Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, szerintetek az...

Fideszesek, szerintetek az rendben van, hogy 5 év alatt a háromszorosára emelkedtek az ingatlanárak?

Figyelt kérdés
A fizetésetek is ennyivel emelkedett?

tegnap 12:03
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
60%
Teljesen rendben van bár fizetésem alig alig emelkedet, legalább a lakásom értéke sok-sok millióval nőtt.
tegnap 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
11# Miért is jó ez neked?
tegnap 12:56
 13/27 anonim ***** válasza:
50%

12: Nekem is van saját ingatlan. De eszembe sem jutott, hogy de jó nekem, többet ér.


Ami nekem van, annak a vásárlás óta 5x-ös, még egyszer, ötszörös az értéke, ha a környékbeli nagyon hasonló lakások árának átlagát számolom. Ezt éppen most néztem meg az előbb.

A lakás értéke nekem csak akkor lenne releváns, ha el akarnám adni és el is tudnám adni.

Ebben a lépcsőházban van két másik eladó ugyanilyen alaprajzú lakás, ebben a háztömbben 6, az utcában majdnem 20. Többet már régóta hirdetnek és tudom, hogy még nem lettek eladva mert látom és hallom a szomszédoktól. Ezek szerint az enyémet se lenne könnyű eladnom, belátható időn belül nem sikerülne. Kivéve, ha mélyen a többi hasonló átlagára alatt hirdetem meg (de nem akarom, mert nem akarom eladni).


Ha szerencsésen eladom, akkor mi lesz? Vennem kellene egy másikat. Akkor már egy nagyobbat akarok venni. Ami sokkal drágább. A jelenlegi lakásárakkal a kisebb és a nagyobb lakás közötti ár különbség is sokkal nagyobb, mint régebben. Jóval többet kell hozzátennem a lakás árához, hogy tudjak venni egy másikat.

Ha sikerült megvenni, akkor is mi lesz? Nekiállok felújítani. Ami sokkal drágább, mint korábban.


Szóval aki a lakása értéke miatt büszke, az ezekbe nem gondol bele?

Istenkém...

tegnap 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
21%

Nem a kormányon múlik hanem az ingatlan piacon.

Ha emelkednek az azt is mutatja, hogy van fizetőképes kereslet. Tehát van az embereknek pénze

tegnap 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
68%

#14

"Nem a kormányon múlik hanem az ingatlan piacon."

Ha a kormány olyan támogatásokat ad, amik felnyomják az árakat, akkor rajtuk múlik és ilyeneket adtak.

Ha a holnap kivezetnék ezeket a f*szságokat, akkor sokkal olcsóbb lenne minden.

tegnap 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%
Családokat nyilván támogatni kell. Vége az ónzö csak magunkra gondoljunk szoci mentalitásnak!
tegnap 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Az a szituáció, hogy már a befektetők sem értik, mi fűti az árakat. Ugyanis jó ideje már a kínálat a nagyobb, a kereslet kisebb. Ezért mondják, hogy a magyar ingatlanpiac hivatalosan is irreális.

Ennek az az oka, hogy az eladók ragaszkodnak a magas árszinthez akkor is, ha nem tudják eladni az ingatlant. Irreális a piaci szereplők viselkedése. Gyakori, hogy úgy növelik egy-egy ingatlan eladási (meghirdetett) árát, hogy az nem kél el, de egy idő után még drágábban hirdetik meg.

tegnap 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
16# A fidesz kormány nem támogatja a családokat, csak előnybe részesíti őket a nem családosokkal szemben. Olyan szinten felverte az árakat a CSOK, babaváró hitel, hogy egy átlag induló családnak is sokkal nehezebb ingatlanhoz jutni mint korábban támogatások nélkül.
tegnap 13:59
 19/27 anonim ***** válasza:
28%
Mégis Budapest a legolcsóbb főváros közép Európában. Erre mi a válasz?
tegnap 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
65%

"Családokat nyilván támogatni kell. Vége az ónzö csak magunkra gondoljunk szoci mentalitásnak!"


Pontosan, hogy a szocik a támogatók. A szociális szó mit jelent? Nézz utána. A szocik alatt is volt családtámogatás, csak máshogy. Akkor még az igazi rászorulókat segítette a rendszer.

Ahogy akkoriban problémáztak rajta, sok kisebbségit is segített. Nyilván, hiszen ők is a szegények közé tartoztak. Azt mondták a díszjobberek és a széljobberek (mondom ezt mérsékelt jobbosként, nem szeretem a díszjobbereket és a széljobbereket), majd kevesebb kisebbségi lesz, ha nem őket támogatják. Ez egyrészt rasszizmus, másrészt azóta nem lett kevesebb kisebbségi.

Még az volt a szocik támogatási rendszere elleni érv, hogy sokan visszaéltek vele.

Mint ahogy most is sokan visszaéltek az aktuális családtámogatási rendszerrel és mit kapnak érte? Semmit, még büntetésként is jóval alacsonyabb kamatokat kell visszafizetniük, mint amennyi a normál kamat.

Ezt is mi fizetjük, többiek. Mert valakinek mindig állnia kell a cechet.


Most CSAK azokat támogatják, akik támogatás nélkül is tudnának ingatlant venni. Aki családos, de nincs egy fillére sem, az a támogatásokat sem tudja igénybe venni.


Ezért nem lett baby boom a (igazságtalan) támogatási rendszerből. Tovább tovább fogyunk. Mert egy ordas hazugság az, hogy megszülettek a meg nem születendő gyerekek. Minden gyerek megszületett volna támogatás nélkül is, mert mind anyagilag jó helyzetben lévő család volt, akiket támogat a rendszer.

A szegények is megszülték volna a gyerekek, mint ahogy meg is szülték.

A gazdagokat tolták meg több pénzzel. De azt meg minek? Az adóterheinket azért növelték, mert valahonnan pótolni kell azt, amit másnak kifizetnek. Jövőre is várok egy adóemelést, mert valamiből ki kell majd fizetni az adóvisszatérítés duplázását.

tegnap 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!