Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért tett bele az...

A Fidesz miért tett bele az új irodalom tananyagba olyan szerzőket mint Herczeg Ferenc, Szabó Dezső, Wass Albert?

Figyelt kérdés

okt. 15. 20:28
 1/8 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
70%
Az alapelképzelés nem rossz, hogy legyen helye a határontúli vagy a népszerű, de esztétikailag kevésbé jelentős magyar íróknak is, a gond csak a súlyozással van.
okt. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Sok kommunistát meg kivettek, de nem eleget.


Adyt egy az egyben száműzni kellene.Korának legnagyobb balliberálisa volt.

okt. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Mert jobboldaliak ezek, és a Fidesz igyekszik magyarkodni. Vagy kineveztek magyarkodásból egy igazi jobboldalit, és az tette be őket.
okt. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Voltak tehetséges jobboldali írók is (Kosztolányi pl.) Csak mivel ők jó írók voltak, így a műveik nem eléggé ditaktikusan nacionalisták a diktátornak. Agyat mosni nem lehet cizelláltan, ekkor jönnek be a középszerű, de közérthető szerzők.
okt. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
#2 Te inkább az irodalomtanárodra figyelj, van még mit tanulnod.
okt. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%

#1 A súlyozás az irodalom tanár dolga. Most érettségizett a gyerekem és a rendszer jó, van lehetőség a választásra, ha esetleg nem tanultak épp annál az irodalomtanárnál eleget az adott szerzőről vagy műveiről.

A lehetőséget teremtették meg azzal, hogy már ezek a szerzők is benne vannak a tananyagban. Idő úgy sincsen arra, hogy mindent teljes mértékben meg tudjanak nézni, tanulni, mindig lesz ami kimarad vagy kisebb/nagyobb hangsúlyt kap mint amire az érettségi kérdéseit kitalálók épp gondoltak.

okt. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#6 Valahol az is vicces, hogy azt hiszi bárki is, egy diák is fog Wass Albertet olvasni csak azért mert benne van a tantervben.
okt. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

#7 Ez diáktól, iskolától és irodalom tanártól függ. Legalább annyit fognak róla tudni mint amennyit a többi szerzőről akik eddig is benne voltak a tantervben. Már ez haladás.

Aztán, hogy ki mit olvas? Ki tudja. Én soha nem szerettem az úgynevezett szépirodalmat, egyszerűen unalmasnak, fárasztónak találtam, pedig a középiskolában az osztályból én voltam az aki valóban olvasnivalóért járt a könyvtárba és tényleg rengeteget olvastam. De soha nem ilyen műveket, mert nem érdekelt. Azóta se érdekel.

okt. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!