Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek meddig fogják...

Szerintetek meddig fogják türni az emberek?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon sokan elégedetlenek a jelenlegi politikával. Mindenhol ezt hallani !! De mikor fog végre össze a nép és tesz valamit ezek ellen ?
2010. nov. 9. 09:16
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
43%
12:04 - Hú de okosnak hiszed magad, kicsit olvasgass azért, és tájékozódj, és kérdezd körbe azokat az ismerőseidet, akik gürcölnek a bagóért is.
2010. nov. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
12:04-es A gond az hogy ez egy ördögi kör.... Ha nics pénzed, nem tudod képezni magadat, nem tudsz tamfolyamra járni. Tudod mennyibe kerül egy tanfolyam, egy vizsga ?
2010. nov. 9. 12:35
 13/36 anonim ***** válasza:
57%

12.04. vagyok

Én is bagóért dolgozom, mert elkövettem azt a hibát, hogy olyan szakon végeztem - szociológia - ami iránt nincs kereslet. Így hát vendéglátásban dolgozom pincérként. Ez van. A hibát én követtem el és a következményeit is én viselem.

Most viszont nekem kell helyrehoznom és nem várhatom a kormányzattól, hogy a lakhelyemen - vidéki kisváros - teremtsen a végzettségemnek megfelelő munkát.

Most éppen oroszul tanulok, hogy az alap angolom mellé legyen valami piacképesebb nyelvtudásom is.

Nem tanfolyamon vagy tanárnál, hanem egyedül, hanganyagokkal és tankönyvekkel, amik kis keresgélés után neten is elérhetők.

Igen, a nyelvvizsga tényleg pénzbe kerül majd, ha odajutok, most pl. a Rigó utcában 22500Ft. Egy nem erős dohányos ennyit elbagózik másfél-két hónap alatt...

De ha csak fél évig félrerakok rá 5000 Ft-ot, akkor már megvan a vizsgadíj plusz útiköltség. Lemondással jár, de mi nem? Idő és lemondás kérdése minden. Olyan tényleg nincs, hogy "mostazonalderögtön!" jobb lesz az élete bárkinek is.

De pl. egy felsőfokú szaktanfolyam is kb. 200ezer forint.

Mondjuk egy évig előre kell rá spórolni, aztán a képzés alatt részletfizetést kérni és akkor max három év alatt lehet szerezni egy használható végzettséget. A lényeg, hogy az álláshirdetéseket böngészve olyan dolgot tanuljunk, ami piacképes. Pl. csökkenő gyerekszám mellett minek kell évi több ezer embernek elmenni tanító- vagy óvónőnek? Sejthetik, hogy nagy eséllyel nem lesz munkájuk a szakterületükön... Mondom, ezt a hibát én is elkövettem de nem kezdem okolni a mindenkori kormányzatot, hogy nem tesz értem semmit, ha látom, hogy a munkaerőpiacon az áruból, vagyis belőlem és a hozzám hasonlóakból túlkínálat van, ezért érek csak annyit amennyit.

Azért munkaerőpiac a neve, mert tényleg piac. Áruljuk magunkat és a különlegesebb áru kelendőbb és drágább, a nagy tömegben elérhető, átlagos és kevésbé használható pedig olcsóbb és nehezebben eladható.

2010. nov. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
58%
Hát, nálad valószínűleg okosabb, mert egészen jól látja a dolgokat. Talán annyit tennék hozzá, hogy azért nagyon is van ráhatásuk az egyes kormányoknak az emberek boldogulására (lásd: elmúlt 8 év), de tanulni és dolgozni azért egyik sem fog senki helyett.
2010. nov. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
Bocs! Ezt 12:04-nek írtam.
2010. nov. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

14:20 - Elméletben ez gyönyörű, de nem biztos, hogy ez lesz a gyakorlat is, tudod, ember tervez...


Én munka mellett csináltam meg a főiskolát, a tiédnél elvileg használhatóbb képzés, most még rá kell képeznem magam, mert a főiskolai képzés nem elég a munkahelyeknek. Plusz idő, plusz pénz, és még legyen egy normális munkahely is, mert most éppen nincs (nyugi, nem évek óta, csak néhány hónapja), egy táppénz elég volt, hogy ne kelljek.

2010. nov. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
NEM!!! 12:17-nek.
2010. nov. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

Hát lehet hogy amíg egyedül vagy addig tudsz sporolni is képezni magad, de szerinted ez megy család mellett is ? Amikor anyuka este 6-7-kor hazaesik a munkából, főz, takarít, mikor is álljon neki tanulni ??? vagy aki egyedül fizeti a lakását miből spóroljon ? Én speciel nem iszom, nem dohányzom, nem lumpolok és mégsem tudok félre tenni :( Még 5 ezer forintot sem. sajna...

A másik hidd el, lehet neked bármilyen iskolád ha nincs ismeretséged... ha meg van elég a 8 általános is..

2010. nov. 9. 14:29
 19/36 anonim ***** válasza:
49%

Kedves kérdező, ez elég pesszimista hozzáállás. Igen vannak szerencsés helyzetű és kapcsolatrendszerű emberek, de ez még nem ok rá, hogy az "úgyis hiába tennék ezt vagy azt" logikája szerint éljünk.

Mert ez megint csak önsajnáltatáshoz, a szerencsésebbek irigyléséhez és végső soron punnyadáshoz vezet.

2010. nov. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Előbb utobb Te is rá fogsz jönni... :)
2010. nov. 9. 14:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!