Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten hogy lehet nettó...

Budapesten hogy lehet nettó 215 ezer forintos jövedelemmel megélni, házat építeni, családot alapítani, jövőt tervezni?

Figyelt kérdés

Vegyünk egy átlagos kerületet, mondjuk a 9. kerület. Egy gyorséttermi munkatárs nettó 215 ezer forintot keres:

[link]

Más kategóriákban már kérdeztem, hogy miért ilyen alacsonyak a bérek, ha egyszer oda is ápolt megjelenés, illedelmesség, precíz munkavégzés, lelkesedés, józan élet, és alapfokú angol nyelvtudás szükséges. Erre az volt a válasz, hogy egyáltalán nem ez a legalja, aki külsőre lepukkantabb, iszákos meg úgy is néz ki, annak sokkal rosszabb munka jut, rosszabb fizetésért. Sok diplomás is dolgozik a mekiben, főleg ELTE-BTK-s bölcsészek vagy közgazdászok.


Oké, de manapság hogy lehet ennyi pénzből életet tervezni, megélni? Ennyi pénzből, hogy lehet egy családi házat felépíteni? Oké, tegyük fel arra nincs pénz, marad a társasház, azon belül is a panel. Oké.. de egy panel is már 60 millió forint. És akkor még enni is kell neked is, meg etetni kell majd a gyerekeidet is, iskoláztatni kell meg közlekedni is kell stb.


Hogy lehet manapság a klasszikus családmodellben gondolkodni ilyen árak és ilyen bérek mellett? És még sokan csodálkoznak, hogy fú miért nem vállalnak elég gyereket a mai fiatalok. Hát ezért.


ma 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Megélni sem lehet ennyiből, nemhogy a többit.
ma 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem vidéken és 2010-ben is igen kevés volt. Akkor kerestem 210-250 nettót és volt két iskolás gyerek.
ma 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten sehogy!


Nem kell mindenkinek budapesten élni

ma 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lakást örököl hitel nélkül. Ugyan én nem lakom Pesten, csak az agglomerációban, de 215 ezernél többet nem költök egy hónapban mindent összevetve rezsire, kajára és egyebekre. Viszont sajnos előre lépni sem lehet így.
ma 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs sehol leírva, hogy ennyi pénzből lakást lehet venni, meg családot lehet fenntartani.

Meg lehet próbálni elmenni tanulni, mondjuk bölcsésznek vagy közgazdásznak, akkor a mekiben már vezető állásod lesz 1 milla fölött, úgy már talán lehet tervezgetni...

ma 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Legfeljebb úgy, hogy a 215k nettót kereső gyorséttermi munkatárs nekiállt gyerekeket gyártani a párjával és már a harmadiknál tartva felvették a CSOKot és a babavárót. Ingyen lett egy rakás pénzük, amiért kábé soha nem tudtak volna megdolgozni. Lett ház, rajta napelem és autó is, mert autóra is volt támogatás. Öröm, bódottá'.


Mi, a többi adófizető pedig: szívesen fizettük, örülünk, hogy megköszöntétek. Ja, nem is köszöntétek meg? Nem baj, mi azért ilyen rendesek vagyunk.

ma 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A müncheni burger king dolgozók se építenek Münchenben családi házat.

Nem is értem mit éreztek, amikor ilyeneket fleseltek?

ma 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!