A FIDESZ hogy lehet még hatalmon azok után, hogy Orbán Balázs nyíltan kifejezte a párt hazaáruló mivoltát, és a párt még csak el sem határolódott a kijelentésétől?
Nekik ez jelenti a hazát, úgy.
A fideszes szlengben a hazaáruló = nem fidesz szolga.
4
Szánalmasan magyarázkodott utána, kb úgy mint egy óvodás. "Ukrajnában nem tennénk itthon igen"... Még jó, hogy ők nem Ukrajnának a kormányához tartoznak, teljesen irreleváns mit tennének ott és mit nem... Egyértelműen Magyarországra gondolt a beszédében.
Orbán Balázs kifejtette a véleményét, amivel nem mindenki értett egyet a Fideszben. Az ellenzék felkapta a témát, de csak a kormány elleni uszításra használják bugyuta módon.
Mindkét oldalon van igazság, érdemes lenne erről érdemi vitát folytatni, akár szakértők bevonásával. Nehéz téma, reméljük sosem kell valóban döntést hozni. Nem jó, ha valaki nem harcol a hazája védelmében, de az sem jó, ha értelmetlenül harcol, áldozza fel az életeket, erőforrásokat. A baloldalon most hazaárulózzák a Fideszt tét nélkül, de sok esetben a történelemben valódi, érdemi kérdésként merülhet ez fel.
Néhány ország, például Costa Rica, Izland hadsereget sem tart fenn, akkor hazaáruló politikájuk van? A második világháborúban Dániát, Norvégiát, Szlovákiát, Magyarországot gyakorlatilag harc nélkül adták fel Németországnak a megszállás során, - ez hazaárulás?
1956-ban voltak, akik harcoltak a Szovjetunió ellen, akár életük végéig elszántan, sokan viszont elbújtak a harcok elől vagy külföldre menekültek, a magyar honvédésg is passzív maradt a szovjet invázió során, őket is hazaárulózhatják a primitív politikusaink.
Csehszlovákia sem tanúsított ellenállást 1968-ben a Varsói Szerződés inváziója ellen. Dubcek és kormánya, hadserege hazaáruló volt?
1999-ben a Szerbia elleni NATO agresszió során Szerbia már a bombázásoktól megtört, szárazföldi invázió nélkül átadta Koszovót a NATO-nak, nem voltak harcok a NATO katonáival és manapság is csak békés újraegyesítés vágyáról beszélnek a szerbek, nem akarnak harcolni az ország területi integirtásának helyreállításáért. Ez hazaárulás?
A ciprusi kormány sem tesz semmit 1973 óta a megszálló törökök kiűzése ellen.
Grúzia 2008 óta nem harcol az oroszok ellen és azóta az összes kormány passzív maradt Dél-Oszétia és Abháza visszafoglalása ügyében. Valamiért itt nem olyan hangos a baloldal, európai liberálisok, hogy folytatni kell a háborút a végső győzelemig, a tűzszünet hiba.
Porosenko kormánya, Ukrajna 2014-ben tétlenül nézta az orosz inváziót, a Krím elcsatolását, orosz annexióját. Bizonyára ez is hazaárulás szerinted. Nem beszélve a sok millió ukrán hazaárulóról, akik most Németországban, Lengyelországban, Csehországban lapítanak, ahelyett, hogy mennének haza Ukrajnába harcolni a frontra az oroszok ellen.
Könnyű rámondani valakire, hogy hazaáruló és uszítani, de nem feltétlen ez a helyes politika, ezt be kellene látnod.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!