Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit lép majd a Fidesz a...

Mit lép majd a Fidesz a választási törvénnyel, ha a Tisza 2026 januárban egyértelműen 5-10%-al vezetni fog?

Figyelt kérdés

ma 09:38
A kérdező szavazást indított:
Kielemezve alaposan, változtat a választókerületeket!
Kitolja a szavazati jogot 20-25 évre.
Eltörli a győztes kompenzációt.
Szavazati jogot ad a külhoni magyaroknak.
Mondva csinált indok miatt őszre halasztják a választást.
Változtatnak a bejutási határon (5%).
Változtatnak a mandátumok eloszlásán és/vagy számát.
Egyéb, kifejtem.
6 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Semmit, elégedetten hátradől, hogy minden választás előtt, stabil ellenzéki többséget remélő közvéleménykutatások után is, nyugodtan 2/3-al nyertek, hiszen, továbbra is övék a törvénygyár.
ma 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
%-kal
ma 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Nem csak Budapest létezik. A vidékre el kéne kezdeni lemenni kampányolni… addig amíg nincs meg a vidék nem lesz kormányváltás. Én amúgy nem nézem le a vidékieket de franc tudja miért van nekik jobban kimosva az agya fideszes propagandával. Tök értelmes rokonaim mondják vissza nekem a sok hazugságot amit az M1-en mondanak. Érthetetlen.
ma 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Semmit. A választások előtt ilyen közel nem lehet a választási törvényt módosítani csak a következő választásra vonatkozóan.

Az előző önkormányzati választás előtt is sokkal korábban kellett a választási törvényben a módosításokat megcsinálni, már azért is hisztiztek az ellenzéki oldalon, hogy decemberben történt módosítás a nyári választás szabályaiban. Ahogy a 2014-es parlamenti választás előtt is már 2 évvel korábban történtek meg a törvénymódosítások.

Semmi új nincsen és akkor se lesz ha ez történik amit leírtál. 2010 óta minden egyes választás előtt ez megy, az ellenzékiek fölényét, győzelmét mutatják a nekik kedvező felmérések - aztán a valódi mérés, a választás viszont az ellenkezőjét.

Mivel az ellenzékiek többsége pontosan olyan és úgy viselkedik a másképp gondolkodókkal szemben, mint ezen a fórumon, ezért akik a kormánypártokra szavaznának azok sokan inkább megtartják maguknak ezt a véleményüket és nem válaszolnak a közvéleménykutatóknak sem. Az én munkahelyemen se tudom kik azok akik a kormánypártokat támogatnák, 1 nyugdíjba ment kollégáról tudtam csak, azt is 2 választás után már. Azt viszont az első hónapban megtudtam kik a nagyon harcos ellenzékiek, mert ezt mindenkinek azonnal elmondják és ahol csak lehet szidják a kormányt.

Ezért van, hogy sok ellenzéki azt hiszi nincsenek is fideszesek, pedig csak nekik nem mondjuk el mert nem akarunk a céltáblájukká válni vele.

ha lesz bármiféle választási törvény módosítás az még jóval 2026 előtt lesz, de nem számítok ilyenre. Amire szükség volt azt megtették a mostani választás előtt.

Bár a pártok finanszírozását érintően még lehet lesz majd további szigorítás, szükség is lenne rá, hogy a külföldi pénzeket ki lehessen zárni teljesen a magyar választási kampányokból.

ma 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor 2025-ben.
ma 10:01
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

#3 "Én amúgy nem nézem le a vidékieket de franc tudja miért van nekik jobban kimosva az agya fideszes propagandával. "

dehogynem nézed le a vidékieket.

Odáig se tudsz eljutni hogy felfogd, Budapesten is a szavazók harmada a fidesz-kdnp-re szavazott még legutóbb is, a parlamenti választáson pedig 40%.

Legalább megpróbálhatnád megnézni, hogy MIÉRT szavaznak TÖBBEN a kormánypártokra vidéken, mert nem az agymosás miatt. Agymosott az aki eleve azt hiszi a másikról, hogy az téved és csak megvezették mivel egy évtizede újra meg újra ugyanoda adja a szavazatát.

Amit leírtál pont olyan, mint amikor mások meg a külhoni magyarokról beszélnek és nem értik miért szavaz a többségük a fideszre. Miért szavaznának másra amikor az ellenzéki pártok többsége eleve el akarná venni a külhoniak támogatásait, jó pár pedig még a szavazati jogukat is elvenné.

Miért szavaznának a vidékiek többségében az ellenzéki pártokra amikor azok sorra olyan dolgokat képviselnek és hirdetnek ami szembe megy az emberek céljaival, akaratával és érdekeivel?

ma 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mit neveztek vidéknek amúgy? Előtte tisztázni kéne.

Budapesten kívüli települések?

Vagy a falusi tanyasi nem városi lakosságot?


Nem Budapesten legerősebb egyébként a Tisza párt.

Hanem vidéken a megye székhelyeken és nagyobb városokban.

Minél kisebb a település annál erősebb a Fidesz.

És van egy iskolázottsági mutató is minél alacsonyabb iskolázottságú egy választó annál inkább fideszes.


Nyilván ezek nem jelentenek semmit sem csak úgy leírtam.

Nincs összefüggésben a jól informáltsággal és a gondolkodási képességekkel. A munkalehetőségekkel és kiszolgáltatottsággal.

ma 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

"Semmit. A választások előtt ilyen közel nem lehet a választási törvényt módosítani csak a következő választásra vonatkozóan."


Az önkormányzati választásokra is ez volt a feltételezés, aztán a fidesz rácáfolt. Ne legyünk már naívak.

ma 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

#8 Nem cáfolt rá. Le is írtam. Decemberben történt meg a módosítás és a választás következő év júniusában volt.

A kérdés januárra vonatkozott amikor a választás majd utána áprilisban lesz. Nagyon nem ugyanaz a fél év vagy a 2 hónap.

ma 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Nem az a fontos hogy mikor módosítja (ahogy fidder kollega kötekszik) hanem hogy a saját érdekei szerint, konszenzus és egyeztetés nélkül és nem az igazságosabb választás szerint módosítja. De ezt mondjuk ő sem cáfolta. Nyílt titok.
ma 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!