Infláció miért leginkább az élelmiszereket súlytja?
Egyrészt, nem tudja súlytani, legfeljebb sújtani.
Másrészt azért, mert az infláció az élelmiszerrel kapcsolatos egyéb költségekre is hatással van, mint például az előállítási, tárolási, szállítási költségek.
Ha nő az alapanyagköltség, akkor a végtermék árát is növelnie kell az előállítónak. Például ha nő a liszt ára, akkor a kenyeret is drágábban kell adja a pék, hogy őmaga a pénzénél tudjon maradni. A húsok esetén a takarmány árának növekedése indukálja a növekedést.
Az infláció a rezsire is hatással van, így például a hűtők működtetése is drágább lesz, ami miatt az eladó drágíthat az ezt igénylő termékeken.
Az üzemanyag is drágul az infláció hatására, így a beszállítók is drágábban tudják vállalni a szállítást, amit a beszállított termék árába építenek bele a kereskedők.
Szóval nagyvonalakban ezekért.
#4 Az oroszoknak pont a termőföld az ami nem kell, a klímaváltozással az orosz területeken egyre több olyan rész lesz művelhető ami korábban túl hideg volt. De ártani persze nem árt.
Ez olyan mint amikor vendégségben kérsz egy kávét de mellé hoznak neked süteményt is. Eredetileg a kávét szeretted volna, na de ha ott a süti is akkor az még jobb. :)
Az oroszoknak az ott levő nyersanyagok és a tengeri kijárat az ami sokkal jelentősebb. Persze akik majd ott laknak azoknak a termőföld is jó lenne, csak kérdés mi marad belőle, mert sok az aknásított terület és persze korábban nagy multik felvásároltak amit tudtak, ebből is próbálnak majd megtartani amit lehet annak ellenére, hogy már orosz terület.
#6 Nem a hatalom emelte meg az árakat hanem a gyártók és kereskedők.
A "hatalom" az elmúlt évtizedben pont az élelmiszerek több csoportját tette be a kedvezményes 5%-os áFA körbe. Ide tartozik a tej is mégis a kereskedőknél hatalmas áremelése volt 2 éve.
7.
Miért hazudsz fideszbérenc?
A legtöbb élelmiszer sajnos sarcolt 27%- al!
5%-os áfa: Ebbe a kategóriába tartoznak bizonyos alapvető élelmiszerek, mint például a sertéshús, a tej és a tojás.
18%-os áfa: Ide sorolható többek között a tejtermékek és a pékáruk egy része.
27%-os áfa: Az élelmiszerek többsége, amelyek nem tartoznak az előző két kategóriába, ebbe a legmagasabb áfakulcsba esik.
#8 Mindig látszik mikor tudod hogy kifogytál az érvekből és buktad a mutatványt, mert azonnal elkezdesz mocskolódni, támadni.
2017 óta a baromfihús, a tej és a tojás is 5%-os ÁFA alá tartozik és a tartós tejek is már 2019-től. És igen, nem az összes élelmiszer kedvezményes adójú. De pont nem a hatalom miatt nőttek meg az árak mert a hatalom már előtte csökkentette az ÁFA-t és ettől függetlenül emelték az áraikat a gyártók, kereskedők.
A hatalom pedig lépett és a kötelező akciózással, egyebekkel jelentős árcsökkenést értek el sok terméknél. De persze neked ez nem létezik, csak az hogy megemelték az árakat.
Igen, nálunk magas a fogyasztást terhelő adó mert alacsony a jövedelmek adója. Sok éves tapasztalat, hogy a magas jövedelemadót kijátsszák a magyarok és adóelkerülés meg vagyoneltitkolás, fekete munka, zsebbe fizetés van belőle.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!