Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2022ben min/kin múlott a 2/3?

2022ben min/kin múlott a 2/3?

Figyelt kérdés

Biztos persze én is buborékban élek, de egyszerűen nem áll össze a fejemben a matek. Akiket ismerek, senki sem szavazott a fideszre, persze ezen felül nem tudjuk, hova tették az ikszet.


Szóval hogy lesz ebből 2/3? Vannak kétségeim, hogy itt bármi kormányváltás lesz 2026ban szeretném megérteni, hogy fog újra kijönni a matek?



ma 07:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Leírtad a lényeget, "nem tudjuk, hova tették az ikszet." De tudjuk, a Fideszre. Nekem is van olyan ismerősőm, informatikus a csávó és millió feletti fizetése van, ő pl. az egykulcsos adó miatt szavaz a Fideszre, de persze, ha beszélgetsz vele, természetesen azt mondja, hogy utálja a Fideszt.

Vagy másik példa, ott vannak mamámék, egy 350 fős faluban laknak, ahol csóróság van. Persze ott is mindenki utálja a Fideszt (elmondásuk szerint), de azért az áron aluli tüzifáért, meg a választás előtti ingyen húsért cserébe rájuk szavaz.


Ezen felül van még számtalan ok, amik már kismilliószor ki lettek itt tárgyalva.

ma 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Oké, kapok tűzifát, de ki a tököm ellenőrzi, hogy a fülkében kire szavazok? Én értem, ha nincs semmid, akkor a tűzifa aranyat ér. Ez világos, végre valaki segít. De ilyen alapon soha nem lesz ennek vége, hiszen hiány mindig van.
ma 07:22
 3/22 anonim ***** válasza:
45%
Jól látod, soha nem lesz vége. Illetve de, Orbán halálával.
ma 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
59%
Én is így vagyok vele,nem akarok senkivel vitába szállni amikor szidja a kormányt inkább igazat adok neki,aztán elmegyek szavazni és behúzom az x-et a Fideszre.2022-ben a háborús retorikával lett meg a kétharmad,megijedtek az emberek attól,hogy a baloldal beleviszi a háborúba az országot.
ma 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
#4 köszi az őszinteséged. Nálad mi volt a nyomógomb? A háború elleni félelem? Vagy alapvetően elégedett vagy?
ma 07:32
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

"köszi az őszinteséged. Nálad mi volt a nyomógomb? A háború elleni félelem? Vagy alapvetően elégedett vagy?"


Normális ember nem elégedett. Gondolom tanultalan vidéki nyugger vagy csokos középosztálybeli anyuka

ma 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül, de szívesen megértem az érveit.
ma 07:52
 8/22 anonim ***** válasza:
46%

" Akiket ismerek, senki sem szavazott a fideszre, persze ezen felül nem tudjuk, hova tették az ikszet."

Rengetegen vannak úgy mint a 4-es, családban, baráti körben én sem szoktam nagyon hangoztatni a véleményem, amíg lehet addig nem teszem, mert tudom milyen ellenséges reakció fogadna az ellenzékiektől.

Már 7 éve dolgoztam az új munkahelyemen, mikor egy kollégám a választás másnapján rákérdezett, hogy ugye jól gondolja, hogy én is örültem az eredménynek. Közben mindenki nagyon jól tudta kik a harcos ellenzékiek, mert minden pillanatban kinyilvánítotték igen durván hogy mennyire gyűlölik a fideszt, mennyire lenézik azokat akik a fideszre szavaznak stb. stb.

Az, hogy te nem látsz magad körül fidesz szavazót az nem azt jelenti, hogy nincsenek. Azt jelenti, hogy a fidesz szavazók nagy része nem ezt látja az élete középpontjának, nem ez alapján választ barátokat, társaságot és nem ez a fő témája, hogy utálni kell Orbánt.

Sajnos már nem vagyok fiatal, még azt is megtapasztaltam milyen volt a rendszerváltás előtti élet. Azonban még akkor sem volt ilyen mérgező környezet, hogy ennyire ne lehessen nyugodtan elmondani hogy mi a véleményem, mert akkor legalább nem kezdtek el ilyen gyűlölködő módon támadni azonnal.

"Szóval hogy lesz ebből 2/3? "

Úgy, hogy az emberek szépen elmennek szavazni és a maguk jól felfogott érdeke szerint nem azokra szavaznak akikről tudják, hogy elvennék azt amit eddig megszereztek, akik azt hirdetik, hogy a rezsicsökkentés rossz, meg kell szüntetni, akik az illegális migrációt támogatják és nyíltan kiálltak a kerítés lebontása és az illegális migránsok kvóta szerinti szétosztása mellett. Nem azokra fognak szavazni akik ellene vannak a munkahelyteremtő beruházásoknak és mindenhol tüntiznek ahol valami létrejönne. Nem azokra szavaznak akik családellenes jelszavakkal állnak ki, akiktől már megtapasztalták korábban, hogy a kisebbségeknek mindent, a többségnek, aki normálisan dolgozna és élné a maga életét, annak meg semmit nem adnának. Nem oda fognak szavazni akikről tudják, hogy már 3 ciklusban voltak kormányon és akkor teljesen leépítették a gazdaságot, csak adó és áremelésekkel találták magukat szemben az emberek.

Nem bonyolult a dolog. Amíg a fidesszel szemben mindig olyanok vannak csak akikről tudják, hogy nem lesz jobb a kormányzásuk alatt, ellenben újra elkezdenének mindent privatizálni, az országot eladni és idegeneket korlátlanul beengedni, más ideológiának simán befeküdnének, az uniós döntéseket minden vita nélkül teljesítenék akkor is ha ezek szembe mennek a magyar érdekekkel - addig bizony a szavazófülkében azok is a fideszre fogják behúzni az X-t, akiknek amúgy egy csomó bajuk, kritikájuk, ellenérzésük is van a fidesszel szemben.

Pont úgy ahogy nem értitek miért szavaznak a külhoni magyarok a fideszre. Miért szavaznának másokra mikor azok azzal kampányolnak, hogy ha kormányra kerülnek akkor elveszik a külhoni magyaroktól a támogatásokat, szavazati jogukat, akár még az állampolgárságukat is ha lehetőségük lesz rá?

ma 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

"ellenben újra elkezdenének mindent privatizálni, az országot eladni és idegeneket korlátlanul beengedni, más ideológiának simán befeküdnének"


Bocsánat, de most nem pont ugyanezek történnek? Csak kelet felé. Oké, visszavettük a repülőteret, csodálatos.

ma 08:00
 10/22 anonim ***** válasza:
72%
Én sokakat ismerek, akik szidják a Fideszt, emiatt nem tűnnek Fideszesnek.Ennek ellenére oda szavaznak, mert a többi pártot még jobban utálják.
ma 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!