Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az eu és a mögötte álló...

Az eu és a mögötte álló “szereplők” szándékosan nem engedik Magyarországnak, sikeres ipari ország legyen?

Figyelt kérdés

Még gyerekként tanultam földrajzórán, hogy Magyarországoj gyakorlatilag minden megvan, amire szükség lehet. Mecsekben jó minőségű feketekőszén, Mátra környékén vasérc.. a vasiparhoz megvan minden. Bakonyban jó minőségű barnaszén nagy mennyiségben és ugyanott bauxit.. alumíniumiparhoz tökéletes. A zalai kőolajmezőkért a második világháború végén még külön harcoltak is a németek..százhalombatta mehetne ezzel is. Makó környékén földgáz is van.


Ipari nagyatalom lehetnénk, mégse vagyunk azok, mivel a rendszerváltás óta leépítették az egészet? Mi volt ennek a célja? Ha kihalt a magyar nemzet, ŐK akarják a nyersanyagot alattunk?



okt. 12. 14:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Nekem az ellenkezőjét tanították.
okt. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
6%
Pontosan. 1990-ben ez egy majdnem teljesen önellátó ország volt, most meg azt talicskázzák ide, ami Nyugaton a kutya se vesz már meg a boltban.
okt. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Orbánék mindent ellopnak, így a köznépnek marad a konc
okt. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Nincs jelentős mennyiségű ÉS jó minőségű szenünk. Vasérc feldolgozásra érdemes minőségű dettó nincs. A zalai olajkutak köszönik jól vannak, de az ország olaj szükségletének elenyésző részét képesek csak lefedni. Hasonló a helyzet gáz terén is. Alumíniummal kb ugyan az a baj, mint az uránnal, túl mélyen van, nem igazán éri meg kitermelni, az aluminim gyártás ráadásul igen energiaigényes dolog. Nem tudunk versenyezi az olyan országok termelési áraival, ahol a sok szinte ingyenes víz energia miatt ezt olcsón megoldják.

Nem, termőföldön és termálvízen kívül nincs sok minden, amiben jók vagyunk.

okt. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Sok minden van mögötte:

1949 környékén a vállalatokat államosították. Ez gyakorlatilag lopás (rablás?) volt. Utána "tervutasításos rendszer" volt. A 80-as évekre Magyarországon elindultak a működő vállalatok, volt néhány jól működő termelő szövetkezet.

A 80-as évek végén jött a "rendszerváltás". A rendszerváltás hozadéka lett a "privatizáció". Ami gyakorlatilag megint lopás volt. A "közvagyont" nagyon rossz időpontban, az aktuális (nagyon alacsony) árhoz képest is "jutányosan" adták el.

Volt olyan, hogy egy vállalat megvásárlásához a vásárló kapott majdnem a teljes vételárat kitevő hitelt. A privatizáció előtt az alkalmazottakat elbocsájtották. Az új tulajdonos felvette a munkatársakat, amihez hatalmas "munkahely teremtési támogatást kapott". Mivel voltak összeköttetési, maga a vásárlás is hatalmas haszonnal zárult.

A Ganz generátorgyárat megvette a Siemens. Ott készültek Európa legnagyobb teljesítményű generátorai. A területet ma Millenáris park néven ismerjük.

Volt rengeteg életképtelen vállalat, de sok vagy soknak néhány része menthető és nyereséges lett volna. Ezeket felszámolták.

Sok éve dolgoztam egy cégnél, ahol az iparági vezetőknek minden évben rendeztek egy bált. Valaki (itt nem csak a mondat eleje miatt nagy a V) rész akart venni ezen a bálon. "Valamiért" ő lett az ügyfél cég vezetője. Amikor megunta, a céget beszántották. Hangsúlyozottan nyereséges cégről beszélünk.


A vasfeldolgozás erősen szén-dioxid intenzív iparág. Már régen kivitték Kínába, Oroszországba, Ukrajnába, ahol nincs szén-dioxid kvóta.

A magyarországi vas és szén bányák drágán termelnek és termeltek. Nagy részben gazdaságossági okokból zárták be őket. Vannak sokkal jobban hozzáférhető (olcsóbban kitermelhető) lelőhelyek, a szállítás pedig olcsóbbá vált. Jók lesznek ezek majd akkor, ha azok kimerülnek.


A történelem vázlatos ismeretében te mernél olyan gazdasági tevékenységbe fogni, ami 50-100 év alatt fog hasznot hozni? Ki tudja addig hány privatizáció, államosítás, egyéb szabályozás lesz érvényben.

okt. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%

Elég sok mindent tudott volna kezdeni magyarország ha máshogy alakul a rendszerváltás például az ikaruszt is föl lehetett volna fejleszteni, cukorgyárak megszűntetese( [link] ) meg egy csomó mindent , nem bezárni ez egy hatalmas kamu hogy nincs itt semmi például a börzsönyben annyi arany van hogy a teljes államtartozás ki lehetne fizetni belőle, elég hazaáruló szövegeket nyomsz amúgy!


[link]

okt. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%

Kedves 4-es

Kis történelmi kitekintés:

A magyar bauxit rengeteg titánt tartalmaz(ott). (talán 2% és a titánt 1%-nál már bányásszák). A magyar bauxit eljutott a SzU-ba. Ott alumínium és titán lett belőle, amit az USA fedőcégeken keresztül felvásárolt és lett belőle SR-71.

Lehetünk rá büszkék, hogy ebben a gépszörnyben (más megfogalmazásban gyönyörűségben) részben magyar földből származó titán van.

okt. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Hazánk szegény ásványkincsekben, ami van az is csak drágán és nagy környetet kárositás révén aknázható. Ki. Kőolaj, földgáz kitermelés pl a hazai szükséglet kb 10százalákáét fedezi.Most céloztuk be, hogy 15-20%-ot is elérje. De ez is inkább csak utópia. A mezőgazdaság és vízvagyon jelentős, de az sincs igazán jól kihasználva. Nap és szél energia felhasználásra lett volna jelentős eus forrás csak hát az is inkább másra keltet.
okt. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azt ugye gyerekként nem tanultad, hogy egy nagyon fontos dolog kell még, hogy mindezekből termék legyen. Eladható. Nos az a dolog az ész. Meg az ebből következő ismeret. Egyet említek, talán megérted. A szén ma már nem energiaforrás. Pontosabban az, de drága, és igen rossz hatékonyságú.

Na jó, még egy: a felemlegetett "minden", amire szükség van, ma már "semmi". Még az idefolyó (ingyen) vizet se vagyunk képesek itt tartani. Az EU pedig engedné. Ahogy minden épeszű dolgot is.


Az a bizonyos "szándék" abszolút hazai és abszolút a hazai politikai irányítás akarata (esetleg mondhatod: képessége).

okt. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

“A szén ma már nem energiaforrás. Pontosabban az, de drága, és igen rossz hatékonyságú.”:


A németek a lignitjüket ma is égetik és új erőmű is épült a 10es években.

okt. 12. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!