Aki szerint a fidesz jól kormányozza az országot 14éve az mire mondja ezt, mik azok a lépések amik szerinte ez a jó kormányzásnak a definiciója?
Munkanélküliség leszorítása. - nincs, csak játszanak a statisztikákkal és közmunkákkal. A közmunka nem munka, maximum ideiglenes megoldás.
Hatalmas reálbérnövekedés (kb +75% 2010 óta) - Ja, csak tedd mellé, hogy 2010 óta 91,5%-os infláció volt.
Munkahelyteremtés (kb + 1 millió 2010 óta). - egyik szempontból, mint az elsőnél, játék a számokkal és ilyen-olyan közmunkák. De ne vegyük el, valóban volt munkahelyteremétés is: kis hozzáadott értékű összeszerelő üzemek, alacsony fizetésért. Ezekből ma már túlkínálat is van.
CSOK. - valóban létezik. A nem körültekintő bevezetése felrobbantotta a lakásárakat. Mióta bevezették 2015-ben kb megháromszorozódtak a lakásárak. (2023 elejéig 256,2%-ot drágultak a lakások)
SZJA csökkentése. - Valóban 17%-ról 15%-ra csökkent, csak közben ÁFA nőtt (25-ről 27%-ra, ami több bevételt generált, mint a 2%-os SZJA csökkenés) és megjelentek különböző különadók, amik szintén árfelhajtó erővel bírtak.
Fiatalok SZJA-mentessége - Látszatintézkedés, arra jó volt, hogy több hiányt generáljon. És valóban jobban élnek a fiatalok? Tudtak lakást, kocsit venni? Nem.
Szociális áfa-csökkentések - Egy dolog, ami valóban létezik, talán van is kis haszna, de messze nem megy vele senki. De ne vegyük el a pozitívumot, létezik
Rezsicsökkentés. - Nem létezik, Európában miért minálunk a legdrágább az energia, ha ez annyira jó? Arról nem is beszélve, hogy nincs pénz hálózatfejlesztésekre. Rossz szerződések lettek kötve az oroszokkal, amiknek fizetjük az árát.
Tűzifaprogram. - Mármint az, amit 2023 áprilisában megszüntettek? :)
Egészségügyi reformok, hálapénz megszüntetése. - Milyen EÜ reform? A kórházak rohadnak, a fizetések európai mércével viccek, nincsenek eszközök, vagy ha vannak egy részük nem működik, vagy ócska. De legalább nincs hálapénz, való igaz.
2010 óta brutálisan nőtt a magyar lakosság nettó pénzügyi vagyona. - Valóban nőtt, mert 2010 a gazdasági válság vége volt, ahhoz képest nőtt. De brutálisan? Te komolyan elhiszed, hogy MINDEN magyar háztartásnak van 26,3 millió megtakarítása, amit az állam állít? Hogy MINDEN. EGYES. magyar háztartásnak ott van bankszámláján/párnahuzatjában 26,3 millió forintja?
Lehagytuk Görögországot és Szlovákiát, beértük Portugáliát PPP GDP alapon. - Mivan? Nekünk van 14K-s GDP/fő-s eredményünk. Portugália 19K-ssal. (/fő). Szlovákiát, akik 16K-n vannak, míg Görögország meg megint 19K-n. Hogy hagytuk le őket? Hol?
#11 Közmunka ma kevesebb van, mint volt még az Orbán kormányok előtt. Mindig jöttök a buta szövegekkel minimális tudás és informálódás nélkül. Pont ezért nem lesz semmiféle változás, mert abszolút nem érdekel titeket a valóság csak a mese amit kreáltok magatoknak. Arról meg az emberek látják, hogy nem igaz.
A foglalkoztatottak száma nőtt közel 1 millióval, miközben csökkent a lakosság száma és több a nyugdíjas.
"Hatalmas reálbérnövekedés (kb +75% 2010 óta) - Ja, csak tedd mellé, hogy 2010 óta 91,5%-os infláció volt."
Vagyis nem érted mit jelent a REÁLbér. Pont azt jelenti, hogy MÁR figyelembe vették az inflációt. Vagyis ha nőtt a reálbér akkor az infláció FELETTI bérnövekedést jelent.
"De ne vegyük el, valóban volt munkahelyteremétés is: kis hozzáadott értékű összeszerelő üzemek, alacsony fizetésért."
Megint egy ostoba szöveg aminek semmi valóság alapja nincsen. Fogalmad sincsen mennyit keresnek és milyen munkákkal az új beruházásokban.
