Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Tisza a bukott baloldaliak...

A Tisza a bukott baloldaliak jobboldalinak hazudott pártja?

Figyelt kérdés
Állítólag jobboldali párt és az Európai Néppárt be is fogadta köreibe, de engem nem győzött meg. Látom kik, milyen társadalmi rétegek körében népszerű és az erősen az egykori Momentum, LMP, DK szavazók. Meg nem is mondott semmi karakteres jobboldali programot, hogy maradjon az egykulcsos adó, a vallás érték és az LMBTQ meg migránsok nálunk nem menő. Amíg ezeket nem hallom tőlük, nem tekintem hitelesnek őket.

ma 08:26
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Pontosan,ahogy írtad.
ma 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Igen
ma 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Igen. Az is erre utal, hogy az egyértelműen baloldali Európai Néppárt befogadta őket.
ma 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"és az erősen az egykori Momentum, LMP, DK szavazók"

Hát, és mondjuk ebből egyik se igazán baloldali.


Az lmp, momentum inkább centrum, míg a dk amikor kormányon volt, akkor elég egyértelműen jobboldali gazdaságpolitikát vitt.

ma 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Kitől nem hallottad? A támogatóitól vagy Magyar Pétertől? A támogatóitól nem is fogod. Magyar Péter pedig beszélt ezekről pl. a "független, objektív" ORF-nek. Nézd meg esetleg a riportot. Sokat nem mondott, de részletekre nem is voltak kíváncsiak, mert ált. a "független, objektíveknek" ennyi elég. Nagyon durva, hogy az ORF sorozatosan azon van elakadva, hogy propaganda média működik Magyarországon, és el van akadva ezen egy propaganda média. :D Szóval elképesztő. Ez persze nem veszi el az ORF-től azt, hogy igaza van, csak éppen émelyítő, hogy ezt Ők mondják. Az osztrák lakosság a köztelevízión keresztül folyamatosan a magyar kormány ellen van hangolva, továbbá nyilvánvalóan a Szabadságpárt ellen. Tehát az így elért eredmény, amit a Szabadságpárt produkált, hogy tulajdonképpen győztek, (de mégsem ők kormányoznak majd) az nagy eredmény. Én hallom osztrák ismerősöktől, ill. ott élő magyar rokonságtól, hogy mindannyian ugyanúgy egy propaganda dumát böfögnek vissza.

1. egykulcsos adóról máshol már tudomásom szerint beszélt, eltörölné. Talán valamelyik vagy az is lehet, hogy mindegyik helyszínen az országjárás során (mindegyiket nyilván nem néztem meg)

2. vallásról valóban nem hallottam még tőle semmit sem. Ha beszél is róla, ált. azokat nevezi meg, akik szerinte nem keresztények, szóval úgy gondolja joga van ezt eldönteni.

3. LMBTQ-ra annyit mondott hogy vannak ennél nagyobb problémák is, nem akar vele foglalkozni.

4. Migráns ügyben nehéz kisilabizálni pontosan mi a hozzáállása, mert határvédelem tekintetében abszolút ugyanazon az állásponton van, mint a Fidesz. A külső határokat megkell védeni, nem opcionálisnak tartja ezt, hanem kötelességnek, egyúttal az osztrákokat is figyelmeztette, hogy ez közös érdek, az úgy mondjuk ORF-en (ismerve őket) lehet kicsit sok volt a lelküknek. Hogy befogadna-e menekülteket, ott kitérő választ adott.

5. Ukrajnát nem kérdezted, de arról is szó volt, nem támogatja a fegyverszállításokat, ellenben az ukránok mellett áll a háborúban, nem szeretné, hogy Putyin nyerje meg a háborút, de nem gondolja azt, hogy ez Magyarországon tud múlni. EU tagországként akkor látná szívesen Ukrajnát, ha valóban megfelel a kritériumoknak és itt kitért arra is, hogy vannak más országok amik már most megfelelnek, (utalva arra, hogy talán azokkal kellene foglalkozni), szóval ebben is egyetért Orbánnal. Továbbá NATO tagországként nem szívesen látná Ukrajnát, nem tartja jó ötletnek.


