Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem oszlatják fel a...

Miért nem oszlatják fel a parlamentet?

Figyelt kérdés

Teljesen feleslegesen működik évek óta és teljesen feleslegesen vesznek fel fizetéseket az ottani képviselők, hiszen évek óta rendeleti kormányzás van, tehát semmi értelme a parlamentnek maximum annyiból, hogy meghosszabítsák mindig a rendeleti kormányzás idejét, de itt is meghosszabítják, hiszen 2/3 van tehát nem kérdés a szavazás eredménye.


Szóval teljesen feleslegesen fizetjük a képviselőket, mindd fidesz, de főleg ellenzéki oldalon, mivel a parlamentben már évek óta semmi se történik. A fűtéstől kezdve mindent lelehetne állítani és bezárni az ajtókat, legalább spórolnánk.


Ez a pénz mehetne Mészároshoz is akár, ha az EÜ-be például nem akarják invesztálni.


nov. 6. 17:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Kezdeményezz népszavazást.
nov. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
A nagy embernek mutatnia kell, hogy demokrácia van az országában akkor is, ha nincs. Ezért van szüksége az országgyűlésre.
nov. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A kormány a parlamenttől kapja a demokratikus legitimitását, mivel az választja meg.


A parlamentet vagy bizonyos körülmények között az államfő, vagy saját maga tudja csak feloszlatni.


Az autoriter-diktatórikus rendszerekben mind van formálisan a kormánytól elkülönült törvényhozó testület.

nov. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Mert semmi oka nincs.
nov. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
15%
Mert nem rendeleti kormányzás van, a parlament ugyanúgy működik, mint a háború előtt.
nov. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Akkor miért vannak olyanok, hogy éjszaka valaki kitalál valamit és már másnak reggel iktatják? És ez megy a COVID óta. Minden törvényt amit évek óta hoznak azokat így adták be. Nem kellett hozzá a parlament. Teljesen feleslegesen működik és feleslegesen megy el rá a pénz.
nov. 6. 17:55
 7/14 A kérdező kommentje:
#5 Eddig úgy volt, hogyha valaki új törvényt akart vagy módosítani akart, akkor be kellett terjeszteni a parlament elé, ott megvitatták, majd szavaztak róla, és el lett fogadva vagy elutasítva. Ez nem 1 napos procedúra volt, hanem hetekig, hónapokig tartott. Most tényleg, ha 18:00-kor Orbán Viktor kitalál valamit és 19:00 megfogalmazza akkor 20:00-kor már érvénybe is léphet.
nov. 6. 17:56
 8/14 anonim ***** válasza:
Az abszolút monarchiákon kívül mindenhol van a végrehajtó hatalomtól elkülönülő törvényhozó testület. A hatalmi ágak szétválasztására az abszolút monarchiákon kívül minden rendszer - még a diktatórikus is - odafigyel.
nov. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8 Ezt én értem, de nem működik a "törvényhozó" testületünk, mert a kormány rendelettel hozza a törvényeket, ergo nincs értelme a parlamentnek a jelenlegi kormányzás alatt. Legalábbis amíg rendeleti kormányzás van, azaz örökre.
nov. 6. 18:14
 10/14 anonim ***** válasza:
#9 Nem változott meg a jogforrási hierarchia. Pl. a szocializmus alatt létezett törvényerejű rendelet, ami ma már nincsen. A rendeleti kormányzást a felhatalmazási törvények teszik lehetővé.
nov. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!