Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Izraelt mint agresszort miért...

Izraelt mint agresszort miért nem sújtják szankciókkal, mint Oroszországot?

Figyelt kérdés
Támad, bombáz egy másik országot menekülteket és halottakat teremtve ezzel... Agresszor az az ország

ma 07:45
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
#41 Így van, nincs hozzá jogod. Erre vannak a nemzetközi szervezetek, meg a terrorelhárítás. Azért mi is néznénk egy nagyot ha magyar emberrablók miatt a NATO lerohanná az országot...
ma 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
0%

42

Úgy tűnik, Izrael és a világ nagy része nincs azon a véleményen, hogy a Hamasz és a Hizballa terroristái büntetlenül gyilkolhatnak.

ma 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
#43 Szerintem senki sincs azon a véleményen, itt a büntetés módja és ideje az, amiben nézeteltérés van Izrael és a világ között. Már közvetlenül az USA is felszólította Izraelt hogy fejezze be az eszkalációt, és közvetlenül az USA próbált békét teremteni Gázában is, miközben az ENSZ is felszólította már Izraelt hogy fejezze be a harcokat és kössön tűzszünetet. A problémák elintézési módja nem az, hogy megtámadunk mindenkit, és ez az, amiben a Nyugat egyetért Izraellel szemben. Van a nagyhatalmaknak olyan diplomáciai befolyása a térségben, amivel kezelni lehet a helyzetet anélkül is, hogy Izrael lemészárolna 20000 gyereket.
ma 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:

31

Ez egy fság. Minden busz átmegy ellenörzőpontokon. Sőt minden plàzàban olyan biztonsági kapu van mint a reptereken. Azért mert a hős honvédő szabadságharcos muzulmánjaid a testükre szerelt bombákkal mentek gyerekek közé több száz alkalommal.

ma 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:

#43 Vagy ott van pl. Libanon, az USA igyekszik a libanoni hadsereget pénzelni, eszközöket adni nekik, de még az ENSZtől is kaptak járműveket és felszerelést, hogy legyen mivel harcolniuk a Hezbollah ellen. Ez lenne a jó megoldás, magát az államot felfegyverezni, hogy legyőzhesse az ország felét uraló terroristákat.

Amit viszont Izrael csinál, hogy egy ország területét katonai erővel megszállja, egyáltalán nem jogszerű, és egy nagyon rossz precedenst teremthet, mert ezután pl. Oroszország is használhatja példaként Izraelt, és mondhatja hogy ha nekik szabad csak úgy megszállni más országokat, akkor másnak is szabad. Amit Izrael csinál, egyáltalán nincs rendben, és nem a célja miatt, hanem a használt módszerei miatt.

ma 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
49%

Kedves nem tudom hányas, mert sorozatban irsz nem igaz állitésokat.

Csak egy példa az előbb mé 16 ezer gyereket ölt meg Izrael, a következő bejegyzésedben már húsz ezer szerepel.

Szeretném felhivni a figyelmedet arra, hogy ha a Hamasz beengedte volna azt a tizenhat vagy húsz ezer gyereket az alagutakba, akkor talán egy sem halt volna meg. De az is jó módszer lett volna, hogy ha ahelyett, hogy a new yorki metrónál is hosszabb lyukakat fúrt volna, mondjuk óvóhelyeket épittet a gyerekek számára.

ma 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
0%

Izrael sokkal rosszabb mint Dél Afrika volt. Ott nem voltak táborok, tömeggyilkosságok, stb. Dél Afrika egy paradicsom volt Izraelhez képest. Az agresszor Izrael.

Az hogy a lobbi meg a média szerint a hamasz terrorista, nem Izrael mikor robbantgat, az attól még nem lesz igaz. Ez csak erő kérdése, nem a jogé.

ma 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:

47

Hát bizony, az erősebb kutya...

ma 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:

"Szeretném felhivni a figyelmedet arra, hogy ha a Hamasz beengedte volna azt a tizenhat vagy húsz ezer gyereket az alagutakba, akkor talán egy sem halt volna meg. De az is jó módszer lett volna, hogy ha ahelyett, hogy a new yorki metrónál is hosszabb lyukakat fúrt volna, mondjuk óvóhelyeket épittet a gyerekek számára."

Persze, de miért tett volna ilyet? :D

Nem fogják a saját szűkös erőforrásaikat gyerekekkel megosztani, ráadásul utóbbiak kapnak ellátást mindenféle segélyszervezetektől, míg egy terrorista szervezet kevésbé. Legkisebb problémájuk hogy gyerekek ezrei halnak meg... Ettől még nem kell lemészárolni a gyerekeket és nem lesz az ő haláluk jogos. Ők civilek, akiket védenek a nemzetközi egyezmények.

Nem akartam a számokon lovagolni, a 16 ezret nem én írtam, a 20-at igen, és csak egy nagyságrendi becslés volt, elnézést ha félreérthető voltam. Hogy tiszta legyen, a wikipédia szerint 13 ezer gyerek halt meg Gázában.

[link]

A lényegen viszont nem változtat, továbbra sincs joga Izraelnek szuverén országokat megszállni csak azért, mert ott valamilyen szervezet illegális vagy ellenséges tevékenységet folytat. Erre valók a diplomáciai csatornák, de említettem az USA-t ami pl. a libanoni haderő felfegyverzésével próbál küzdeni a Hezbollah ellen, ami szintén egy jogszerű és lehetséges megoldás, ellentétben a nem tetsző országok egyszerű megtámadásával vagy terrorakciókkal.

Én a 41-es, 43-as és 45-ös válaszokat írtam ezen kívül, több hozzászólásom nem volt a kérdéshez.

ma 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
54%
Ez esetben az az 50 ezer gyerek, akiket a "terroralagutakban" öltek volna meg az izraeliek, ott lettek volna élő pajzsnak minősítve...
ma 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!