Uniós tagság nélkül a gazdaságunk kb a balkáni országok szintjén volna?
A britek a sok bevándorló miatt léptek ki. Ott már a megélhetés rovására mentek.
Mi szegény ország vagyunk, albániai színvonal lenne itt EU nélkül.
“ Még a britek is felismerték, hogy az EU-nak nagyobb szüksége volt a gazdaságukra és a piacaikra, mint az Egyesült Királyságnak az EU megmondóembereire, részben ezért is hagyták őket ott a f@szba...”
Több gazdaságtan, kevesebb 🍊KOMMUNISTA pártállami propaganda
Ez egy marhaság, a működő tőke nagy képviselői (Suzuki, Audi, Opel, stb.) már jóóóóval az EU-tagság előtt bejöttek Magyarországra, nekik nem jelent akadályt egy vámhatár*, ez inkább a kisvállalkozásoknak nagy teher. 50-100 fős német meg osztrák apró cégek nem biztos, hogy megjelentek volna a magyar piacon, illetve ahogy a mondás tartja magyarok se nyitottak volna cukrászdát Bécsben.
A Balkánon ráadásul háborúk dúltak, teljesen életszerűtlen mondjuk a lebombázott Szerbia szintjére való lecsúszás.
Sőt, az EU-s források egy része amúgy is EU-n kívüli partnerországoknak megy. Horvátország már az EU csatlakozás előtt jelentős pénzeket hívhatott le útépítésre, turizmus fejlesztésre és hasonlókra. Illetve az EU szívesen finanszíroz különböző diktátorokat is - most épp Tunézia kapott 150 millió eurót a migrációs hullám megfékezésére. Orbán az EU-n kívülről is simán játszhatta volna a határkerítéssel zsarolást, hogy adjanak pénzt - ahogy amúgy Erdogannak is fizetünk egy csomót EU-s kasszából. Erasmus programok is vannak EU tagországokon kívül, ahogy amúgy az európai ügynökségek jelentős részében is tag vagy külsős partner a legtöbb nem EU-s európai állam. De ahogy látjuk Európai Ügyészségre, euróra mint fizetőeszközre vagy szabad sajtóra még az EU tagság sem garancia.
Amit biztosan nyújt az annyi, hogy elmehetsz szavazni 5 évente és 21 szerencsés kiválasztottat beszavazhatsz az Európai Parlamentbe. Rajtuk kívül még további néhány ezer fő bürokrata jut az EU miatt plusz munkához, de amúgy ennyi - az EU nem ad magától előjogokat, csupán lehetőségeket, amikkel vagy tudsz élni vagy nem.
Térkövezési programok, lószanatórium, kisvasút meg hasonlók valóban nem lennének, ezeket saját forrásból kéne megoldania az országnak. Vagyis ha saját zsebből kell gazdálkodni akkor valószínűleg inkább belátnák, hogy ezeknek a beruházásoknak nincs értelme és egyszerűen nem valósulnának meg.
A szabad munkavállalás meg van oldva, mégis többen dolgoznak a Balkánról Nyugat-Európában, mint Magyarországról, szóval ez a szókapcsolat, hogy "szabad" elég csalóka, hiszen EU tagság nélkül sem volt soha tilos Ausztriában munkát vállalni. Ellenben egymás szívatására így is elég apró jogszabályt dolgoztak ki a tagállamok - ha pl. 45 évig dolgozol Európában, de 5 évente átköltözöl egy másik országba akkor simán kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy egész életedben rendesen adóztál és fizettél járulékokat, mégsem leszel jogosult nyugdíjra sehol. Vagy pl. hiába laksz a német-osztrák határon, nem tudsz home officeban dolgozni a másik ország adórendszere miatt, még Svájcba is lehet, hogy könnyebben tudsz távdolgozni.
Nagyon elfogult fantázia kell ahhoz, hogy Magyarország EU-nélküli alternatív történelmét valami sötét korként lássuk. Reálisan nem lenne jelentősen se előrébb se hátrább a gazdaság. A jogrendszer, bizonyos szakterületek szabályozása vagy a politika talán igen, de az átlagember nem élne se jobban, se rosszabbul.
*ráadásul világszerte az EU rendelkezik a legtöbb szabadkereskedelmi egyezménnyel - Magyarország is tuti tudott volna valami egyedi egyezményt boltolni, ahogy a törökök is kitárgyalták a vámmentességet
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!