Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az, hogy nálunk 2010 óta...

Az, hogy nálunk 2010 óta többen is jól élnek, az a Fidesz-kormányzatnak vagy a világgazdaságban ez időszak alatt lejátszódott pozitív hatásoknak köszönhető inkább?

Figyelt kérdés
Ugye volt egy 2008-ban kitört gazdasági világválság is, amelyből aztán később sikerült kilábalni és a 2010-es években a COVID-ig volt egy konjunktúrás időszak. De nálunk melyik játszott nagyobb szerepet?
tegnap 08:48
A kérdező szavazást indított:
A kormány intézkedései
A világgazdasági folyamatok
Mindkettő
16 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Emberfüggő, pl mészáros Lölö jóléte egyértértelmű, hogy minek köszöhető
tegnap 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Végül is, ha Szijj Lászlót, Tiborc Istvánt és Mészáros Lőrincet Andival veszem, akkor igen, ki lehet jelenteni, hogy többen is jól élnek...
tegnap 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
A Fidesz kormányzásnak nem a lecsúszott, lúzer prolik a nyertesei egyértelműen, nekik marad a károgás, NER-ezés, bármit, csak ne a fidesz-ezés.
tegnap 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Nézd meg mi volt 2002-től ebben az országban!

Olyan konjunktúra, fellendülés volt Európában, hogy egyszerre 10 tagállam is elérte az EU csatlakozáshoz elvárt gazdasági szintet, fejlettséget 2004-re. Onnantól egészen a 2008 végén beindult válságig minden más tagállamban hatalmas fejlődés volt - kivéve nálunk.

Vagyis egy konjunktúrában, a frissen csatlakozott eu-s tagállam pénzbőségében is képes volt az akkori kormányzat leépíteni a gazdaságot, növelni az államadósságot és minden területen problémákat összehozni, minden területen devizahitelekkel eladósodni, miközben eladtak mindent ami mozdítható volt.

Vagyis egy nagyon jó gazdasági környezetben sem magától értetődő az hogy az ország fejlődik és az állampolgárai egyre jobban élnek. Ezt akkor abban a 2 ciklusban igen alaposan megtanulhattuk.

Ha nem a propagandát nézed hanem a tényeket és a valóságot, akkor ez ennyi: 2010-ben azért került 2/3-os többséggel kormányra a fidesz-kdnp mert annyira rossz helyzetbe hozták az embereket az mszp-szdsz kormányok. Csődközelben volt a gazdaság, a devizaválságban sok százezer családot fenyegetett az adósrabszolgaság, vállalkozások tömegesen mentek csődbe és a munkanélküliség 10% felett volt.

Ezt a helyzetet 2013-ra tudta a fidesz kormány rendbe tenni, onnantól javult folyamatosan az emberek helyzete. Azonban a rendkívüli kiadásokkal járó illegális migráció már 2015-től terhelte a költségvetést, sok-sok milliárdot kellett költeni a határvédelemre, a határkerítésre. Azt a pénzt lehetett volna a gazdaságba, béremelésekbe, az egészségügybe fektetni inkább - de erre kellett költeni kényszerből.

Aztán 2019-ben nyakon vágott mindenkit a covid, ami szintén iszonyat plusz kiadásokkal járt, miközben a gazdaság beszűkült és a leállások miatt a bevétele is drasztikusan csökkent a költségvetésnek. Épp kijöttünk belőle amikor 2021-ben elindult az energia árak emelkedése, amire még egy lapáttal tettek 2022-ben a háború miatti katonai kiadások és a szankciók okozta áremelkedések, plusz költségek meg bevétel kiesések.

Na most ezekkel együtt is konkrétan, reálértékben többet keresnek az emberek, közel 1 millióval többen dolgoznak és így is munkaerő hiány van. A béreket ez folyamatosan tolja felfelé. Az irreálisan nagy infláció ellenére is reálértékét megtartja, sőt, növeli a jövedelmek nagyobbik része. Rezsire csak az átlagfogyasztás felett kell többet fizetni a lakosságnak. Az emberek megtakarításai nőttek, a költésekben azonban óvatosabbak maradtunk.

Nincs konjunktúra most körülöttünk, Európában a covid kezdete óta minden ország gazdasága nehézségekkel küzd. A németekkel nagyon szorosan összekapcsoltak vagyunk és sajnos a német gazdaság nagy bajban van, sorra zárnak be nagy múltú cégeket, építenek le tömegesen dolgozókat. Nekem egyik gyerekem dolgozik itthon egy német cég leányvállalatánál és ő első kézből tapasztalja, hogy a németeknél milyen nagy a gond, helyette inkább nálunk tartják meg az embereket, ott leépítés van.

