Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg nem látják az emberek...

Tényleg nem látják az emberek hova jutott az ország?

Figyelt kérdés
Gyermek voltam a Gyurcsány korszakban, de sokat olvastam és hallottam róla mit is tettek ők. Na most amit a Fidesz csinál sem tűnik jobbnak. Az egész ország hanyatlik. Mit gondoltok az emberek akik támogatják még őket, tényleg nem veszik észre, hogy mennyivel rosszabb és nehezebb nálunk a megélhetés és az élet, mint a környező országokban? Azt ígérték elszámoltatják Gyurcsányékat nem? Már ez nem egy ok arra, hogy azt mondják az emberek, köszönjük nem sikerült nem ezt ígérted szóval hazudtatok.. sőt felül is múltátok őket? Nem igazán értem tök egyértelmű, amit csinálnak. Értem, hogy vannak akik csak a köztévéből tájékozódnak és nem a valóságot tükrözi amit ott mondanak, de ők is csak vásárolnak kapnak nyugdíjat, fizetést érezhetik, hogy ez nagyon karcsú így.

okt. 12. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Én arra lennék kíváncsi, hogy a biztos szavazótábornak mi a véleménye arról, hogy Nagy Márton gazdasági miniszter dolgoztatná a nyugdíjasokat.
okt. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Gyurcsány idején is hatalmas gazdasági válság volt, bedőltek a tőzsdék, tudod mit csináltak Flezóék? Kölcsönökből tompították a társadalomra háruló terheket, és inkább az országot adósították el, nem az átlag embert. most lehet ezen vitatkozni, de valahol az átlagember mégiscsak jobban járt így.


Orbánék azt teszik hogy szó szerint mindent az embereken vernek le, adósodjanak inkább ők el, ne a Fidesz és a haveri köre.

Nem akarom Fletót védeni, az is egy romlott, rossz rendszer volt, de ekkora pusztitást még Feriék sem csináltak. Én akkor voltam pályakezdő és nagyon nem szerettem se Gyurcsányt, se Bajnait, de ha nekem valaki akkor azt mondta volna lesz egy ennél is nagyobb mélyrepülés, hát én hülyének nézem, és mégis ez a valóság.

Menj ki az utcára, tele vannak hajléktalanokkal, akik jó külsejű ruhákban kukáznak és alszanak a padon. A magyar középosztály (ha volt is ilyen) egymást taposva szedi ki a szemetesből az 50 forintos üvegeket. Beszélj rendőrökkel, egekben a lopások és vagyoni bűncselekmények száma, az embereknek nincs már semm megtakarításuk, rengeteg család hitelből él.


Szerintem ezt mindenki látja, a ba itt az hogy rengetegen élnek a rendszerből, gondolok itt nem csak vállalkozókra, megmondó emberekre, de falusiak tömegeire is akiknek a fideszes földesúr ad munkát és megélhetést.

okt. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3%

Én látom.

[link]

okt. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Fsms ***** válasza:
86%
Még sűrű a narancs köd. Viszont valóban egyre többen elégedetlenek a rendszerrel.
okt. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
#3 mi ez a kép egy kamu tranzakciós sms-ről?
okt. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#3 Tegyük fel így is van, de nem csak erről van szó, ha olvasol a sorok között. Korházak undorítóak, vasút romokban és az oktatási rendszer is szét van verve… ezeken nem segít az, hogy te meg minden ezredik ember 1 millió felett keres.. ezek mellett nem nyernék el az én szavazatomat csak ezért :’)
okt. 12. 15:03
 7/10 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
29%

Már megint olyannal támadjátok a kormányt, ami nem igaz, és emiatt hiteltelen a többi kritika is. Az életszínvonallal nincs semmi baj (legfeljebb hogy lehetne magasabb is). A Fidesznek bőven vannak más bűnei, azokért kell kritizálni.


Nézzük hogy alakult a vásárlóerőparitáson vett GDP 2010-ben és most Ausztriához viszonyítva:


Szlovénia: 71% -> 77% (+6%)

Horvátország: 46% -> 66% (+20%)

Magyarország: 48% -> 66% (+18%)

Szlovákia: 55% -> 63% (+8%)

Románia: 31% -> 62% (+31%)

-----ÁTLAG: 42% -> 57% (+15%)-----

Szerbia: 27% -> 40% (+13%)

Ukrajna: 16% -> 22% (+6%)


Vagyis nem hogy közeledtünk Ausztriához, hanem még az átlagnál gyorsabban is.

okt. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 Melyik kritikára gondolsz, hogy nem igaz? Ksh. adatokkal is úgy vagyok, hogy hiszem, ha látom azt írnak már amit csak akarnak.
okt. 12. 17:20
 9/10 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
22%

ma 17:20


Az életszínvonalra, amit a kérdés is megfogalmazott. Ez nem jogos kritika, és erre alapozva mondhatja a Fidesz, hogy hazudnak a kritikusok, hiszen nyilvánvaló, hogy javult az életszínvonal. (Ezek IMF, nem KSH adatok.)


A 6-os válaszodban eközben te is említed, hogy az életszínvonal ugyan javulhatott, de közben meg a közszolgáltatások rohadnak le, ami viszont igaz. Ezért nem értem, hogy miért nyilvánvaló hülyeséggel támadják a kormányt, amikor lehetne bőven mással is, ami nem hülyeség.

okt. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nyílván mondhatjuk, hogy arányosan javult az életszínvonal, de én úgy látom annyira csekély mértékben, hogy ez sem szólhat mellettük. Kisarkítva anno négy zsemlét tudtunk venni, most már hatot de normál esetben tízet kéne, hogy tudjunk. Mindenki, aki nyitott szemmel jár láthatja, hogy szétlopnak minket az életszínvonal javulásunk kárára. Szóval nem feltétlenül mondhatják, hogy ezzel hazudnak a kritikusok, mert nem haladunk a környező országokkal. Én ezt így látom, illetve a környezetemből ezt szűröm le. Az is lehet, hogy nincs igazam, de így gondolom.
okt. 12. 21:20

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!