Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikre kell itt gondolni, mi...

Mikre kell itt gondolni, mi jött "északról", mibe "nyúlt bele" a rusz, milyen "telket és házat" akar a germán?

Figyelt kérdés

Cseh Tamás Demokrácia című dalában:


"Jöhet északról némi északi fény,

De belenyúlhat a rusz medve mancsa,

És a germánság, ma már ténybeli tény,

Csak a telkem és házam akarja."


Pontosan milyen történelmi eseményekre kell gondolni ezek alatt??? A rusz medvést még csak meg tudom magyarázni magam is, igazából a másik kettő a nagy kérdés számomra.


Ha töri tanárok olvassák ezt, jó volna olvasni a gondolataikat...!!!

Thank you!



2022. ápr. 8. 07:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mikor írták ezeket a sorokat. Az én gondolatom az ezzel kapcsolatban, hogy a II. világháború után kezdődött el a fogyasztói társadalom kiépítése a világon. Németország már nem véres háborúkkal akarta leigázni a világot, hanem ha megnézzük létrehozták az EU-t, és ha körbe nézünk kis hazánkba, akkor Penny, Lidl, Aldi, Rossmann, Dm, Praktiker, Obi, KIK, Müller. Tehát kialakították azt a gazdaságot, amivel szinte megvették egész Európát.
2022. ápr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1997-es a szám.

Sajnos, máig találó.

2022. ápr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Iszonyú találó, igen! Kár, hogy a marha magyar szavazó mindig elrontja, és nem jut el az agyáig, hogy több vas kéne...


Én csak ezt, hogy mit akart a germánság, stb, ezt nem teljesen értem.

2022. ápr. 11. 06:00
 4/6 anonim ***** válasza:
06:00: szerintem írj a Bereményi Gézának, ő követte el a dalszöveget, majd megmagyarázza. :)
2022. ápr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Természetesen tudom, hogy Bereményi írta. De mégsem kereshetem őt... :) Petőfit is "elemezgetjük", nem tőle kérdezünk. Mondjuk én már Petőfit se tudtam jól elemezni, ilyesmiben nem vagyok jó, ezért is kérdezek nálam okosabbakat4! :)
2022. ápr. 15. 11:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Petőfit tényleg nehéz lenne megkeresni, mivel szegény elég régen elhalálozott. Bereményi viszont még él. :)
2022. ápr. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!