Az ős magyarok hogyan értek el, hogy az itt élő szláv-germán népek magyarul beszéljenek?
"Sehogy, sokáig a német volt az uralkodó nyelv."
Sok frank maradt mára.
Az a felvetés, hogy az ősmagyarok a Kárpát-medencében élő szláv és germán népeket arra kényszerítették, hogy magyarul beszéljenek, történetileg és nyelvészetileg is teljesen megalapozatlan.
Miért lehetetlen ez a forgatókönyv?
Nyelvi folyamatok: A nyelvek természetes módon változnak, fejlődnek, és kölcsönhatásba lépnek egymással. A nyelvcsere azonban rendkívül lassú és összetett folyamat, amelynek során egy közösség fokozatosan átveszi egy másik közösség nyelvét. Ez általában hosszú évszázadok alatt történik, és számos társadalmi, kulturális és politikai tényező együttes hatásának eredménye.
A magyar nyelv eredete: A magyar nyelv finnugor eredetű, és nyelvegyleti rokonsága nincs a szláv vagy germán nyelvekkel. Ez azt jelenti, hogy a magyar nyelv nem alakult ki a szláv vagy germán nyelvekből, és nem is volt közös őse ezeknek a nyelveknek.
A honfoglalás: A magyarok a 9. század végén érkeztek a Kárpát-medencébe, ahol már évszázadok óta éltek szláv és germán népek. A honfoglalás során a magyarok kisebbségben voltak a bennszülött lakossághoz képest. Ilyen körülmények között elképzelhetetlen, hogy a magyar nyelv ilyen rövid idő alatt uralkodóvá váljon a térségben.
Mi történt valójában?
Nyelvi sziget: A magyar nyelv a Kárpát-medencében egy nyelvi szigetként maradt fenn, miközben a környező területeken a szláv nyelvek terjedtek el.
Nyelvi kölcsönhatás: A magyar nyelv természetesen kölcsönzött szavakat a szláv és germán nyelvekből, de ez nem jelenti azt, hogy a magyar nyelv felváltotta ezeket a nyelveket.
Asszimiláció: A honfoglalást követő évszázadokban a magyarok és a szláv népek fokozatosan asszimilálódtak egymással, de ez a folyamat nem járt együtt a nyelvcsere kényszerítésével.
Összefoglalva:
Az a gondolat, hogy az ősmagyarok a szláv és germán népeket arra kényszerítették, hogy magyarul beszéljenek, történeti és nyelvészeti szempontból is fenntarthatatlan. A magyar nyelv fennmaradása a Kárpát-medencében a magyar nép kitartásának és a történelmi körülmények egyedi összjátékának köszönhető.
Ha szeretnél többet megtudni a magyar nyelv történetéről vagy a honfoglalásról, szívesen segítek.
Szeretnél más kérdést feltenni a témával kapcsolatban?
4/6 anonim ***** válasza:
48%
A magyar nyelv eredete: A magyar nyelv finnugor eredetű, és nyelvegyleti rokonsága nincs a szláv vagy germán nyelvekkel.
-------------------------
1. Az új-ónemmagyarodat bé nem rakem, kreált kreol nyelv, egy halandzsa.
2. Ilyet mondani egy totál indogermán nyelvre! A magyar nyelvnek dolg anem van a fingár nyelvekkel, attól, hogy indogermán és germán nyelv. Ab ovo az volt, én antoregytem, cáoltem a fingrizmust.
Másik:
ős magyarok voltak többségben hanem a szlavok és a germánok.
Az ősmagyarok germánok, bolondo dühorok, a magyar nyelv indogemrán és gemrán nyelv, az ősmagyar germán. Így nem interpreálem a rekkelésedet, kérdésedet. Ez olyan, hogy gallok vagya kelták, a magyar germán.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!