Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Korábban Fideszre szavazók,...

Korábban Fideszre szavazók, mikor vettétek észre, hogy annyi dologban eltérő a nézőpontotok, hogy nem fogtok rá szavazni '26-ban?

Figyelt kérdés

ma 10:56
A kérdező szavazást indított:
2010-2013
2014-2017
2018-2021
2022-
1 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:

2022.

Sok dologgal nem értettem egyet, de toleráltam a pozitívumok mellett.

Viszont az oroszokkal való összeborulás vörös vonal volt.


Az az Orbán, akire én szavaztam, azt mondta, lehet, hogy az olcsó olaj keletről, azonban a szabadság mindig nyugatról érkezik.

Az az Orbán azt mondta, hogy ne hagyjuk, hogy a kommunizmus legvidámabb barakkja után most a Gazprom legvidámabb barakkjává tegyék ezt az országot.

Az az Orbán azt mondta, hogy Georgiát és Ukrajnát minél előbb fel kell venni a NATO-ba. Az az Orbán el akarta bontatni a szovjet obeliszket.


És ezeket nem a '89-es Orbán mondta...

Ezeket 2008-ban vallotta - ha egyáltalán.


Az, hogy Putyinnal karöltve koszorúzza meg az obeliszket, a Fideszes önkormányzat sorra leszavazza annak elbontását, Ukrajna csatlakozását a NATO-hoz ott gáncsolta évekig, ahol tudta (ennek látjuk ma fantasztikus eredményét), és mindent megtesz Putyin kiszolgálására - például a skandináv államok csatlakozásának is a végsőkig akadályozásában, de az utolsó névtelen orosz oligarcha jachtjáért is megy állandóan a vétózás -, a házi médiája folyamatosan a "megállíthatatlan" orosz sikerekről számol be, és az ukránok "hamarosan bekövetkező bukását" vetíti napjában húszszor előre, leplezetlen drukkal, a "gonosz nyugati hatalmak" narratívájával megspékelve, ami cikkek kimutatottan jelentős részben a Kreml-propagandaanyagainak szószerinti fordításai, a Gazpromhoz és az orosz olajhoz pedig úgy ragaszkodik, mint egy falat kenyérhez, ahelyett, hogy az alternatív energiaforrások kiépítése felé terelné az országot, mint mindenki most Európában, számomra örökre elásta őt.


Most ott tartok, hogy _bárki_, aki leváltja Orbánt. Aki ebben a kardinális ügyben elárulja az országot, azt akárki válthatja, bárki, de ő nem maradhat kormányszékben tovább.

ma 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!