Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek egy ilyen...

Mi a véleményetek egy ilyen Magyarországról?

Figyelt kérdés

1. Magyarország államformája királyság. A király teljhatalommal bír és a nép négy évente választja. Semmi sem korlátozza hatalmát csak a királyi tanács, amit saját maga nevez ki.


2. A választókorú lakosság a 25. életévét betöltött állampolgárokból áll.



3. Magyarország lakossága 55 millió fő. Területe a moldáviai Kisinyovtól (Kisjenő) egészen Bécsig tart. Bécs is a magyar királysághoz tartozik, ez a főváros, mert Mátyás király meghódította.


4. Az ország alapvetően a katonai erőre támaszkodik. 2 millió fős hadserege van. A hadiipar is fejlett, nem beszélve a kereskedelemről.


5. Magyarország sok egyedi a Rubik-kockához hasonló találmánnyal és felfedezéssel büszkélkedik, de még annál is népszerűbbekkel. ( Mint, a cseh sör)


6. Az állam bevétele nagyrészt a környező országok adójából áll, mivel azok alá vannak vetve a Magyar királyságnak. A környező népek az adójuk felét nekünk róják le. Ha, ez nem teljesül akkor, büntetőhadjáratot vezetünk.


7. Ha, valaki unja a hétköznapokat, akkor állami támogatással elmehet kalandozni nyugatra, keletre amerre csak akar, csak az a feltétel, hogy a megszerzett zsákmány negyedét be kell szolgáltatni. A bekalandozott országok meg félnek visszavágni, mert, olyan találmányaink, felfedezéseink, közszükségleti cikkjeink vannak, ami nélkül nem képesek meglenni. (Mint a kubai szivar, cseh sör stb.)


8. Az ország fővárosában Bécsben a lakosság 90 százaléka magyar, németek alig vannak. A királyi palota épülete az, amit Mátyás király emelt, világhírű kincstárral.


9. Fejlett egészségügyi ellátás, kifejlesztett Aids és rák gyógyszer, aminek az alapanyagát csak a magyarok gyártják, ezért tőlünk függenek az országok.


10. A történelem az iskolákban így néz ki: 2000 éve születtek az első írásos források a magyarokról. Az első nyelvemlék a 300-as évekből van. A magyarok a történelem folyamán elsősorban a lírai művészetekben és a katonai hódításokban remekeltek. Shakespeare helyett az egész világon Arany János balladáit tanulják az adott nyelvre lefordítva.


Így néz ki az ország:


Árpád turbo gépkocsival az apuka hazaérkezett a családjához az 1526.augusztus 29. sugárúton, melyet a magyarok nagy győzelmének emlékére neveztek el így. A garázsból bemegy a lakásba, ahol a Szabó 22 márkájú lemezlejátszóra felteszi a lemezt. A konyhában fő a pörkölt. Hirtelen befut a fia emlékeztetve apját, hogy ma van a vb döntő. Bekapcsolják a videoton tv-t és a meccs végén nyugodtan lefekszenek, a magyar válogatott 4:0-ra legyőzte a németeket. Másnap reggel a gyerekek az iskolába mennek, apuka meg a videoton gyárba, ahonnan a világ minden részére szállítanak tv-készüléket.

Este boldogan beszélget a feleségével: Már alig várják a nyári kalandozást az Atlanti-óceánig, legfiatalabb gyerekük most lesz először ezen és remélik valami szép ajándékot szereznek neki a nagy kiruccanás alatt.



nov. 20. 22:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
62%
keveset szivtal vagy rossz volt az anyag hogy ilyen badarsag jut eszedbe???
nov. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Mansour ***** válasza:

Csak azért válaszolok, mert a királysággal kezdted, ami nekem szívügyem. Egyébként nem venném a fáradságot ennyi sületlenségre reagálni. De akkor nézzük:

1. Marhaság. A királyság lényege pont az lenne, hogy a király megtestesítse a nemzeti egységet a politikai megosztottságon felülemelkedve. Egy nép által választott (ráadásul 4 évente!) király nyilvánvalóan nem tudná ezt a szerepet betölteni. A teljhatalom meg általában nem vezet jóra, egy-két szerencsés történelmi kivételtől eltekintve mindig rossz vége lett. Kellenek hatalomkorlátozó és felügyelő mechanizmusok a rendszerbe.

2. Miért pont 25? Elvben nincs ellenemre a választójog valamilyen korlátozása, de nagyon alaposan meg kell gondolni, hogy milyen alapon korlátozzunk, és annak milyen hatása lehet. Olyan korlátozás is elképzelhető, hogy valakinek a szavazata többet érjen valamilyen alapon, pl. a dolgozóké többet érjen, mint a nyugdíjasoké.

