Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégis mit problémázik már...

Mégis mit problémázik már megint az MSZP a nyugdíjakkal?

Figyelt kérdés

A kormány 3,8-4,4%-al emeli meg a nyugdíjakat + az állami nyugdíjrendszerbe való visszaléptetést is maximálisan támogatom.


A magánnyugdíjpénztárak mindig is csak nyerészkedni akartak. Az állam mégiscsak egy stabilabb pont, az ilyen-olyan haszonleső nyugdíjpénztáraknál! (Ha csődbe menne az állam (aminek esélye konvergál a 0-hoz), akkor az lenne a legkisebb gondunk, hogy mi lesz a nyugdíjakkal.)



Ráadásul a visszalépéssel is mindenki csak jól jár (akinek pozitív hozama volt a magánnyugdíjrendszerben, az megkapja azt az államiban is, akik veszteségesek voltak, azokat az állam kompenzálja).


Attól, hogy valaki az állami nyugdíjrendszerben van, még ugyanúgy gyűjtögetheti magának pluszban a nyugdíjalapját, csak mellette lesz egy stabil állami nyugdíja is.


A magánból államiba lépéssel annyi a változás, hogy a visszalépő tagok ezentúl nem a magánnyugdíjpénztárakat gyarapítják, hanem az államot (és ezzel együtt saját magukat is). A nyugdíja mindenkinek ugyanolyan (ha nem nagyobb) biztonságban lesz, mint a magánnyugdíjrendszerben. Ezzel mindenki jól jár.


Hihetetlen, hogy az MSZP még az ellenzékben is képes ennyi ember agyát átmosni.


2010. nov. 27. 21:17
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

"az állami nyugdíjrendszerbe való visszaléptetést is maximálisan támogatom."


Hát engem ne léptessen sehova, majd átlépek ha akarok, de addig ugyanúgy utalja a nyugdíjjárulékomat a magánnyugdíjpénztáramnak!

Jó, aki szeretne, az menjen az államiba, engem nem igazán érdekel, de ne részesüljön már hátrányba az, aki magánnyugdíjpéztár tag.

2010. nov. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
95%
21:26 vagyok. Először is közlöm, hogy nem vagyok MSZP-s. Másodszor a nyugdíj ugye úgy működik majd januártól, hogy minden dolgozó beledobja a pénzt egy képzeletbeli kalapba és onnan veszik ki a nyugdíjasoknak a nyugdíjra valót. Az csak kamu, hogy félreteszik ezt Neked egy számlán, maximum felírják egy papírfecnire és ha szerencséd van, akkor mire megéred a nyugdíjas kort, akkor még meglesz a fecni. Szóval itt vagyok 27 évesen. Még fogalmam sincs, hogy addigra hány éves korban lehet nyugdíjba menni, de biztosan jóval többet kell majd dolgozni, mint most. A kalap akkor is meglesz ugyanúgy, de addigra egyre többen akarnak belőle kivenni és egyre kevesebben fognak belerakni. Az én korosztályom mondható az utolsó demográfiai csúcsnak, onnantól fogva folyamatosan csökken az évente született gyerekek száma. Persze egy bizonyos népcsoport "termel" rendesen, de ők mindenről híresek, csak arról nem, hogy szeretnek dolgozni. Nos akkor ha nem lesz elegendő aktív dolgozó, akkor ki fogja megkeresni a mi nyugdíjunkat. Elárulom: nagyon senki vagy maximum bevándorlók más országokból. Szóval ez a fajta nyugdíjrendszer az egyre öregedő Európában eleve halálra van ítélve, mert majd eljön az a pont, amikor az aktív dolgozók nem lesznek képesek eltartani a társadalom nyugdíjasait. Ezt persze kompenzálni lehet azzal, hogy egyre kijjebb tolják a nyugdíj korhatárát. Ez valószínűleg azt eredményezi, hogy elég sokan lesznek akik még aktív dolgozóként haláloznak el végelgyengülésben (nem hinném, hogy a gyári dolgozók többsége megérné a 70 éves kort, ha addig dolgozni kell). Ha Veled is ez történik, akkor Te egy jó "ügyfele" voltál a rendszernek, mert hosszú évekig csak raktad befelé, de kifelé nem vettél ki semmit, mert az általad berakott pénzt - a magánnyugdíjpénztárakkal szemben - nem örökli a családod. Ha Neked ez kell, akkor...
2010. nov. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

59%-os: ha nem mosta volna át az agyad az MSZP, akkor te sem hinnéd el, amit írsz. Nem gondolhatod komolyan, hogy ilyen-olyan nyerészkedő külföldi érdekeltségű cégeknél, akik tőzsdére viszik a pénzedet, nem százszorta biztonságosabb abba az államba elhelyezned a nyugdíjalapodat, amelyben te magad is élsz.


Magánnyugdíjrendszer = nyerészkedő üzletemberek

Állami rendszer = stabil, garantált, fix nyugdíj

2010. nov. 27. 21:45
 14/28 anonim ***** válasza:
96%
T. Kérdező! Te vagy itt az agymosott és nem a hozzászólók. Ha nem lennyire elvakult Fidesz imádó, akkor Te sem hinnéd el, hogy minden rendben lesz mire nyugdíjba mész...
2010. nov. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

21:44-es: nem gondolod át, amit írsz. Igen, nem öröklődik az állami nyugdíj. De most ezt próbáld átgondolni nem agymosott fejjel, hanem józan ésszel.


