Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a kisemberi...

Mit gondoltok a kisemberi anarchista mozgalmakról?

Figyelt kérdés

Külföldi oldalakon olvastam róla, hogy pár országban alakultak olyan kisemberekből álló közösségek, akik megpróbálnak minnél önellátóbbak lenni, azaz maguknak termelnek zöldséget, húst, és ha valami elromlik akkor nem a szervízbe viszik, hanem megpróbálják házi eszközökkel megjavítani, illetve amikor vásárolni kell, akkor nem járnak multiba, de még rendes boltba is ritkán, hanem inkább a zöldségpiacra járnak kajáért és a szürkepiacra egyéb dolgokért.


A rendőr előtt úgy tesznek, mintha törvénytisztelő állampolgárok lennének, de egyébként a saját törvényeik szerint élnek, azaz marihuanát szívnak és netről letöltött kalózszoftvereket használnak.


A szociális hálójukon keresztül terjesztik az eszmét egyéb ismerőseiknek. Az a céljuk, hogy a multik és a vadkapitalizmus elbukjon.


Mit szóltok hozzá?


2010. nov. 26. 23:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ez addig működik, amíg egy kicsit bonyolultabb rendszert nem kell kreálniuk. "netről letöltött kalózszoftvereket használnak" tehát van sz.gépük. Kíváncsi vagyok, hogy egy ilyen közösség hogyan gyárt le egy GPU-t, vagy CPU-t vagy akár csak 1darab tranzisztort, úgy gondolom sehogy. Szerintem az anarchizmus visszalépés a jelenlegi fejlettségi szintünkhöz képest, legalábbis technológiai szempontból mindenképpen. A bolygó jelenlegi helyzetében inkább valami olyasmin kéne gondolkodni, hogy lehet "exportálni" az emberiséget a világűrbe.
2010. nov. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nyilván nem teljesen öneállátóak, de amit tudnak, azt önellátó módszerekkel szerzik meg.
2010. nov. 27. 10:29
 13/21 A kérdező kommentje:

"Szerintem az anarchizmus visszalépés a jelenlegi fejlettségi szintünkhöz képest"


Hogyha a "fejlődés" csak úgy jöhet létre, hogy a vadkapitalizmus segítségével kihasználjuk a gyengébbeket, akkor azt én nem nevezném fejlődésnek.


Inkább legyen fejletlenebb a technika, de ne kelljen millóknak szenvednie, hogy ezren jól éljenek!

2010. nov. 27. 10:31
 14/21 anonim ***** válasza:

"Inkább legyen fejletlenebb a technika, de ne kelljen millóknak szenvednie, hogy ezren jól éljenek!"


- Tehát azzal segítem a jólétet, ha megfosztom a TV-szerelőt a megélhetésétől?


Azzal pedig, hogy nem fizetek ÁFA-t (amúgy se én fizetem, hanem az árus, de mindegy), meg az állami alkalamzottak fizetését vonom meg. Ebből sem értem, hogyan következik a jólét.


Egyébként meg ha aggresszíiónak vesze a leírtakat... hát, nagyon érzékeny lélek lehetsz. Írhattad volna nyugodtan azt is kérdésként, hogy "Szerintem nagyon jó megoldás a kisemberi anarchista mozgalmak. Megerősítene valaki a véleményemben?".

2010. nov. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Másrészt meg van egy fogalmi probléma: a vadkapitalizmus elé azért biggyesztik a "vad" jelzőt, mert kiemelik a kapitalizmus különböző formái közül. Te viszont az összes formáját egyszerűen vadkapitalizmusnak nevezed, amivel ítélkezel az egész rendszer felett, de éppen Te, aki a józan észt várod a váalszoktól, nem indoklod meg.
2010. nov. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

A normális kapitalizmussal, vagyis azzal, amikor egyik ember pénzzel fizet a másiknak, hogy kapjon valamit cserébe, azzal semmi bajom.


Azzal van bajom, amikor a kapitalizmust párszáz millárdos egy egyfajta diktatúra kiépítésére használja, amiből ők császárként élnek a többi ember meg mélyszegénységben szenved. Na az a vadkapitalizmus!

2010. nov. 27. 13:48
 17/21 anonim ***** válasza:

„Hát igen, sejtettem, hogy a sztereotípiák fognak nyerni a józan ész felett...”


Nem te írtad hogy marihuánát szívnak? Akkor hol itt a sztereotípia?

2010. nov. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
azt, hogy nem érdekel!
2010. nov. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Hogyha a "fejlődés" csak úgy jöhet létre, hogy a vadkapitalizmus segítségével kihasználjuk a gyengébbeket, akkor azt én nem nevezném fejlődésnek."


ELEGEM VAN A KELETIMÁDATODBÓL! összegyüjtsünk neked repjegyre keltre?

2010. nov. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
"Inkább legyen fejletlenebb a technika, de ne kelljen millóknak szenvednie, hogy ezren jól éljenek!" Jelenleg a földön több mint 7milliárd emberke éldegél. Gondolj bele: fejletlenebb technológiával hogyan tartanád el őket? Sehogy. Akkor pedig nem milliók, de milliárdok szenvednének, és senki sem élne jól.
2010. nov. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!