A CSOK a sokszor ismételgetett hülyeség megint. A CSOK ÚJ lakásokra járt. A használt lakások árai is emelkedtek rendkívüli mértékben. Semmi köze a használt lakások árainak ahhoz, hogy új lakás vásárlásához vagy építéséhez lehetett állami támogatást felvenni.
Szépen felsorolsz olyan állami intézkedéseket, döntéseket, amik mind meghozták a gazdaságban a maguk jó következményeit, de sorra leszólod mert nem hoztak csodát. Közben meg állandóan jön, hogy a fidesz nem csinál semmit.
A reáljövedelmek emelkedése épp azt jelenti, hogy jobban élünk, mint korábban.Pont úgy ahogy a foglalkoztatottak számának növekedése azt jelenti, hogy többen tudnak dolgozni. A rezsitartozások csökkenése pedig azt, hogy az emberek ki tudják fizetni a rezsijüket. Ez jelenti a jó kormányzást, miközben a covid után elsőként tudtunk nyitni, gazdasági növekedés van most is és nem leépülés, minta németeknél. Annak ellenére, hogy mindent megtesztek azért, hogy kár érje a magyar gazdaságot és ne kapja meg az ország a neki járó uniós pénzeket.
Kicsit megváltoztatnám a kérdést, mert egyértelmű, hogy a fideszesek olyan tényezőket fognak rá felsorolni, amiből nem szűrhető ki egyértelműen, hogy mennyire a:
1. Világgazdasági konjunktúra érdeme;
2. Az EU-s támogatások érdems;
3. A multinacionális vállalatok és német autóipar érdeme;
4. A generációváltás érdeme;
5. És végül ténylegesen a kormány érdeme.
Jobb lenne olyan példák után kérdezni, ami a kormány kizárólagos fenntartásába tartozik:
- Hogyan és mennyivel lett jobb az egészségügy a gyakorlatban?
- Ugyanígy az oktatással.
- Ugyanígy a közösségi közlekedéssel.
- Nem teljes mértékben, de a társadalmi ollóval, szociális ellátásokkal, azok hatékonyságával.
Hozzáteszem még ez sem lesz az igazi, mert csak azzal is kimutatható egy hatalmas hatékonyságnövelés, ha az állami szféra windows XP-ről áttért windows 10-re és az új gyakornokok és fiatalok végre tudják használni az excelt. Nem a kormány találta ki ezeket a szoftvereket, nem ők adtak digitális affinitást az új érkezőknek, nem a kormány talált fel új, hatékonyabb gyógyszereket stb. stb. de ha valahol, akkor ezeken a területen lehet a legjobban leképezni, hogy mégis mennyire volt jó gazda az állam.
1) Sorold kérlek, milyen magas végzettséget elváró, kutató-fejlesztő vállatok jöttek az országba? Gyárat tudok kismilliót, mondj párat a másik oldalról, akik dedikáltam elemzőket, kutatókat, fejlesztőket foglalkoztat és nem csak szalag mellett álló összeszerelő munkásokat.
Azt nem tagadtam, hogy van 1 millió új munkahely. De ilyenből. Nem biokémikusokat keresnek itthonra, és a kínai akkumulátorokat se magyar mérnökök fejlesztik, ahogy a BYD autókat se magyar tervezők fogják megrajzolni. Mi csak összeszereljük őket.
2) A reálbért még valahol el is fogadnám, ha nem a kormánypropaganda számai jönnének elő, amiket már több helyen megcáfoltak.
Szóval ma valóban 2x annyi dolgot tudsz megvenni a fizetésedből az infláció felett? Ha ez így lenne, hogy lehet, hogy ma is ugyanazok a pénzügyi problémák jellemzik a családokat, mint akkor? Miért kell rezsicsökkentés, ha infláció felett dupla annyit ér a pénzünk?
3) Mennyit keresnek egy gyárba, összeszereléssel? nettó 250-400K településtől függően, több műszakkal. Ez jó fizetés? :) De az biztos, hogy nem fejlődik tőle az ország.
4) A CSOK-ot, már a startnál fel lehetett használni használt ingatlan vásárlásra is...
17/2016. (II. 10.) Korm. rendelet a használt lakás vásárlásához, bővítéséhez igényelhető családi otthonteremtési kedvezményről *
6. § * A családi otthonteremtési kedvezmény Magyarország területén
a) használt lakás vásárlása,
b) meglévő lakás bővítése, továbbá
c) tanya, birtokközpont vagy preferált kistelepülés területén
ca) használt lakás vásárlása és bővítése, illetve korszerűsítése vagy
cb) meglévő lakás bővítése, illetve korszerűsítése
céljából vehető igénybe.
A CSOK felrobbantotta a lakásárakat. Még a kormány is belátta, ezért alakították át és tett bele több korlátot (pl lakásárlimit, meddig lehet igénybevenni).
