A csökkenő népességszám csak a nyugdíj/társadalombiztosítás miatt probléma?
Nem érted a magánnyugdíj megtakarításokat.
Hiába van neked egy magánpénztárban megtakarításod, az a pénztár addig tud működni amíg több a befizetett pénz náluk mint amit nyugdíjként ki kell fizetniük a korábbi megtakarítások után.
Ha csökken a lakosság akkor kevesebben lesznek magánpénztári tagok is. Akkor csökkennek a befizetések és a nyugdíjpénztár csődbe megy. A tulajdonosai pontosan tudják mikor kell menekülni a süllyedő hajóról és a vagyonukat ők kiveszik belőle. Akkor pedig a pénztéri tagok itt maradnak a befizetéseik, megtakarításuk nélkül és az állam kell átvállalja az ellátásukat. Márpedig ez csak egy részét fedezi annak amit a pénztártól kapnának.
Ha túl gyorsan, túlzott mértékben csökken a munkaképes korú és dolgozó lakosság akkor bizony a magánnyugdíj pénztári tagság volt a legrosszabb döntés. Az állam kénytelen fizetni a befizetések után nyugdíjat, ha kell akkor más adóbevételekből, nem jelentheti ki, hogy a nyugdíjrendszere csődbe ment.
Azt sem ártana megérteniük - úgy általában - az embereknek, hogy nem lehet a végtelenségig "fejlődni", hovatovább, minél több, nagyobb léptékű fejlesztést eszközölnek a hatékonyság fokozására, annál kevesebb embernek lesz tisztes megélhetésre lehetősége. Semmi értelme arra "legyártani" embereket, hogy még többről gondoskodhassanak azok, akik részesülnek abban a "kegyben", hogy hülyére gürizhetik magukat! Tetszik, nem tetszik, kevesebbet kell dőzsölniük a torta közelében nyüzsgőknek és bele kell nyúlniuk addig a zsebbe - közösségi céllal, - amíg leapad egészséges szintre a lakosság létszáma. A másik lehetőség az lenne, hogy mesterségesen gátat vetnének a torta közelében nyüzsgők az említett irányzatú fejlesztéseknek és élhetővé tenni az országot, de az első cél a lehetetlen küldetés kategória náluk úgy, ahogyan a második is! Ideig-óráig működik a gyűlöletkampány, az emberek egymás ellen hergelése, a diszkriminatív "családpolitika", a visszamenőleges, ill. rendeleti "kormányzás", az "éjszakai törvénykezés", de komoly bajba kerülhetnek azok egy idő után, akik jelenleg még nyertesei ennek az általuk gerjesztett helyzetnek.
Marad az első megoldás.
Hiába növeled a népességszámot, a vagyonelosztással van gond.
Rengeteg ember nagy pénzeket vesz ki az államból.
Sőt az államból gazdagodtak meg a milliárdosaink nagyobb része.
Másrészt a gazdagokat sosem tudod jól lakatni.
Ezzel van a gond.
A társadalom az alul lévőkről indul, ha ők nem tudnak megélni, akkor csak még rosszabb, ha szaporodnak is, mert nő a bűnözés.
A nagyobb baj a csökkenéssel, hogy, nincs fogyasztó, meg nincs miből.
Az idősek nem fogyasztanak annyit.
Ezért mennek tönkre a vállalkozások, mert a fiataloknak nincs pénze költeni, úgy élnek, mint egy csóró nyugdíjas, abból nem működik a gazdaság.
#3, amiről te beszélsz, az az állami nyugdíj. A magánnyugdíj-pénztárak esetében minden tag egyéni számlával rendelkezik, amelyre a befizetései és a hozamok kerülnek. Ez azt jelenti, hogy a tagok pénze elkülönítve van, és nem az aktív befizetők pénzéből finanszírozzák a nyugdíjakat, mint az állami rendszerben.
Az már más kérdés, hogy ezt is el lehet lopni szemét módon, és az is borzalom, hogy a befektetett pénzek hozamának nagy százalékát levonják "számlavezetési díj" címszóval. Ebből épülnek az üvegpaloták (irodaházak) és vesz a vezetőség magának sportmercit.
Nem buli itt tartani a pénzedet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!