Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiam 18 évesen belépett a...

A fiam 18 évesen belépett a Jobbik-pártba, és Magyar Gárda -tag is szertne lenni. Féltsük-e őt ezek miatt, vagy nincs rá okunk?

Figyelt kérdés
Mi, szülők, soha nem politizáltunk.Én arra próbáltam nevelni, hogy ne legyen előitéletes,de hiába. Kisvárosban lakunk, ahol nincs még gárdista.Viszont sok a "kisebbségi".Félek,hogy emiatt " célpontok " leszünk...
2009. jan. 16. 08:17
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
67%

Ha az én fiam érdeklődne a Magyar Gárda iránt, én bizony aggódnék. A fiatalok szeretnek tartozni valahova. Jó esetben sportolnak, vagy zenélnek, vgy táncolnak, vagy egyéb "szerény" hobbijuk van. Ez elég szokott lenni.

Ha nincs efféle dolog az életükben ami leköti őket, akkor hajlamosak olyan közösségekhez csapódni, amik félre vihetik.

2009. jan. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
Ha azért váltok esetleg "célponttá" a "kisebbség" szemében, mert ő Gárda-tag, akkor felmerül a kérdés: ki is rasszista? A Gárda, vagy a "kisebbség"? Miért gondolod, hogy a Jobbik rosszabb lenne mint ha pl Szadesz-be, Mszp-be vagy Fideszbe vagy bármi másik pártba lépett volna be? Emellett nem árt ha tudod, hogy a Gárda még nem vert meg senkit, nem támadott meg senkit, nem erőszakolt meg sem fiatalt, sem idős asszonyokat, nem tört be sehová, nem rabolt ki senkit, nem tüntettek el többmillió forintot. Akik félnek tőlük, azok a becsületességtől félnek.
2009. jan. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Köszi,de nem kell megmagyaráznod,vagy megvédened a gárdát,ezeket én is tudom. Konkrétan arra gondolok, hogy ha a c-ok megtudják, hogy hol lakik ,mi is olyan áldozatok leszünk,mint ahová betörtek, és "lebüdösmagyarozták "öket...
2009. jan. 16. 09:01
 4/23 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem teljesen mindegy, hogy hogyan próbáltátok nevelni. Ha egy olyan kisvárosban nőtt fel, ahol sok a "kisebbségi", és nap mint nap látta, hogy hogyan élnek, mit csinálnak, hallotta ismerőseitől, hogy kibe, hogyan kötöttek bele, netalán még belé is próbáltak kötni, akkor kész a baj. S ebből a szempontból érthető a lépése.

Nomeg ez se hangzik túl jól, hogy féltek, hogy célpontok lesztek.. Ha van a félésre okotok, akkor még jobban megértem őt. Nehéz helyzet sajnos. Megváltoztatni a véleményét, már nem fogod tudni, csak tovább ronthatsz a helyzeten. Ő egy felnőtt ember lett már, kénytelen vagy elfogadni döntéseit, hacsak nem akarsz később konfliktusokat.

2009. jan. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Hát ,igen," messziről ", meg "fenntről", könnyű őket " szeretni", de élnének ők is közöttük csak 1 hétig...Egyébként nagyon határozott és egyéni felfogása van a fiamnak,mem is próbálnám meg lebeszélni, nincs értelme...
2009. jan. 16. 09:06
 6/23 anonim ***** válasza:
77%

Igen, megértelek.

Ez esetben félteni lehet persze, én is félteném. Nektek is vigyázni kell magatokra. Lehet nem ártana beszerezni legális önvédelmi eszközöket.

2009. jan. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
86%

Azt hiszed kedves kérdező, hogyha majd nem lép be a gárdába, nagyobb biztonságban lennétek? Ez csak egy ürügy a cigányoknak, hogy betörhessenek a "rászistá gádzsó párásztoknak" házába. Így is úgyis is célpontokká lehettek, ha nem lép be a gárdába akkor majd ez lesz:"jááájj hát csak egy kényérét loptáám el, máá azé visznek be, háá ném lopnák á gádzsóktó má mind a 10 gyerekem éhen hát vóná! há ki nem lopott máá?" Örülhetnétek, hogy a fiatok igazán védi a szülőföldjét, mert ez jó nevelésre utal. Valakiknek ez nem is sikerül, mert a gyerekük drogos munkanélküli lesz, de mindegy. Még ha ti ellenzitek is, igaza van neki.

Egyébként meg, ha átlépitek a 60-at úgyis veszélybe lesztek. Akkor mernek már csak a cigányok keménykedni, mert előbb esélyük sem lenne.

Na szóval a lényeg, hogy ne aggódjatok. :)

2009. jan. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

Én nem engedném .

Legalàbbis inteném.

Lehet hogy a kisebbség anélkül is belekötne a fiadba,de igy meg még nagyobb az esély.

Föleg ha hire kel.

Persze ö màr nagykoru,te nem dönthetsz helyette,igy sajnos vagy nem a döntéseit el kell fogadnotok.

Én nem lennék egyik pàrt stb. tagja sem,én is ugy fogom gyermekemet nevelni.

Viszont ha màr felnött,és ö màsképp làtja a dolgokat,akkor azt el fogom fogadni,természetesen véleményemet megosztom vele tovàbbra is,hàtha màsképp reagàl egy idö utàn.

2009. jan. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%
Most lehet majd lepontozni, de én tökéletesen megértem a fiadat. Szerintem, ha úgy érezné, hogy ezzel bajt csinálna, nem lépett volna be. A c-ok pont emiatt nem fognak merni bántani benneteket. Ha beszólogatnak, azt amúgy is tennék. Büszke lennék a fiadra, amiért kiáll a nemzetéért, a hazájáért, és azok között áll, akik megvédik az országot ettől az elfajult néptől. Épp,hogy benneteket, és a többi Magyart védi, az erőszaktól, és nem kell sorolnom, hogy miktől még.
2009. jan. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatásokat!
2009. jan. 16. 12:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!