Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az állami nyugdíjpénztártól...

Az állami nyugdíjpénztártól lehet kérni írásbeli garanciát, ha visszalépek hozzájuk?

Figyelt kérdés
A fideszes nyugdíjbiztos már összehord hetet-havat a visszalépők csalogatására, de garanciát nem akar adni semmire. Utólag derül ki, hogy ha kiveszem a hozamom akkor adóznom is kell utána. A hölgy megbízhatatlan.
2010. nov. 28. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Selmeczi Gabriella 8-10 éve igaz rövid ideig, de az Egészségbiztosítási Pénztár fideszes elnöke is volt.

Nem fukarkodott az állami javakkal, azon nyomban 16 milliós fürdőszobát építtetett az elnöki szobához.


Meg elkapták, mert a botban ette a még kifizetetlen kiflit.


Na ne értsd félre: amúgy egy kedves, tanult, jól ápolt szőke hölgy, aki mostanra(talán)teljesen meg is változhatott!

2010. nov. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet kérni garanciát. A magánnyugdíjra mondják, hogy lutri, hogy megbízhatatlan. Na és a magyar állam mennyivel megbízhatóbb? Különösen több évtizedes távlatban.


Én nem is értem ezt az egészet. 20 éve mást se hallottam az összes lehetséges szakértőtől, hogy az állami nyugdíjrendszer, legalábbis a jelenlegi felosztó-kirovó formában fenntarthatatlan, mert csökken az aktív népesség, és hozzáteszem, hogy egy hatalmas tömeg dolgozik feketén, a többiek többsége meg minimálbéren. Akkor ebből hogy lesz nyugdíj 20-30 év múlva. Meg különben is állandóan változnak a szabályok. Egyszer a nettó bér a nyugdíj alapja, másszor a nettó bér mínusz a nyugdíjjárulék, aztán egyszer így degresszív, aztán úgy degresszív, egyszer van 13, havi nyugdíj, sőt még 14. havit is ígérnek, másszor már 12. havi sincs. Na kb. ennyi a garancia.


Persze van kockázat a tőkefedezeti (magán) nyugdíjban is, mert összeomolhatnak a tőkepiacok, de azért olyan még nem volt, hogy végleg összeomoljanak. Pár évtizedes távlatban még akkor is érdemes volt részvényben tartani a pénzt, ha mondjuk bevesszük az 1929-33-mas világválságot is.


Éppen ezek alapján lehet értelme annak, hogy két eltérő típusú (bürokratikus, illetve tőkepiaci) kockázatot rejtő formát kombináljunk a nyugdíj esetében (is). Most ennek lehetőségétől fosztanak meg.

2010. nov. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Sehol. Ha tudnál is ilyet szerezni annyit fog érni mint a súlyával egyenértékű WC papír...még annyit se mert kemény. Indulj ki a következőből: 2010 tavasz: Megvédjük a magánnyugdíjpénztárakat az államosítástól (mondta Fidesz) 2010 ősz: államosítják a magánnyugdíjpénztárakat (persze kimondani nem merik).
2010. nov. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kérni. Kérni lehet.
2010. nov. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem tudsz kérni, mivel elkölthetik az egészet és nem lesz nyugdíjad! Mondjuk, hogy ha közel van a nyugdíjazásod, akkor lépjél vissza, de ha még messze vagy tőle, akkor szerintem ne lépj ki!
2010. nov. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy mit csinálsz. Ha kilépsz, ha nem, valamennyi nyugdíjat fogsz kapni. Legfeljebb 10-20-30 év múlva nem kb 30%-a lesz a fizetéseknek a nyugdíjra fordított része, hanem 60%-a. Ezt meg tudja tenni a Fidesz is, ha marad addig, meg tudja tenni más is aki kormányra kerül. És ez független attól, hogy visszalépsz-e vagy sem. De: nyugdíjat ígyis-úgyis kapsz majd. Senki sem tudja megmondani, hogy 10-20-30 év múlva mennyi nyugdíjad lesz. Sem a pártok, sem az elemzők, sem a mynp-k. Sőt, még azt sem tudják megmondani biztosra, hogy ha marad 50 évig a Fidesz hatalmon és beváltja a fenyegetést, hogy aki marad most mnyp tag, az 30 év múlva ugyanannyi, több, vagy kevesebb nyugdíjat fog kapni, mint aki az államiban marad.

TALÁLGATNI persze lehet, hogy nem lesz majd aki fizesse az állami kasszába a járulékot. De ezeknek alapja nem sok van. Ha mégis, lásd feljebb: járulékemelés(adóemelés). Abban biztos vagyok, hogy nem utoljára van gond az aktuális nyugdíjakkal.

2010. nov. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Garanciát, én ettől félek, hogy adóznom kell, hogy ha hozzányúlok a pénzemhez.

Én ma beszéltem azzal aki nekem intézi ezeket a dolgaimat, és azt mondta, hogy jelenleg még nincs erről hatályos törvény így semmit nem tudnak mondani.

Szerintem ha a törvény hatályba fog lépni, akkor a magánnyugdíj pénztárak remélhetőleg ki fognak találni valamit, hogy ne nekünk szerencsétlenül jártaknak kelljen még plusz dolgokat fizetni.

Egyszerűbb lenne, ha kötelezve lennénk arra, hogy örökösnek valamelyik képviselőt, vagy annak családtagját adjuk meg. Mert ugye a magánnyugdíjpénztárba befizetett pénz örökölhető. Lássuk be, egy mai fiatalnak mennyi esélye van, hogy nyugdíjas legyen?!Semmi. ezzel legalább örököseit tudta volna segíteni.

2010. nov. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 jamesbond ***** válasza:
100%
Mire akarsz garanciát? Semmit nem számít amit mondanak ma, mert holnap az ellenkezőjét csinálják. Nyugdíjad meg úgyse' lesz csak ha magadnak félreteszed.
2010. nov. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetne, - csak úgy sem kapsz!

-De ha mégis, akkor úgy sem állja a szavát...

2010. nov. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!