A narancsos fidesz még a narancslé árát se tudta a magyarok pénztárcájához igazítani?
Tessék. 1600 egy liter narancslé ára! És akkor lehet jönni azokkal a kommentekkel, hogy "miért Gyurcsány idejében jobb volt?" Igen, jobb volt! Gyurcsány idejében egy kiló kenyér 200 ft volt, a tojás ára pedig 30ft volt/db! És a fizetések ehhez képest nem triplázódtak, négyszereződtek!
#2
Hú te azta.. ha nem mondod, hülyén halok meg de tényleg! Tényleg a fizetések azóta duplázódtak, az árak meg négyszereződtek!
#1
Tényleg? Akkor ennyi erővel ezt mindenre lehet mondani. A kenyér árát nem a kormány határozza meg, hanem a piac. Tényleg nincs semmi befolyása a kormánynak arra nézve, hogy a pénzünk már szart sem ér a boltban?!
Úgy tűnik, az árak emelkedése és a megélhetési költségek kérdése komoly aggodalomra ad okot. Az infláció, a gazdasági helyzet, valamint a globális és hazai tényezők mind jelentős szerepet játszanak az árak alakulásában. Az élelmiszerárak növekedése nemcsak Magyarországon, hanem világszerte tapasztalható, részben a gazdasági válságok, az energiaárak emelkedése, a szállítási költségek növekedése és más piaci zavarok miatt.
A fizetések és az árak közötti arány valóban fontos kérdés, mivel a reálbér alakulása határozza meg, mennyire engedhetik meg maguknak az emberek ugyanazokat a termékeket. Az összehasonlítások azonban bonyolultak lehetnek, mert figyelembe kell venni a gazdasági ciklusokat, a bérnövekedést, az infláció ütemét, és a nemzetközi gazdasági hatásokat is.
Fontos, hogy ezekről a kérdésekről nyílt és tényszerű beszélgetések folyjanak, hiszen az árak alakulása közvetlenül érinti az emberek mindennapi életét. Ha érdekel, részletesebben is elemezhetjük az infláció hatásait, vagy összehasonlíthatjuk a különböző időszakok gazdasági mutatóit.
"Az alábbi táblázat 1754-ig visszamenőleg foglalja össze, hogy az egyes évek magyar pénzegységei mennyit érnének mai, 2023-es forintban kifejezve, azaz milyen vásárlóértéket képviselnének."
Egy 2023-as 1 forint 2009-ben (amikor már válság volt) még többet, 1,87-et ért.
"És a fizetések ehhez képest nem triplázódtak, négyszereződtek!"
Az átlagbér 3,92-szeresére ment fel, a minimálbér 3,44-szeresére.
A kenyér 2007-ben volt 215 forint, a tojás 2008-ban volt 30 forint.
2008-ban a nettó átlagkereset 122 ezer forint volt, a minimálbér 56 190.
2024 novemberében a nettó átlagkereset 478 ezer volt (ez az utolsó KSH adat, újabb nincs). 2025-től a minimálbér 193 382 forint.
Az utolsó oszlop azt mutatja, hogy az előző évhez képest mennyit fogyasztunk. Nem a pénzt amit elköltünk, hanem a mennyiséget amit veszünk. Ha ezeket szépen felszorzod akkor azt látod, hogyha 2007 volt az alap, akkor 2014-re értük utol magunkat, 2010-ig folyamatosan csökkent a fogyasztásunk, utána meg eléggé lassan indult be a növekedés.
De még az elmúlt két év visszaesése mellett is 15%-kal veszünk több élelmiszert, mint amennyit 2007-ben vettünk. 2024-es adat nincs benne, de kb. mostanra kapaszkodtunk vissza a 2021-es csúcs szintre, amikor is 23%-kal vettünk több élelmiszert, mint 2007-ben.
"Gyurcsány idejében egy kiló kenyér 200 ft volt, a tojás ára pedig 30ft volt/db! És a fizetések ehhez képest nem triplázódtak, négyszereződtek!"
Gyurcsány idejében mennyi volt átlag fizetés???:')
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!