Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi azokkal a baj akik más...

Mi azokkal a baj akik más országban próbálnak szerencsét?

Figyelt kérdés

Mindig mondja valaki, hogy "korcs", "disszidens". Mi a baj abban, hogy másik országban próbál szerencsét? Kötelező mindenkinek abban az országban élnie ahova született? Itt az élet már vicc. Az árak nyugatiak a fizetések meg...

Vagy ez az, hogy nekem itt szar, de nem akarok elmenni ezért neked is legyen szar. A jobban kereső munkák is eltérnek a nyugatihoz képest.(nem politikusok, hanem pl orvosok, informatikusok, mérnökök)

Valakinek vagy bejön vagy nem. Gondolom itt senki nem őket akarja védeni, hogy milyen rossz lesz. Vagy bejön vagy nem. Mind a kettőre van eset. Nekem van ismerősöm akinek bejött. AZ élet ott se tejfel, de az ittenihez képest...

Ezek nem siránkoznak, hogy milyen szar, hanem tesznek azért, hogy jobb legyen. Vagy itt jön az irigység ami már korábban említettem. (nekem szar akkor neked nehogy jobb legyen)

Sajnos az árú a boltban nem ingyen van.


2010. nov. 27. 10:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem azokkal van a gond akik kimennek dolgozni, teljesen érthető, mert tényleg szar itt az életszínvonal. Tavaly voltam Németországban cserediákként, az ottani családban az apuka informatikus, az anyuka kozmetikus. 3 emeletes házuk van, + pince, és minden van benne ami kell. Magyarországon ilyen munkákból egy panel lakást lehetne venni esetleg.


A baj azokkal van, akik mellette hangoztatják, hogy Magyarország a legszarabb Európában, kár, hogy ide született, meg hogy szégyenli, hogy magyar. Azért, mert szar a politikai vezetés. Ezért nyílik ki a bicska egyes emberek zsebében.

Amikor azt mondja valaki, hogy mérnök vagyok, itt nincs munka, ezért elmegyek Angliába dolgozni, az nem baj, de amikor valaki hirdeti, hogy szégyenli a magyarságát, csak mert nem talál munkát...

2010. nov. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

"A baj azokkal van, akik mellette hangoztatják, hogy Magyarország a legszarabb Európában, kár, hogy ide született, meg hogy szégyenli, hogy magyar."

Én nem rájuk gondoltam, hanem azokra akik a szar GAZDASÁG miatt mennek el. Nem szégyen ez az ország, de gazdaságilag eléggé szar. És ugye az emberek semmit se kapnak ingyen.

2010. nov. 27. 11:11
 13/22 A kérdező kommentje:

"Amikor azt mondja valaki, hogy mérnök vagyok, itt nincs munka, ezért elmegyek Angliába dolgozni, "


Általában a mérnökök, orvosok, informatikusok, szakmunkások és egyéb nem azért megy el mert nincs munka hanem mert a fizetés az ami nem jó.

Itt kell megjegyezni, hogy a szakmunkásoknak egyre jobban van munka csak az itteni bérek, hát.

2010. nov. 27. 11:13
 14/22 anonim ***** válasza:
23%
Mindössze annyi, hogy görény disszidensek.
2010. nov. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
8%
Az imperialisták rabszolgái!
2010. nov. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
55%

"Az állam tehet róla."


Az állam is te vagy. Ha itt szar akkor azt is magadnak csináltad!

2010. nov. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

"Mindössze annyi, hogy görény disszidensek."

Indokold meg, hogy miért!


Mert ők akarnak tenni valamit, hogy jobb legyen az élete?

Ha ezt kint lehet megtalálni akkor ki kell menne. Aki nem teszi az ne panaszkodjon, hogy milyen rossz neki.

2010. nov. 27. 11:51
 18/22 bumbi02 ***** válasza:
75%

anyám elsősorban a világra hozott engem. másodsorban magyarországra, harmadsorban kaposvárra. ha elmegyek tanulni budapestre elárulom kaposvárt, ha elmegyek dolgozni ausztriába elárulom magyarországot? nevetséges.

azért mert magyarországon születtem nem azt jelenti hogy nem mehetek el máshová. nem tudnék külföldön élni véglegesen, de pár évet had töltsek már külföldön anélkül hogy hazaáruló lennék. széchenyi is az volt nem?

2010. nov. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
63%
mert a magyar adófizetők pénzéből tanítják őket kb 15 évig! azért...
2010. nov. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

"széchenyi is az volt nem?"

És Kossuth?

2010. nov. 27. 12:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!