No most ezeket a kijelentéseket nem fogod hallani azoktól, akik támogatják őt, teljesen más állásponton vannak ezekben a kérdésekben, talán egyedül a külső határok védelme az, amiben szinte az egész ország egyetért.

ma 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"No most ezeket a kijelentéseket nem fogod hallani azoktól, akik támogatják őt, teljesen más állásponton vannak ezekben a kérdésekben, talán egyedül a külső határok védelme az, amiben szinte az egész ország egyetért."


De akkor miért szavaznak rá? Nem következetlenség kicsit?

ma 09:26
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

Egyértelműen igen.

Aki jelenleg Manfréd Wéber seggében játszik csokoládés nápolyit, attól várható más?

Nem!

ma 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Üdvözöl a Tónit. Egy csontot tuti dob majd neked.
ma 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

Én Orbánt nem tartom hitelesnek. Aki korábban azt mondta, hogy lehet, hogy, az olcsó olaj keletről, de a Szabadság mindig nyugatról érkezik. Aki azt mondta, hogy ne hagyjuk, hogy a Szovhetunió legvidámabb barakkjából a Gazprom legvidámabb barakkjává tegyék az országot. Aki azt mondta, hogy Ukrajnát és Georgiát minél előbb fel kell venni a NATO-ba.

És aki most Putyinnal kézenfogva koszorúzza a szovjet obeliszket a Szabadság téren.

ma 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#6 Nem tudom megmagyarázni a dolgot, mi történik. Ezt ne kérdezd. Nem értem én sem.

Egyeseknél azt tapasztalom, hogy úgy gondolják Péter hazudik, és azért beszél ezekben az ügyekben így, hogy ne kezdje ki a rogáni sajtó, csak hogy ez hülyeség, mert ezzel is kikezdi a rogáni sajtó. :) Másrészt úgy gondolják, hogy azért hazudik, hogy a Fideszeseket maga mellé állítsa. No most azt viszont nem gondolnám, hogy ez működőképes.

Riportokból felmérve sok szimpatizánsa viszont abszolút nincs tisztában még ezekben a kérdésekben sem, hogy milyen állásponton van Magyar Péter. Amiket leírtam, azzal sincs tisztában. DE belemehetünk a részletekbe is, pl. sokan, a korukból adódóan azzal sincsenek tisztában mi valójában a többkulcsos adórendszer, hogy azt hogy kell elképzelni, mert nem dolgoztak még akkor (vagy akár nem is éltek még akkor), amikor utoljára többkulcsos adórendszer volt.

Vannak közöttük hajthatatlan emberek, szó se róla, de azt is tapasztaltam már fiatalok körében, hogy elgondolkodnak azon, ha érvelsz Magyar Péter politikája ellen (amiben különbözik a Fidesztől), már ha jól érvelsz és nem célod, hogy ledomináld őt. Volt olyan, akivel sikerült megértetnem, miért nem szerencsés a többkulcsos adórendszer és a családipótlék növelése. Szerintem egyébként a Fidesz az arroganciával b.ssza el az esélyét sokaknál, szóval koránt sem biztos, hogy nem értenek velük egyet azok, akik nem szavaznak rájuk, csak esetleg nem értik mi miért van, a Fidesz pedig evidenciának veszi azt mi miért van, nem magyaráz. Mondjuk mindent nem is szabad megmagyarázni, a CSP alacsony szinten tartását nem is lehetne megmagyarázni, az nem volna szerencsés, ha megmagyaráznák, csak hát mára olyan felnőtt emberek, szavazópolgárok vannak ebben az országban, akik nem éltek abban az időszakban, amikor a CSP-ből ellehetett lébecolni, így nem értik ezt, nem ismerik ennek a következményeit.

ma 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!