Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország demokrácia és...

Magyarország demokrácia és jogállam? A választások szabadok és demokratikusak Magyarországon?

Figyelt kérdés

ma 06:34
A kérdező szavazást indított:
Magyarország demokratikus és szabad
Magyarországon megszűnt a demokrácia
17 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
ma 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Aki azt jelölte be, hogy Magyarország szabad, tudna válaszolni a következő kérdésekre?:

-hogy lehet, hogy az EU 7es cikkely eljárást folytat Magyarország ellen, több EUs jelentés is született arról, hogy az országban megszűnt a jogállamiság?

-Fel tud sorolni olyan alkotmányjogi döntéseket az elmúlt 15 évből, amiről társadalmi konszenzus alapján született döntés és nem pártpolitika alapján?

-Tud mondani olyan ellenzéki javaslatot, ami jogerőre emelkedett és parlament álltal hozott törvényként ért véget?

-Hogy lehetséges, hogy folymatosan változtatnak a választási rendszeren, egyoldalúan?

-Hogy lehetséges, hogy az ÁSZ, a médiafelügyelet, a szuveneritásvédelmi hivatal, mind a Fidesz álltal delegált vezetők álltal irányitott irodák?

-Hogy lehetséges, hogy még a hétvégén is jött hir arról, hogy a tolnai választáson 3000 ft-ért vásároltak szavazatot?


Aki szerint Magyarországon megszűnt a demokrácia, a következő kérdés hozzájuk szól:

-Ő szavaz?

-Ha igen, miért szavaz?

ma 07:37
 3/17 anonim ***** válasza:
41%

Megy a hiszti hogy itt nincs jogállam, nincs demokrácia - aztán meg akik hisztiznek azok beszélnek egymás között arról, hogyan kellene szerintük erőszakkal eltávolítani a megválasztott kormányzatot, vagy épp a bíróság helyett a politikusaik döntése alapján vagyonelkobzással, börtönnel büntetni a velük szemben álló politikusokat és másokat.

Erről a jogállamiságozós hazug szövegről a lengyel választás teljes egészében lerántotta a leplet. A választásokon az nyert aki nekik tetszett és még fel sem állt az új kormány, máris kimondták, hogy minden jogállamisági aggály elmúlt amit addig az országgal szemben hangoztattak, majd az új kormányzat szépen felrúgott mindenféle szabályt törvényt, erőszakkal eltávolították az állami médiát csak mert nem tetszett nekik azok korábbi munkája, betörtek a köztársasági elnökhöz és bebörtönöztek politikust minden bírósági előzmény nélkül stb. stb. de ezek már nem számítottak. Lengyelország ma már jogállam mindegy mit csinálnak akik kormányon vannak, mert jó elvtársak.

ma 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
Miért ne lennének szabad választások? Arra szavazol, akire akarsz (a lehetőségek közül persze).
ma 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
4, ha Magyarországon szabad választások vannak, akkor miért nincs arról össznépi konszenzus, hogy ki kell lépni az Európai Unióból, ami határozatban jelentette ki ennek ellenkezőjét?
ma 07:44
 6/17 anonim ***** válasza:
54%

#3

Téged a tények nem zavarnak? A vészhelyzet és a rendeleti kormányzás demokratikus intézmény, eszköz?

ma 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

23-ban már feltettem ugyanezt a kérdést, még bőven Magyar Péter megjelenése előtt, fura, hogy akkor egyből a többség arra szavazott, hogy Magyarország nem demokrácia többé, most Magyar Péter megjelenése után, a többség szerint azok lettünk. Mi változott?

Az aktuális ellenzékinek mondott személytől függ az ország intézményi berendezkedése?

ma 07:55
 8/17 anonim ***** válasza:
5, Azért nincs egyetértés, mert nem mindenki gondolja úgy, hogy ki kellene lépni.
ma 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
3, egyébként, utána nézve a lengyel szitunak, nem annyira gyorsan történt ez, mint, ahogy irod és komoly intézményi szintű változásokra volt szükség Lengyelországban ahhoz, hogy ez változzon. Vagyis, nem egyből történt, legalább fél évvel a kormányváltás után és nagyon sok kormányzati változtatás kellett hozzá.
ma 07:56
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

#2 "hogy lehet, hogy az EU 7es cikkely eljárást folytat Magyarország ellen, több EUs jelentés is született arról, hogy az országban megszűnt a jogállamiság?"

Hazudnak. A jelentésekben szereplő állításokat sorra cáfolták, korrigálták és nem számít, a következő megbízott jelentéstevő ismét behazudja ugyanazt a baromságot a haverjai meg megszavazzák.

"Fel tud sorolni olyan alkotmányjogi döntéseket az elmúlt 15 évből, amiről társadalmi konszenzus alapján született döntés és nem pártpolitika alapján?"

Az alkotmányjogi döntésekről nem szavaztatjuk meg a társadalmat, ez nem Mónika show, hogy bárki beleszóljon, mert úgy érzi van véleménye. Azért ez ennél fontosabb dolog. Azok folynak bele akik valóban értenek is hozzá. Javaslata, panasza persze sokaknak lehet és van is, de azokról döntést az hoz aki ért is hozzá és ez a dolga is.

"Tud mondani olyan ellenzéki javaslatot, ami jogerőre emelkedett és parlament álltal hozott törvényként ért véget?"

Igen. Nézd meg a parlament törvényalkotását és keresd ki magad, nem fogom a kedvedért bogarászni.

"Hogy lehetséges, hogy folymatosan változtatnak a választási rendszeren, egyoldalúan?"

A választási rendszeren nem folyamatosan változtatnak és nem egyoldalúan. A változtatásnak törvényi feltételei vannak és azokat tartják be. Ahogy 2010 előtt is voltak rendszeresen változtatások és akkor is a törvények szerint történtek.

"Hogy lehetséges, hogy az ÁSZ, a médiafelügyelet, a szuveneritásvédelmi hivatal, mind a Fidesz álltal delegált vezetők álltal irányitott irodák?"

Úgy lehet, hogy 14 éve van ugyanaz a kormányzat hatalmon és ezen vezetők kiválasztása az aktuális kormányzat feladata amikor az előző vezető megbízásának ideje letelik. Minden ilyen esetben - korábban is - a többség dönt a kinevezésről. Az a többség ami éppen a parlamentben van, vagy adott esetben az a kormányzat akik épp kormányon vannak a parlamenti többségük miatt. Korábbi más kormányzatok sem neveztek ki olyan vezetőket akiket az ellenzékük akart volna de ők nem. Azért nem voltak egy oldalról a kinevezettek mert a mandátumaik hosszabb, mint egy parlamenti ciklus és emiatt a korábban másik többség által kinevezett vezető mandátuma átlógott az új parlamenti többség idejére is. Most nem ez történik mert a parlamenti többséget 14 éve ugyanaz a csoport adja.

"Hogy lehetséges, hogy még a hétvégén is jött hir arról, hogy a tolnai választáson 3000 ft-ért vásároltak szavazatot?"

Úgy lehetséges, hogy állandó az ellenzéki hazugsággyár munkája és folyamatosan nyomjátok az ostobaságokat.

ma 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!