Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz azzal, hogy a...

Egyetértesz azzal, hogy a Fővárosi Főügyészség elutasította Biszku Béla ellen benyújtott keresetet?

Figyelt kérdés
2010. nov. 3. 16:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

ne keverjétek a szezont a fazonnal.


a MÁV ellen kártérítési per van. bárkitől, bármikor, bármiért követelhetsz kártérítést, ha tudod bizonyítani, hogy kárt okozott. (ennyire persze nem, de majdnem)


Biszku ellen büntető feljelentést tettek, ami BTK kategória és van elévülési ideje. meg magát a vádat sem tartották megalapozottnak. mellékesen a jópofa feljelentőt meg hamis vád címszó alatt kellene vád alá helyezni...


imádom, amikor a joghoz hozzá sem szagoló emberek okoskodnak...

2010. nov. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
45%
Amennyiben pl. Zentai Károly ellen is megszüntetik a büntetőeljárást, egyetértek vele.
2010. nov. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 bumbi02 ***** válasza:
49%

Az indoklás szerint a feljelentésben megjelölt cselekményt az elkövetéskor hatályban lévő jogszabályok szerint kell elbírálni. Ezért viszont elévülés okán már nem indítható eljárás."



szerintem itt van a hasznos válasz, és itt be is lehet fejezni a vitatkozást.. valaki fentebb meg irta hogy a büntetőjogi eljárás és a kártéritési per nem ugyanaz... szal szerintem innentől tárgytalan az egész.

2010. nov. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

itt egy érdekes jogi fejtegetés a jogászoknk

én nem értek hozzá nem tudom h jó e de azért akárhogy nézzük dühítő

2010. nov. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 bumbi02 ***** válasza:
különben is mire véget érne a per, meghalna..
2010. nov. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

na jó csak a lényeget hagytam le...

[link]

2010. nov. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kedves elöttem szóló!


jó ez a cikk, csak gondolkodni kellene, azán kiröhögni a gondolkodásra képtelen cikkírót...


"Érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy akkor eztán semmiféle jogon nem lehet jogellenesnek nevezni a holokauszt történéseit vagy éppen a nyilasok terhére rótt Dunába lövéseket, mert akkor meg ez volt a törvény."


nem, még Németországban sem volt olyan törvény, ami ezt lehetővé tette volna. nálunk meg főleg nem. deportálásra, kényszermunkára volt törvény. arra, hogy belelőjjék őket a Dunába nem.


"Érdemes visszalapoznunk tíz évet a naptárban: a 2000-es évek elején születtek meg Magyarországon az első ítéletek az '56-os gyilkosságok kapcsán. Az 1949-ben kötött genfi egyezmény 2. és 3. cikke szerint nem évülnek el a nemzetközi és nem nemzetközi jellegű fegyveres konfliktusok során történt tiltott cselekmények."


ez valóban így van, de Biszkut nem az 56-os események alatti tevékenysége miatt vádolták meg, hanem az az utáni. akkor pedig már nem volt fegyveres konfliktus. tehát ennek semmi köze a dologhoz.


ha találsz bizonyítékot, hogy 56-ban, a fegyveres felkelés/forradalom/konfliktus alatt Biszku személyesen, vagy közvetve felelős bárki haláláért, akkor vád alá lehet helyezni, ha nem, akkor így jártál...

2010. nov. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!