Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Köztársaság helyett nem lenne...

Köztársaság helyett nem lenne jobb nekünk a királyság?

Figyelt kérdés
2010. nov. 6. 14:53
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
67%

A fent említett két uralkodó csak egy gyenge államfői szerepkörrel rendelkezik.

Úgy tényleg nincs sok értelme.

Mellesleg ha már itt tartunk, akkor Gyurcsány meg lop, csal, hazudik és mellette egy fikarcnyi lelkiismeret-furdalása sincs.

Kell nekünk köztársaság ilyen miniszterelnökkel?

2010. nov. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
71%

"Kell nekünk köztársaság ilyen miniszterelnökkel?"


Lehet, hogy Gyurcsány nem a legjobb miniszterelnök volt, de legalább az "uralma" alatt szegények voltunk, de szabadok. Inkább vagyok szegény, de szabad, mint jobb körülmények között élő, de rab.

Szóval egy Gyurcsányt bármikor választok valami véreskezű diktátor helyett.

2010. nov. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
71%

"Szóval egy Gyurcsányt bármikor választok valami véreskezű diktátor helyett."


Ahelyett én is.

De az olyan feltételezés, hogy egy király törvényszerűen zsarnok, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy egy miniszterelnök törvényszerűen hazug, korrupt, önző és tolvaj.

Vannak ilyenek is, de bőven vannak ellenpéldák is.

Én például egy Szent István, Nagy Károly, I. Erzsébet alatt sokkal szívesebben élnék, mint akármilyen jó miniszterelnök alatt.

2010. nov. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
43%
Nyugatos, demokratikus szemléletű értelmiségi vagyok, nekem nem lenne jó a királyság. A királynak, rokonainak, udvaroncainak és talpnyalóinak bizonyára igen.
2010. nov. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
45%

"Szent István"


Szent István nem volt különb Sztálinnál és a bolsevikoknál, hiszen legyilkoltatta azokat, akik nem értettek vele egyet, csak hogy létrehozzon egy államot azoknak akik egyetértenek vele.

2010. nov. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
78%

Viszont elfelejted, hogy te csak ennek következtében lehetsz itt és írhatsz magyarul erre az oldalra.

Ha ezt nem teszi meg, akár erőszakos eszközökkel is, akkor Magyarország ugyanarra a sorsra jutott volna, mint a Hun Birodalom, vagy az Avar Kaganátus és ma ezen a területen egy szláv, kun, jász, vagy Isten tudja milyen állam lenne.

Sztálin viszont mindent csak a hatalma megőrzése érdekében tett. Nála maximálisan igaz volt Orwell bölcsessége, a hatalom célja a hatalom maga. Míg Szent Istvántól mi sem állt messzebb.

2010. nov. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
64%
Szent István minden ellenfelét legyilkoltatta, kizárólag a hatalomért. Ellenfelei vagy ortodox keresztények voltak, vagy még "pogányok", ezért hívta be a nyugati keresztény lovagokat, aztán leverette a saját népét. Ha történetesen Koppányék vagy Ajtony nyugati keresztények, akkor Szent István lett volna ortodox keresztény. Nézzétek meg 1031 után évtizedekig mi folyt ebben az országban, kiárusítás a németeknek, mindenféle idegeneknek! Testvérharc. És még utána sem volt vége, András után Béla, aztán Salamon, a hercegek. Csak Szent László teremtett békét.
2010. nov. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
74%

Jó, akkor legyen Szent István helyett Szent László!

A lényegen nem változtat.

2010. nov. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem a német császárság lett volna a partner, még érteném. De ezek hóditani akartak, nem pedig egyenrangú államot. És ezt tették ellenünk évszázadokon át. Ha történetesen akkor az ortodox hitet veszi fel az ország, akkor a bizánci császárság befolyása nőtt volna. A kazárok éppen ezért vették fel a zsidó hitet.
2010. nov. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
85%

Ott a pont.

Bár Bizánc szerintem nem tette volna azt velünk, mint a németek, viszont akkor később kb. nekünk kellett volna megvívni Bizánc összes háborúját a gyengülő bizánci sereg helyett.

2010. nov. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!