5) Miért kellett rezsitartozást csökkenteni, ha reálértékben (infláción túl) dupla olyan jól élünk, mint 2010-ben?
6) Nálunk is a gazdasági leépülés és stagnálás között libikókázunk. Tavaly is az volt. 2023-ban 0,9%-ot csökkentünk, míg a németek 0,3%-ot. Idén még várunk, de a kormányt leszámítva az elemzők vagy csökkenést várnak, vagy minimális növekedést. Hasonlóan, mint a németeknél (0,1-0,3%) És tegyük hozzá, a mi esetleges 1%-os növekedésünk még mindig semmi egy német 0,2%-hoz képest.
++ és akkor kérdezlek, mert eszerint csak arra válaszoltál, amire tudtál valamit gyorsan hozni:
- Fiatalok SZJA mentessége milyen pozitív hozadékott hozott? Azt leszámítva, hogy adóbevétel hiány keletkezik. Költenek többet a fiatalok? Az adatok szerint nem.
- Rezsicsökkentés: miért ilyen drága nálunk a kedvezményesen kapott orosz energia?
- Egészségügyi reformok: Sorolj kérlek párat, ami javította az ellátás színvonalát és minimum európai színvonalt ér el.
- Brutálisan nőtt a magyar lakosság nettó pénzügyi vagyona: Tehát valóban minden magyar háztartásnak van 26,3 millió forintja, amihez bármikor tud nyúlni? Nem én mondom a számot, a kormány.
- Valóban lehagytuk Görögországot, Szlovákiát és beértük Portugáliát? A számok miért mutatnak mást?
Aztán igazából bármelyik államigazgatási döntést tovább is kitudnánk vesézni. Itt van például a rezsicsökkentés, mint az egyik anyahajója a fidesznek.
A kormánynak tökéletesen ugyanannyiba került volt, ha utófinanszírozási jelleggel, monetárisan támogatta volna a háztartásokat, azaz ugyanúgy kézhez kapnád a változó rezsiszámlát, de arányosan néhány nappal később megkaptad volna hozzá a támogatást is a számládra. Miért lett volna előnyösebb? Mert az emberek elkezdtek volna megtakarítani a fogyasztásukon, vagy jobb szigetelésbe, energiatakarékosabb berendezésekbe stb. fektetni, hisz nemcsak kisebb lenne a költségük, hanem a támogatási különbözetet is megkapták volna. Hangsúlyozom: az államnak ez nem jelentett volna többletkiadást a jelenlegi rendszerhez képest.
Ehelyett viszont a túlfogyasztást, pocsékolást ösztönözték a hatósági árazással, amiből viszont mikor visszább kellett venni, többszörösen súlytott le azokra, akik nem gondolkodtak előre, majd más módon voltak kitéve a túlfogyasztásnak.
Vagy itt van a CSOK esete is. Minden elemzőcég és az MNB is kimondta, hogy a CSOK hozzájárult ahhoz, hogy főképp Budapesten európai viszonylatban is KIMAGASLÓ legyen az ingatlanpiaci árnövekedés. Hisz hiába csak az újépítésűekre volt érvényes, attól még amit hátrahagyok használt ingatlant, azt a költségvetésem kiegyensúlyozása érdekében próbálom a lehető legdrágábban eladni. Új építésű lakásokat/házakat többségében nem azok vesznek, akiknek az lesz az első ingatlanuk. Ezek láncolatban állnak egymással és a kereslet-kínálat törvénye kimondja, hogyha a keresletet támogatod, akkor az árszínvonal nőni fog.
Mi lett volna az alternatíva? Állami lakásépítések, ezáltal pedig a kínálat versenyeztetése, ami lejjebb viszi az árszínvonalat.
És így tovább. Nagyon kevés olyan állami intézkedés van, aminek ne lett volna egy jobb, ésszerűbb alternatívája. Ahogy ezek többségében megvalósulnak, azoknak mindig van egy olyan árnyoldala, ami elkerülhető lett volna, csak senki nem foglalkozik vele érdemben, mert az bizonyos politikai érdekeket sértene.
Nem ül fel a liberális trebdeknek.
Itt nincs transz hülyeség, woke meg hasonlók kormányzati szinten.
"Arról az elitről beszélsz, aki a közpénzen túl még az uniós támogatásokat is lenyúlja, szegénységbe taszítva az országot."
ez így van, de ez nem változtat a tényen, hogy gyurcsányék totális inkompetenciával, mérhetetlenül balf.sz módra kormányoztak. egyébként a fidesz is elkövetett jó pár nagyon amatőr kormányzási bakit, főleg az első pár évben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!