Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire jó az erős nemzettudat...

Mire jó az erős nemzettudat és szuverenitás egy nyomorgó országban?

Figyelt kérdés
Bár alapvetően globalista nézeteim vannak, egy erős, fejlődő ország esetében még meg is értem. De egy posztkommunista, nyomorgó, létminimumon élő országban miért tapsikolnak ahhoz, hogy legyen még elzártabb? Tetszik az észak-koreai minta? A szuverenitásnak meg pont az ellenkezője folyik. Csak nem nyugatnak, hanem keletnek vagyunk totálisan kiszolgáltatva.

jan. 3. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem jó.
jan. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy fogalmaznék, hogy nagyon nagyon jó tudna lenni, sőt, ez lehetne az egyik fő eleme annak, hogy megszűnjön a nyomorgás. Csakhogy akik ezeket az üzeneteket hangoztatják sokszor önérdekből teszik, nem pedig a kommunikált eszmékért magáért.


A nemzettudat segíthetne a hazai vállalatok talpraállásában, mert ahelyett, hogy a multiknak a termékeit fogyasztják az emberek, ahelyett a sajátjuk üzletét és iparát támogatják. Henry Ford amerikaiaknak adott el autókat és tudatosan túlfizette a munkavállalóit, hogy megengedhessék maguknak a vételt. Noha ő üzleti megfontolásból csinálta ezt, az eredményekkel nehéz vitatkozni. Nincs olyan fejlett ország a világon, amelyik először nem a saját háza tájékán tett volna rendet.

A nemzettudatot persze sokan úgy fordítják ki, hogy a minőségtelen sz*rt erőltetik magukra, csakmert az "nemzeti". Ez nyilvánvalóan a fogyasztókkal való visszaélés, ahol a kereslet és kínálat játékában csak a kereslet tett kompromisszumot a nemzetért, miközben a kínálatnak pedig kötelessége lenne a nemzettudat okán, hogy kihozzák magukból a maximumot. Japán gazdasági felemelkedése lényegében ebben a társadalmi felfogásra vezethető vissza.


Aztán miújság a szuverenitással? Ne add el a stratégiai érdekeidet, tartasd be mindenkivel a szabályokat és törvényeket és ügyelj rá, hogy ne alakuljon ki monopólium. Ezeket mégcsak nem is feltétlenül szuverenitási tételeknek mondanám, hogy a józan észnek, de nagyon sokan feláldozzák a hosszútávú megtérülést a rövid távú hasznokért, szóval rá kell erősíteni.


Nyilván a hozzászólásom nem Magyarországra vonatkozik, vagy Észak-Koreára (a kérdező feltüntetett kulcsszavai után), hanem egy általánosabb megközelítéssel éltem a két téma iránt. Nyilvánvalóan azzal van a probléma és azért éri ezeket a kifejezéseket annyi kritika, mert az aktuálpolitikában nem vízióként tekintenek ezekre a gondolatokra, hanem politikai eszközökre, ahol hivatkozási alapként használják a saját simlis ügyeikre, mint azok a nők, akik a hajó elsüllyedtekor gyorsan magukhoz rántanak idegen gyerekeket, hogy családanyaként eladva magukat előbb jussanak a mentőcsónakba, vagy férfiak, akik úgy adják ki magukat és csak azért regisztrálnak a keresztény-társkeresőre, mert ott már tudják milyen értékeket kell magukénak hazudni a sikerhez.

jan. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2-es tök jó válaszát kiegészítve: Arra is lehetne jó a nemzettudat, amire eredetileg kitalálták a francia forradalom idején, és amilyen az volt nálunk is a reformkorban és utána: Hogy legyen társadalmi kohézió, hogy a magyar nemes és a magyar jobbágy egymás javát akarja, hogy a magyarok nemes és jobbágy helyett a bécsi udvartól független polgárokból álljon a társadalom.


Van persze mögötte egy kis mellkasdöngetés, meg "régen minden jobb voltozás", és az akkor is bőven megvolt. De mindegy, valami láng csak kell neki, ami fűti. A te "globalista nézeteidet", meg az én mit tudom én milyen nézeteimet is biztos fűti valami, ami nem teljesen megalapozott.

jan. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2-es hozzászóló vagyok.

Még annyival kiegészítenék, hogy a nemzettutadba még a globalizmus is belefér valamilyen szintig! Merész állítás nemde? Pedig ilyenkor lehetne gondolni a turizmusra, ahol büszkén (és nyereségesen) tudnánk prezentálni a Bazilikát, a városunkat, a történelmi és kulturális örökségünket a világnak.

De ipari, stratégiai megfontolása is lehet egy nacionális beállítottságú országban a globalizmusnak: engedjük oda a külföldi tőkét, ahol mi magunk kompetenciahiányban szenvedünk. Kína azáltal (is) nőtte ki magát az egyik vezető nagyhatalommá, hogy beengedte a külföldi gyárakat és amit csak tudtak átvettek, lemásoltak, tanultak belőle. Aztán Kínában persze még egy csomó minden más is övezte ezeket a törekvéseket, de az alapkoncepció átültethető.

A nemzettudatnak önmagunk priorizálásáról kellene szólnia, nem pedig másik kitiltásáról, a szuverenitás pedig a befolyásmentes döntőképességről, nem pedig az érdekellentétek kiélesítéséről. Akárhányszor egy politikus azt mondja, hogy "ez az ajánlat sérti a szuverenításunkat", ahelyett, hogy "ez az ajánlat túl kevés haszonnal jár számunkra", tudod, hogy igazából csak fellengzősen fogalmaz, kvázi clickbait-re hajt. Az előbbivel indulatokat akar megszólaltatni, az utóbbival viszont a rideg logikára. Mikor voltak ezek az emberek valaha is érdekeltek abban, hogy ne érzelmileg irányítsák az embereket?

jan. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezeket a szépen kifejtett, megalapozott válaszokat!

Igen én is abban látom a problémát, amikor egy adott kormány kisajátítja ezeket a "jelszavakat" és közben homlokegyenest mást csinál, miközben a nyugati támogatástól és színvonaltól megfosztja a saját népét.

jan. 3. 14:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Abban az értelemben semmire, ami van, és amit beadnak neked is. Ez csak szöveg, kampány, mint a migránsok, ezekért választják meg őket, és tudnak tovább lopni.

Szuverenitásunk most sincs, az EU, Nato tagjai vagyunk. Ez a szöveg arra jó hogy magyar nemzeti, megmentő, honvédő, stb szerepet vegyenek fel, miközben a valóságbsn ereszeken csúszkálnak meleg orgiákról.

Igazából ezek jól lennének, ezért kell Mi Hazánk vagy más nemzeti párt. Nacionalizmus nélkül nincs fejlődés, lehetetlen. Anélkül senkit sem érdekel a közérdek, szétlopják, eladósítják az országot, nem fejlesztik. Nemzeti politika van mindenhol rajtunk kívül, erős hazai cégek, export. Csehek, románok, lengyelek, Nyugat... még a multikultis oroszoknál vagy Szingapúrban is. Trump most épp zsarolja az EU-t hogy ne legyenek mínuszban export-importban.

jan. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!