Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország mai címerében...

Magyarország mai címerében miért szerepel a korona? Miért nem a Kossuth-címer a címerünk, ha egyszer köztársaság vagyunk, nempedig királyság?

Figyelt kérdés
2010. nov. 27. 16:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem inkább az érdekelne, miért van korona a kettős kereszt tövében. Kié az? Hogy került oda? Nem vették észre hogy ott van amikor beszúrták a keresztet? Vagy mi?


Komolyan kérdezem az mit jelképez?

2010. nov. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A Szent Korona nekünk magyaroknak elsősorban az államiságot jelenti,nem a királyságot.
2010. nov. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
61%

Azt mondom, hogy a mai viszonyokhoz képest, mind a királyság, mind a szovjet uralom ugyanolyan fos volt, csak a királyság alatt a király hozta a döntéseket Isten törvényei szerint, a szovjet uralom alatt meg a pártfőtitkár hozta a döntéseket Lenin törvényei szerint.


Ha egy ilyen felvilágosult, demokratikus, modern országban betehetik a címerbe az ordas diktatúra egyik jelképét, a koronát, akkor simán behetnék a másik jelképet, a vöröscsillagot is



Nagyobb "demokrácia" volt, mint most. Akkor hozzáértő emberek uralkodtak.

A király ahhoz, hogy törvényeket hozzon átkellet magát verekedni-e a rendi országgyűlésen. Azok jóvá hagyásával tudott törvényeket és adókat kivetni.

Ez a 13. században a kiskirályok idején mutatkozott meg. Mikor a király azért, hogy támogatókat szerezzen külső hadjáratokhoz (keresztes háborúhoz), annak fedezetéhez eltékozolta vagyonát földeket városokat adományozott. Ezáltal kiskirályok jöttek létre. Ennek megakadályozására III. Károly létrehozta a rendi országgyűlést. Ahol az alsó és felsőháznak is rákel bólintania a törvényére.

Ennek kikerülése véget II. József, nem koronázta meg magát (ezért lett kalapos király a gúny neve és nem koronás). A magyarság ellenállt törvényeinek, még ha jók lettek volna akkor is.

Ferenc király diktatúrát vezetett volna be, de a magyarság passzív ellenállását váltotta ki, miután a magyar jakobinusok titkos szervezőit megbuktatta. Ennek ellenére 1825-ben kénytelen volt újra összehívni.

Viszont a reform javaslatok miatt feloszlatta Egy valamiről határoztak 1825-27-es gyűléseken az MTA felállításáról.

Folyamatos reformtervek voltak 1830-40-es országgyűléseken.

Nyelvtörvény, Önkéntes örökváltság amik a legfontosabbak ez időtájt. illetve épült az ország. Vasútak, gőzhajók, Magyarvédjegy megalakulása.


Később a Szent Korona- tan joga alapján ellen tudtunk állni Ferenc József direktóriumainak. Nem volt törvényes királyunk (Szent Koronával nem iktatták be). Elrejtették előle, így azt se tudta hol van.

1860-az évek elején előbb az októberi, majd a februári pátenst utasította vissza.

A Szent Korona és tana először 1918-ig, majd 1919 augusztustól majd 1944. márc. 19.ig biztosította a magyar jogállamiságot.

Ennek értelmében Magyarország ma bizonyos mértékig a Szent korona- tan hatályon kívül létével Hitler vagy Sztálin rendszerével jogfolytonos. A Korona címerünkben létével egy kicsit jelkép az 1000 éves magyar államhoz.

Ezért van az, hogy Magyarországon a magyar nemzeti konzervatív értelmiségi körökben visszaállítanák a a Szent Korona- tanán alapuló alkotmányt.

A magyar Szent Koronáról, ha beszélsz illik nagy betűvel írni. A történelmi magyar jogrendben ugyanis az önálló jogi személy, az ország maga a égi hatalommal kapcsolatot tartó személyről beszéltek. Ez olyan, mintha egy iskolának a hivatalos nevét kis betűvel írnád.

Tehát a Szent Korona csak egy van. Egyetlen másik koronát se tartják szentnek. Egyes legendák szerint, a Koronát a szentlélek tette Krisztus fejére. Ezért Krisztus, Apostoli, vagy Boldogasszony Koronának is nevezték.

2010. nov. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
82%

A Szent-Korona a Magyar Nemzet egységét tehát nem csak a Trianoni maradvány országunkat fejezi ki.

Érdekes az összehasonlítás a vörös csillaggal:

Ez utóbbi nemzetközi kényszer uralmi jelkép. Míg a Szent Korona csak magyar és nem diktatúra jelképe. Az Osztrák Magyar Monarchiában /1867-után/ demokrácia volt. Ferec József és IV Károly is megkoronázták.

2010. nov. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
84%
Én még úgy tanultam anno általános iskolában, hogy a címerben a korona első királyunkra, I. Szent Istvánra - aki megszilárdította hazánkat Európában - vagyis az államalapításra utal.
2010. nov. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!