Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Átlépőként kaphatok mindkét...

Weeder kérdése:

Átlépőként kaphatok mindkét nyugdíjpénztártól reálhozamot?

Figyelt kérdés
Generalis(vagyis Évgyűrűk) magánnyugdíjpénztár tag voltam 2009-ben átléptem az Aegonhoz.Az Aegonos kalkulátor azt írja hogy 36,308 forint a reálhozamom.Ma kaptam 308 ft-ot a Generalitól reálhozam kifizetés megjegyzéssel.Akkor most az Aegontól nem is kapok?Vagy hogy van ez?
2011. aug. 18. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés. Én OTP-s voltam, 2010 tavaszán léptem át a Generalihoz. 26 000-et kaptam a Generalitól, engem is érdekelne, hogy kapok e az OTP-től, mert nagyon keveslem.


Bocs, az offért.

2011. aug. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetlen magánnyugdíjpénztártól kaphatsz csak pénzt. Valami nagy zavar van akkor ha kaptál az előzőtöl.. ezt nem is értem. Pedig nyugdíjpénztáras vagyok, de komolyan ilyet még nem hallottam. Mindenképp járj utána, mert az nem lehet hogy 2 pénztár utal. Csak attól kaphatsz ahol utoljára voltál, a Generalinak át kellett adnia mindent az otp-nek, tehát az előző meg is szűnt, ettől kezdve az Aegon kezelte a pénzed...

Érdeklődj utána mit csesztek el.

2011. aug. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem a telefonos ügyfélszolgálaton az Aegontól,és azt mondták hogy pár napon belül megkapom tőlük azt az összeget,amit a netes kalkulátor írt.Ők sem tudják miért kaptam a Generalitól pénzt,de mindegy ha megkapom tőlük az engem megillető összeget.
2011. aug. 20. 20:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Elvileg 308 ft-ot nem kaphattál, mert a húgomnak a visszajáró összeg 3.906 ft volt el sem utalták, mert 5 ezer alatt nincs kifizetés ez az összeg automatikusan az önkéntes számlájára ment. Igaz ez az AXA-nál volt, de az a tapasztalatom, hogy nagy a fejetlenség reálhozam ügyben. És igazságtalan is, mert a teljes hozam járt volna vissza, mert ha a pénzem nem mnyp-hez ment volna hanem az államiba ott nem lett volna hozama a pénznek, mivel nem fektették volna be. Úgyhogy a munkavállalók már megint rosszul jártak.
2011. aug. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elég érdekesen alakult a helyzet.A Generalitól kapott összeget nem is nekem kellett volna megkapnom, a postán elkeverték.Bementem megkérdezni hogy hol van a pénzem az Aegontól,utánanéztek ott volt a postán már majdnem 2 hete.Visszaadtam a Generalis összeget és végre tegnap megkaptam a pénzem.Nem semmi...!!!
2011. aug. 31. 13:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!