3. Hát erről az ezen területen élőket kellene megkérdezni. Szerintem nem nagyon lelkesednének az ötletért.

4. Ez egy reális elképzelés, ezt még akár meg is tudnánk valósítani. Persze a 2 milliós hadsereget a jelenlegi népességszámmal nyilván nem.

5. Vágyálomnak jó, de ehhez először pl. világszinten is kiemelkedő oktatási rendszer kellene.

6-7. A mai világban ez már megvalósíthatatlan. Nemzetközi összefogás söpörne el egy ilyen országot.

8. Minek nekünk Bécs, amikor Budapestet fejlettebbé, virágzóbbá, élhetőbbé lehetne tenni Bécsnél. Legkönnyebben talán úgy, hogy a magyarokat kicseréljük németekre.

9. Szép álom, dolgozni kéne érte.

10. Ezt remélem nem gondolod komolyan. Egy ilyen fejlett országnak nem lenne rá szüksége, hogy dicső történelmet hamisítson magának. Illetve aki a történelmet hamisít, azt nem fogják komolyan venni, és előbb-utóbb kirekesztik a fejlett, kulturált világból.

Amúgy ha viccnek szántad, akkor nem eléggé vicces, eléggé bugyuta, bár amilyen gyenge dolgok vannak mostanában a Humor kategóriában, oda még egy közepesen vicces kérdésnek elmenne. Ha viszont komolyan gondoltad, akkor súlyos gondok vannak, vagy le kéne állnod a szerrel, vagy éppen hogy nem kéne elfelejteni bevenni a gyógyszeredet.

nov. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Na erre azért reagálnék:


10. A történelem nem lenne hamisítva, mivel ez egy másik valóságbeli Magyarországról szól.


3. Hogy, érted, hogy nem lelkesednének az ötletért?

Magyarország lakosságának nagy többsége magyar lenne Kisinyovban és Bécsben is.



8. Úgy gondolom, hogy nagy stratégiai hiba volt Bécset feladni Géza fejedelem által. Fontos központ lett a késő középkortól, amit nekünk kellett volna kihasználni.


9. Természetesen munka nélkül nincs semmi, így nem állítottam, hogy nem kell dolgozni érte.

nov. 21. 11:41
 14/16 Mansour ***** válasza:
Ja, hogy ezt egy alternatív univerzumban képzeled el, ahol a 10. pontban írt dolgok valóságosak. Akkor nem is lenne olyan rossz hely ez a bizonyos Magyarország, a 4 évente választott királyt és a kalandozásokat kivéve. Azokra semmi szükség nem lenne. Ha már fantázia, akkor legyen rendes, örökletes királyunk az 1200 éve fennálló Árpád-házból. És kár erőltetni ezt a katonai hódítási vonalat. Legyen persze erős hadseregünk, lehetőleg a legerősebb Európában, de ha már ilyen fejlettek vagyunk gazdaságilag és kulturálisan, akkor a többi népek ezért tiszteljenek és keressék a kegyeinket, ne katonai erővel kelljen ezt rájuk kényszeríteni.
nov. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

#14 Igazából ezt úgy képzeltem el, hogy így lenne, ha Magyarország sokkal sikeresebben politizált volna a történelemben. Nem irtanak minket a törökök, így jóval több magyar él stb.


Tehát félig-meddig a valós történelemből is vettem dolgokat pl: Mohácsi csata megemlítése (1526.augusztus 29.).

Ugyanakkor ebben a “valóságban” ez győzelem volt.

Ugyanakkor az eredettörténetet tekintve sokkal inkább egy szerencsésebb történelmi utat vázoltam fel: Hamarabb kerülünk a európa látkörébe, hamarabb leszünk kultúrált nép és ezáltal talán többre is visszük a história folyamán.

nov. 21. 14:02
 16/16 Mansour ***** válasza:
Én is szeretek ilyen "mi lett volna ha" kérdéseken gondolkodni, bár sokan azt mondják, hogy tudománytalan. De pont ez tudja igazán érdekessé tenni a történelmet. Szóval ez a része rendben van. Nade a "kalandozás" a mai világban, ez hogy jutott eszedbe? Ha gazdaságilag és kulturálisan is élen jártunk volna a fejlődésben, akkor valószínűleg nálunk jelent volna meg először a humanizmus, az erőszakmentes megoldások keresésének gondolata.
nov. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!