Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a kisemberi...

Mit gondoltok a kisemberi anarchista mozgalmakról?

Figyelt kérdés

Külföldi oldalakon olvastam róla, hogy pár országban alakultak olyan kisemberekből álló közösségek, akik megpróbálnak minnél önellátóbbak lenni, azaz maguknak termelnek zöldséget, húst, és ha valami elromlik akkor nem a szervízbe viszik, hanem megpróbálják házi eszközökkel megjavítani, illetve amikor vásárolni kell, akkor nem járnak multiba, de még rendes boltba is ritkán, hanem inkább a zöldségpiacra járnak kajáért és a szürkepiacra egyéb dolgokért.


A rendőr előtt úgy tesznek, mintha törvénytisztelő állampolgárok lennének, de egyébként a saját törvényeik szerint élnek, azaz marihuanát szívnak és netről letöltött kalózszoftvereket használnak.


A szociális hálójukon keresztül terjesztik az eszmét egyéb ismerőseiknek. Az a céljuk, hogy a multik és a vadkapitalizmus elbukjon.


Mit szóltok hozzá?


2010. nov. 26. 23:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

igény az itthon is volna rá.

ha én nyernék a lottón, vennék egy volt ruszki laktanyát, és ingyen lakhatást biztosítanék az összes hippinek, aztán meglátjuk, mi sül ki belőle.

remélem nem pörkölnének oda a kékek, hanem megtűrnének, mint Dániában.

2010. nov. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
19%

De imádom a "vadkapitalizmus" szót.

A kapitalizmus az olyan országoknak rossz amik le vannak maradva a fejeltségben.(PL MI)


Ha valakinek nem tetszik a kapitalizmus az dolgozzon ingyen.

2010. nov. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

Az első felének még lenne is értelme, de nem értem miért kell ebbe is belekeverni a drogokat, meg a hippiket.

Simán szimpatikus lenne a dolog, de így csak egy füves, antikapitalista baromság lesz belőle.

2010. nov. 27. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
amisok?
2010. nov. 27. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%
Elsőre lokalizmus/kollektivizmusnak tűnt, de aztán egyből világossá vált hogy hippikről van szó, úgy meg már nem érdekes.
2010. nov. 27. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

különösképpen nem érdekel

ha nekik így jó akkor sok sikert!

2010. nov. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

"hogy hippikről van szó, úgy meg már nem érdekes."


"füves"


Hát igen, sejtettem, hogy a sztereotípiák fognak nyerni a józan ész felett...

2010. nov. 27. 09:00
 8/21 anonim ***** válasza:
Valószínálkeg nem tudják, mit jelent az anarchosta szó. Pl. mit ártanak az állami befolyásnak azzal, ha nem viszik szervízbe a cuccaikat? Szerintem unatkozó egyetemistákról van szó.
2010. nov. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"Hát igen, sejtettem, hogy a sztereotípiák fognak nyerni a józan ész felett..."


- Na, fejtsd már ki, miért is ők képviselik a józan észt. Talán a fűtől megvilágosodtak?


Meg még az érdekelne, hogy miért van különbség aközött, hogy a boltban veszek zöldséget, vagy hogy a piacon? 1. Egyik esetben sem én termelem meg. 2. Egyik esetben sem az állam termeli meg, vagyis még távolról sincs semmi köze az anarchizmushoz, amit csinálnak.

2010. nov. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Kíváncsi vagyok akkor is ilyen aggresszívak lennétek, ha nem írtam volna le, hogy füvet szívnak. Az első pár hozzászólásból nem úgy tűnik.


A józan ésszel meg azt akartam mondani, hogy tök normálisan válaszoltatok, de az egészet úgy ahogy van elítéltétek azért, mert van benne fű és máris kukacoskodni kezdtetek teljesen irracionálisan az egyéb dolgok felé.


"boltban veszek zöldséget, vagy hogy a piacon?"


Van különbség. A piacon nem fizetsz ÁFÁ-t, azaz nem segíted pénzzel az államot, viszont segíted a szegényembereket!

2010. nov. 27. 10:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!