Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kéne ezeket is eltörölnünk?

Nem kéne ezeket is eltörölnünk?

Figyelt kérdés

Látom, hogy itt a GYK-n mindenki a vallások egyenlőségéért küzd és azon van kiakadva, hogy netán teret nyer az alkotmányban a kereszténység. Nos, szerintem eltörölhetnénk azt is, hogy vasárnap ne legyen munkaszüneti nap, eltörölhetnénk a Karácsonyt és a Húsvétet is, meg a Mikulást, ha már itt tartunk, akkor még ezenkívül mindent, ami kereszténységgel kapcsolatos.

A templomokat is le kéne rombolni, egészen addig, amíg nem egyenlő a számuk az országban a muszlim mecsetekkel és a buddhista szentélyekkel, vagy a zsidó zsinagógákkal és akkor már jó lesz, mert ez is egyenlő lesz. Szerintem a papságot, mint hivatást is vissza kéne szorítani, mivel más vallások tisztségviselőinek a száma feltűnő módon aránytalan a keresztény vallás tisztségviselőivel szemben.


Még rengeteg dolog van, sorolhatnám napestig. Nektek mi a véleményetek?


2010. nov. 26. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Az a véleményem, hogy a magyar ember keresztény. Az idegenek meg takarodjanak ki!
2010. nov. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Az a véleményem, hogy teljesen félreérted az emberi jogokat, a jogállamiságot, az európai civilizáció elmúlt 200 éves vívmányait.


Megpróbálom elmagyarázni, bár az ilyesmit az iskolában kellett volna megtanulni, de sajnos ott nem tanítják, két pillanat alatt meg nehéz bepótolni. Szóval azért vannak emberi jogok, köztük a vallásszabadság is, hogy a kisebbségeket megvédjék a többség önkényétől. És itt most ne gondold azt, hogy te nem vagy kisebbség, mert mindenki kisebbség valamilyen szempontból.


A lelkiismereti- és vallásszabadság azt jelenti, hogy ebben a kérdésben mindenki szabadon dönt, az állam nem részesít előnyben egy vallást sem, és nem is nyom el egyet sem, és azokat sem, akik semmilyen vallásban nem hisznek. Ha beleírjuk az alkotmányba, hogy ez egy keresztény állam, ezzel sértjük mások szabadságát, akik nem keresztények. Ha viszont nem írjuk bele, abból egyáltalán nem következik az a sok szamárság, amiket te leírtál.

2010. nov. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 16.48-es véleményével.

A háború előtt még lehetett azt mondani,hogy az ország tö9bbsége keresztény. De már akkor is voltak azeisták,és sokan csak azért jártak templomba,mert a környezetük elvárta tőlük.

Még emlékszem,amikor a vasárnapi nagymisére mindhárom laktanya közlegényeit kivezényelték kötelező misehallgatásra!

A háború után erősödött az ateizmus, a rendszerváltás után pedig nagyon sok új vallás alakult. Közöttük is van olyam.amelyiknek a hívei megkeresztelkednek. De ma már nem lehet azt elmondani,hogy a lakosság többsége keresztény. Azt pedig mégkevésbbé,hogy mindenki gyakorolja is a vallását.

A hit gyakorlásának a templomokban van helye. Seemi helye viszont az Alkotmányban,mert sérti azok jogait,akik nem vallásosak.

Sőt!A gyakorló keresztényeket is sérti,hogy olyan kormány akarja a keresztény erkölcsöt deklarálni,aki SEMMIT nem tart be belőle! Sem a gyűlölet,sem a harácsolás,sem a hatalomra való törekvés nem keresztény erény! Ahogy az sem,hogy csak a gazdagoknak kedvez a kormány!

"Könnyebb egy tevének átjutni a tűfokán,mint egy gazdagnak a mennyországba jutni!"

2010. nov. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 balassi b válasza:
35%

Helló, kérdésed értelmetlen és provokatív. Mo. hagyományosan keresztény ország. Logikus, hogy többségében keresztény felekezetek végzik munkájukat. A vallási tolerancia nem azt jelenti, hogy minden vallási irányzatnak egyenlő teret kell biztosítani, hanem hogy minden ember saját lelkiismerete szerint választhatja meg azt az egyházat, amelyikhez tartozni szeretne.

Én ateista vagyok, de nem kívánom lerombolni a templomokat, sem megszüntetni a hagyományos ünnepeket, miért is akarnám.

Az alkotmány kényesebb kérdés, mert számomra még nem tisztázott,mit akar jelenteni, hogy a kereszténység, mint alapelv bekerül az alkotmányba. Ha ez a toleranciát, a felebaráti szeretetet és a család, mint egység erősítését jelenti, nincs ellene kifogásom. Ha viszont valami hagymázas, egységesítő, intoleráns Mária országa-fszságot, egyházi irányítás alá vont i9skolák tömkelegét és a klérus zsebének teletömését jelenti, akkor jobb, ha kimarad belőle.

2010. nov. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én önellátóvá tenném az egyházakat - vallási irányzatra való tekintet nélkül.

Akinek igénye van rá, járuljon hozzá az általa favorizált hitéleti szervezet működtetéséhez, - teljesen mindegy, hogy mivel, de ne várja el, hogy azok nyúljanak a zsebükbe a hóbortjai miatt, akiknek semmi közük a vallás(á)hoz, - aki hitéletet él, az sem járul hozzá semmivel a személyre szabott szabadidős elfoglaltságaimhoz, és ez így van rendjén.


Az adományokból lehet fizetni a vallási vezetőket, papokat, templomokat, kápolnákat, egyebeket lehet fenntartani. Rövid idő alatt letisztulna, hogy valójában melyik vallásra, milyen mértékben van szükségük az országban élő embereknek.

Felesleges ott erőltetni a vallást övező dolgokat, ahol gyakorlatilag nincs igény rá, - nem kell ezért templomokat őrizgetni, maszírozgatni - tatarozás címén, mint a Magyar Parlament épületét 20 éve.

Ha nincs összefogás, társadalmi bázis egy adott területen ahhoz, hogy gondozzanak egy templomot - vagy bármit, - akkor összedől a templom, - úgy, ahogy számtalan dolog összedőlt már a "reformok" kezdete óta, és azokért a dolgokért sem sokan hullajtottak elefánt könnyeket.

2010. nov. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!