Az, hogy itt sorra indulnak beruházások, sorra kezdenek el dolgozni amik már elkészültek az nem a kedvező világgazdasági helyzetnek köszönhető, hanem annak ellenére történik, hogy egyáltalán nem jó a gazdasági helyzet körülöttünk.

Ha még konjunktúra is lenne akkor ennél sokkal jobban haladhatnánk előre.

tegnap 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#4


Hmmm....

Te így emlékszel?

Én nem egészen.

tegnap 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#5 Akkor ideje jobban emlékezni mert ez történt.
tegnap 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6


A devizahitelezést speciel a fidesz gründolta egy olyan lakáshitel támogatást hátrahagyva, ami egymagában bedöntötte volna a gazdaságot.


Kicsit ahhoz hasonlít, mint most a választás utánra beígért adómentességek, meg fizetésemelések. Propagandának jók, de majd az utódnak kell felszedni az aknamezőt...ha meri.


Mire 2010-ben jött a fidesz, addigra Bajnaiék helyrepofozták a válsággal vert országot.

A fijjuk első dolga az volt, hogy okos nyilatkozatokkal bedöntsék a forint árfolyamát, a második, hogy hazugságokkal lenyúlják a magánnyugdíj vagyont.

A 2008-as világválságot követő soha nem látott 10 éves pénzbőséget meg betonba öntötték, vagy ellopták, miközben az egész régió úgy suhant el mellettünk, mintha szembe jöttek volna, mert náluk valóban beruházások voltak, nem pedig a haverok kistafírozása folyt.

tegnap 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7 Sejtettem hogy hazudni kezdesz.

Akkor a valóság, megint:

A devizahitelezés engedélyezése az uniós csatlakozás követelményeinek egyike volt. A csatlakozási folyamat során hoztak törvényt róla ami 2001-ben lett elfogadva és 2002. január 1-től tette lehetővé a hitelfelvételt az országban devizában.

Na akkor tedd mellé hogy kormányváltás volt 2002. áprilisában, alig 4 hónappal később. Az új kormány feladata lett volna a törvényhez a szükséges rendleteket megalkotni - amit nem tettek meg. Devizahitelezés kimutatható számban 2004-től jelent meg. Nem 2002-ben, hanem 2 évvel később. Az oka pedig az volt hogy a Medgyessy kormány megszüntette a támogatott forint lakáshitel lehetőségét, így utat törhetett magának egy ÚJ hitelezési forma, a devizaALAPÚ hitel. Ami nem is létezett előtte, így a fidesznek sem köze nem volt hozzá, sem lehetősége nem volt bármit is tenni vele. Ez nem sima devizahitel, hanem forint hitel aminek elszámolási alapja valamilyen deviza volt. Se a bank, se a hitelt felvevő soha nem használt hozzá devizát kizárólag papíron. Ha egy hiteles megpróbálta a devizaalapú hitelét devizával törleszteni akkor nem tudta. A bank a devizát előbb vételi árfolyamon beváltotta majd eladási árfolyamon beszámította a hitelbe, duplán veszteséget okozva vele az ügyfelének. Az is egyszerűbb volt ha simán eladja az illető a devizáját és forintban törleszt belőle.

Ennyit arról hogy " a fidesz gründolta ". Hát nem!

Eddig egyetlen olyan ígéretet se tudsz mutatni amit ne csinált volna meg a fidesz a valóságban. Nem választási ígéreteik vannak hanem bejelentések és megvalósítások.

"Mire 2010-ben jött a fidesz, addigra Bajnaiék helyrepofozták a válsággal vert országot."

Ezt próbáljátok hazudni 15 éve, nem jött be. Bajnai felvett egy hatalmas imf hitelt, elvett minden szociális ellátást az emberektől, adót emelt, elvette a nyugdíjasok és pedagógusok 13. havi juttatását és eladta ami még maradt állami tulajdonban. Nem hozta egyenesbe az országot, elkerülte az államcsődöt azzal, hogy az embereknek hatalmas megélhetési válságot okozott.

A válságot követően pedig nem volt pénzbőség, a gazdaság lehetőségeit pontosan leírtam, de nem sikerült felfognod.

Hazudj magadnak nyugodtan, de a valóság nagy úr ám!

tegnap 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8


Te nyilván az alternatív orbánista univerzumban élsz.

Vagy csak azt gondolod, ha kitartóan hazudsz, a hazugságok valósággá válnak.

tegnap 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Az nem cáfolat ha megismétled a hazugságodat Bizonyítsd hogy nem úgy történt ahogy leírtam! Nem fog menni.
tegnap 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!