Mi lenne akkor, ha öröklődne? -- Az, aki örökli többet kap, mint aki nem örökölt.



Mi van akkor, ha nem öröklődik? -- Több marad a közösben és éppen ezért részben megoldást nyújt arra a bizonyos elöregedő társadalom problémára is.


Ne próbáld már magaddal elhitetni, hogy a magánnyugdíj rendszer a gyógyír az elöregedő társadalomra.

2010. nov. 27. 21:51
 16/28 anonim ***** válasza:
97%

Ugyan nem az utolsó vagyok,de

Amikor a Fidesz hatalomra került l998-ban,egyből elvette a nyugdíjasoktól a 18 %-os emelést,helyette csak pár százalékot adott.

Az MSZP évekig folyósította a 13.havi nyugdíjat (a válság miatt vette vissza). Orbán 2006-ban 14.havit is igért,amit mára már elfelejtett.

A 4 %-os emelés pedig csupán több a semminél. Az energiaárak,az élelmiszer sokkal nagyobb mértékben emelkedik ennél.

A nyugdíjpénztárak pénzét pedig azért lopják el az emberektől,mert a gazdagok adócsökkentése miatt keletkezett lyukat be kell tömniük.

A nyugdíjkorhatárt pedig emelni fogják,mert nem tehetnek mást. Matolcsi hazudik,amikor azt állítja,hogy az állam garantálja a nyugdíjakat!

Ezt egyetlen ország kormánya sem tudja garantálni! Mindenütt azért emelik a korhatárt,mert az előrejelzések szerint egyre kevesebb az aktív járulékfizető,viszont egyre több a nyugdíjas. Nem lesz fedezete a nyugdíjak kifizetésének.

Nem csak a Fidesz szónoklatait kellene hallgatni,hanem tájékozódni a bel-és külföldi közgazdászok,elemzők által írt véleményekről is!

Azt pedig senki nem tudja megjósolni,hogy a gazdasági helyzet hogyan alakul 20-30 év múlva! Még azt sem,hogy 1-2 év múlva mi lesz!

Az élet nem az óhajaink,elképzeléseink szerint működik!

2010. nov. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom hogy mi a probléma ezzel az állami nyugdíjasdival: Az állam a jelenleg kifizetendő nyugdíjakat a jelenlegi dolgozók befizetéséből biztosítja, míg egy magánnyugdíjpénztár a befizetett összeg x%át alapként raktározza, tehát az állami nyugdíj fedezet nélküli(ráadásul a jelenlegi tendenciák mellett a társadalom hamarosan nem lesz képes megtermelni a szükséges mennyiségű pénzt nyugdíjakra), a magánnyugdíj pedig rendelkezik(ha nem is 100%os) fedezettel. Az állami nyugdíjbefizetések nem örökölhetőek, ruházhatók át, stb. Tehát ha meghalsz, a befizetett összeget az örököseid nem kapják meg (az állam lenyúlja), valamint az eddig befizetett összegeket az állam már most 0zta, tehát gyakorlatilag ellopta az emberek megtakarításait. Ezen felül az állam kényszeríti az embereket, hogy az államnak fizessenek, márpedig mindenkinek joga van eldönteni, hogy milyen szolgáltatást vesz igénybe (még akkor is ha ezzel kurtaf.rkúakat támogat, vagy kommunistákat, vagy akárkit). (éppen ezért nem értek egyet a jelenlegi adórendszerrel sem, szerintem opcionálisan választhatónak kellene lennie az oktatásra, egészségügyre, úthálózatra, családtámogatásra, stb.re fordítható adókat, egyedül a szociális háló fenntartását képző adókat tenném kötelezővé.)

Kicsit rövidre vettem a dolgot, de nézd el nekem, merül az aksi.

2010. nov. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
84%-os: nem lehet néhány hónap alatt végleges megoldást kitalálni az elöregedő társadalom problémájára. Ez minden országban gond. A magánnyugdíj rendszer nem is erre kínál megoldást, csupán elveszi a cégektől az emberek nyugdíjaival való nyerészkedésének lehetőségét.
2010. nov. 27. 21:53
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, olvasd el a PSZÁF weboldalát, az független, az felügyel minden pénzügyi szervezetet érdekeltség nélkül.

Azért linkeltem a CIB oldalát, mert röviden, tömören, vázlatosan, egyértelműen és nagyon jól leírja, mi is a probléma.

Nem tudom, mennyi idős vagy, nem tudom, mennyi időd van a nyugdíjig, nem tudom, hol dolgozol és mennyit keresel, de gondolkodj néha egy kicsit reálisan is.

2010. nov. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Azért a hozzászólásokból látszik, hogy mennyien néznek itt híradót és olvasnak napilapot.


Én pl. soha nem néztem híradót, különféle vitaműsorokat, nem jártam politikai rendezvényekre, nem olvasok napilapot. Megnézem a parlamenti közvetítéseket és onnan tájékozódok. Ezzel azt akarom mondani, hogy nekem nincs átmosva az agyam és józan ésszel át tudom gondolni a dolgokat, míg a hozzászólók egy része más gondolatait szajkózza. Azokat a gondolatokat, amiket a médiában hallott.

2010. nov. 27. 21:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!