Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesznek miért volt érdeke...

A Fidesznek miért volt érdeke "szétverni" a Xénia láz mozgalmat, és az Űrgammák sorozatot?

Figyelt kérdés

biztos ti is hallottatok botrányról annak idején,amit a fidesz robbantott ki az űrgammák miatt.lehet hogy félt hogy akkora siker volt,hogy megnyeri a 98-as választást az mszp?

Írjátok meg véleményeteket hogy ti hogy látjátok ezt az ügyet.Egyet értetek-e ezzel a felvetésemmel?.


2010. nov. 20. 21:37
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
szóval ezért nem ismétlik az űrgammákat??
2011. máj. 5. 18:28
 12/20 anonim ***** válasza:
Na azért Pörzse Sándor is benne volt ebbe a buliba. Mondták is a koncerten: "esténk oszlopos törzse, a Pörzse."
2019. febr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
10-es válaszíró válasza helyes. De egy kicsit ki egészítenem: Lényegében az Űrgammák című 160 részes Sci-fi sorozatra épülve 1996 áprilisában megalakult a Xénia Láz egyesület. A Xénia Láz egyesület elnőke Czégé Zsuzsa az Űrgammák producere volt, és a Xénia láz egyesületnek volt egy tanácsa, amelynek elnőke Schumck Andor akkori újpesti MSZP-s tag volt. A Xénia Láz egyesület már a meglakolásakor botrányba fulladt azzal, hogy a Xénia Láz tagoknak (Xénia Láz tagok: 10 - 16 éves korosztályú tini gyerekek) olyan kérdő ívet küldtek ki, amelyben politikai párt hova tartozás, és anyagi / pénzügyi helyzetre való kérdések, plusz családi és nemi intenzitású kérdések szerepeltek. Később Majtényi László felszólította a Xénia Láz egyesületet, hogy a visszaküldött kérdő íveket semmisítsék meg. Majd 1998. január 10.-én a Népszabadságban megjelent a Xénia Láz nyerésre játssz! Című írása amit ma már lényegében Xénia botrányként tartanak számon. A Xénia Láz nyerésre játssz cikk lényegében Czégé Zsuzsa Űrgammák producer és annak üzleti kapcsolatait vázolta fel, nem éppen jó színben. Sőt olyannyira nem jó színben hogy 1998 januárban még az 1998-as választások előtt az akkor még ellenzéki Pokorni Zoltán parlamenti vizsgáló bizottság fel állítását kezdeményezte. A Xénia bizotság végül azért nem alakult meg, mert jött az 1998-as választások. Majd 1999 májusában robbant a bomba, hogy Pokorni Zoltánt Czégé Zsuzsa meg figyelte. Majd Czégé Zsuzsa hirtelen eltűnt. Egyes források szerint Czégé Zsuzsa az Amerikában élő édesapjához menekült. Czégé Zsuzsa 1999 májusa óta, az amerikai egyesült államokban él. És jelenleg is film producer.
2022. júl. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Tehát az egész Űrgammákat, illetve Xénia lázt azért hozták létre hogy egy úgymond "mutyizás,pénzmosás," vagy egy stabil tábort tartsanak a kezükben, abban reménykedve hogy megszilárdítva a hatalmukat, további választást nyerjenek ?
2022. aug. 26. 20:10
 15/20 anonim ***** válasza:
14-es kérdező! Eredetileg semmi ilyen szándék nem volt. Sőt eredetileg az egész Űrgammák sorozat szponzorokra épült. Cégé Zsuzsa 600 millió Ft kapott annó az Űrgammák gyártására. Epizodonként 3 millió 750 ezer Ft-ot kaptak. Viszont Cégé Zsuzsának hogy meg kapják az Űrgammák 160 X 25 perces műsor időt 1 milliárd Ft-ot kelletett volna be fizetni az MTV-nek. Amit sohasem fizetett be Czégé Zsuzsa. Viszont a Szponzoroktól több mint másfél millárdott kapott Czégé Zsuzsa. Amivel nem tudott el számolni Czégé. Sőt a Xénia Láz Egyesület