom, de gondolom őszinte válaszokat vársz kérdésedre, s én sajnos nem tudlak megerősíteni, mint az előttem szólók.

2009. jan. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem felesleges belépnie a Gárdába.
2009. febr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
95%
Legyél rá büszke, amiért meri vállalni az elveit és tenni is akar értük! Én is gárdista vagyok. Ha értek támadások, akkor nem emiatt. Ha a c-k valakit el akarnak intézni, akkor mindegy, hogy gárdista-e.
2009. márc. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
93%
Légy büszke a fiadra!!! Jó hallani, hogy nem veszett ki még a Magyar fiatalokból a hazaszeretet! Ha meg akarják "találni" megteszik fényes nappal a mobiljáért, vagy a pénzéért! Ő legalább tesz valamit! Tisztelem ezért! Szebb jövőt!!!
2009. márc. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
92%
Én is félteném a fiamat, és nem igazán ismerem a Gárdát, de rosszat még nem hallottam felőlük, vagy ha még is, ott igencsak megkérdőjelezhető volt, melyik oldalon is áll a rossz?! Nézz utána, próbálj beszélni más, oda tartozókkal, esetleg vezetővel, és támogasd a gyermekedet! Sajnos célpont anélkül is lehetsz, hogy bárhova is tartoznál, főleg egy "zsúfolt" területen. Mára már mi lettünk a kisebbség, és ezt "Honatyáink" érték el. (de ez már nem ide tartozik)
2009. márc. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Most már eldőlt a kérdés, lesz ami lesz! Március 15-én avatták!
2009. márc. 18. 17:07
 19/23 anonim ***** válasza:
92%

Gratulálok neki!

Jó hideg volt :)

2009. márc. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
94%
Hát sztem,hajol meg a fiad előtt és köszönd meg az istennek,hogy hazafi és lépni akar ő is az elfajzott rásszistá dikk mán öcsémm he orkok ellen.Örülj neki,örülök,hogy terebélyesedik a Gárda és a Jobbik.Még meg fogod neki köszönni,hogy gárdatag lett,még kezet fogtok neki csókolni hidd el nekem.Amikor a nép majd nekik köszönhetik,hogy az ország a magyaroké.A legötbb fiatal sajnos inkább drogos kis féreg senkiházi,ő egy talpig korrekt és határozott férfi.Büszke legyél rá.SZEBB JÖVŐT
2009. márc. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!