féle mozgalomra nem is volt engeélye az MTV-től Czégé Zsuzsának. Reklám hordozókra (Poló, csokoládé, CD, Kazettára) viszont volt érvényes engedélye az MTV-től. Szóval igen ment a mutyizás. Hogy mennyire volt pénz mosás? Azt mindenki döntse el maga. De a lényeg az hogy Czégé Zsuzsa sem az MTV-től kapott 600 Millió Ft-val nem tudott elszámolni, sem pedig nem fizette be az MTV-nek az 1 Milliárd Ft-ot, de még a szponzori / reklám bevételekből be folyt összeggel sem tudott a mai napig elszámolni. Egyébként is mit akarsz? Czégé Zsuzsának még a csipája sem nyilt ki rendesen vagy ahogy mondanák a seggén még ott volt a tojáshéj. Mert Cégé Zsuzsa az Űrgammák indulásakor 1995 november 10.-én még mindösszesen 25 éves volt. Ugyanis Czégé Zsuzsa az Űrgammák producere 1970. augusztus 7.-én született Szegeden.
2022. aug. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! A 3-as válaszodban írt, ....."viszont ahol az űrgammákat forgatták, egy akkori studio dolgozó nekem elmondta hogy semmi ilyen szándék nem volt." - Erre kíváncsi lennék ki volt az a dolgozó? Már mint a nevére lennék kíváncsi, és hogy mi köze volt az Űrgammákhoz? Mert azért abba a stúdióba dolgoztak legalább vagy 180-an. Egyébként az Űrgammákat az időközben (2000 környékén) le bontott / megszűnt Pasaréti út 122 szám alatti Star Film gyárban forgatták. Ez nyílt titok volt.
2022. dec. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es válaszíró! Azt a tényt én is csak meg erősíteni tudom, hogy az Űrgammákra szánt, és az Űrgammákra kapott pénz elfogyott. A népszerűség csökkenése szintén, Fideszes duma volt. Amivel a Fidesz az 1998-as választásokat meg tudta nyerni. Szóval nem csökkent az Űrgammák népszerűsége, de még az Űrgammák nézettsége sem csökkent. Egyszerűen az Űrgammák eredetileg is 160 részesre készült / tervezték. Viszont az egyik egykori Űrgammák volt gyermek szereplője szerint, lettek volna még további lehetőségük az Űrgammákkal és Xénia Láz egyesülettel kapcsolatban. Amit a politikai botrány úgy mond el lehetetlenített.
2022. dec. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Tehát lett volna folytatása a 160. rész befejezése után ?
2023. jan. 3. 06:25
 19/20 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező / 18-as. Én voltam a 16 és 17-es válaszíró! Mint ahogy írtam is az Űrgammák eredetileg is 160 részere volt tervezve. Viszont lett volna televíziós vetélkedő is. Legalább is a tervek szerint. De végül nem valósult meg az Űrgammák vetélkedő. Viszont lett volna lehetősége Czégé Zsuzsának az Űrgammák producer asszonyának a vetélkedőkön kívül. Újabb ifjúsági sorozatra. Csak a Fidesz balhé, miatt nem valósult meg. Igen a Fidesz nagyon be volt ijedve hogy az 1998-as választásokat ismét az MSZP-SZDSZ nyeri meg, és ezért találta ki a Xénia Botrányt és a megfigyelési botrányt is. Jogilag egyik sem bizonyított! Annyit elárulok hogy nincs a Fidesznek jogi és kézzel fogható bizonyítékai sem a Xénia botrányra sem pedig a megfigyelési ügyre. Mind ezen ügyek csak választási propaganda volt, illetve a megfigyelési ügy 1999 májusában robbant. De csak azért, hogy a Fidesz saját magát népszerűsítse.
2023. jan. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Olyan ismerős: https://www.youtube.com/watch?v=swPXQmCAlYk ki tudja honnan?
2023. jan. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!