Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Előző árvíznél is ekkora...

Előző árvíznél is ekkora felhajtás volt vagy csak most kap ez ekkora hypot?

Figyelt kérdés
szept. 19. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
A védekezés hasonló volt, csak nem volt ekkora politikai üzengetés.
szept. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azért, mert én se emlékeztem erre, hogy ennyi videó, poszt született volna bárhol is
szept. 19. 12:44
 3/11 anonim ***** válasza:
6%
Az előző árvíz nem volt ekkora...
szept. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

Az előző árvíz nagyobb volt 0,5-1 méterrel. Most ahhoz képest sokkal kisebb bajból csinálnak óriási felhajtást.

Ha valahol nem önt ki a folyó, az a kormány érdeme, ha Pesten le kell zárni a rakpartot, mint minden árvíz esetén, akkor a Budapesti főpolgármester alkalmatlan.... Legalábbis az állami média szerint.

szept. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Mivel Magyar Péter részt vesz a védekezésben, ezért csüngő hasú és bandája nem akar lemaradni.
szept. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is túl van reagálva egy kicsit...
szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem most sokkal nagyobb politikai habverés folyik körülötte.

Orbán mindig élvezte ezt az vezénylő tábornok, gátvéder szerepet. De most mindenki kiment a gátra ha kell, ha nem.

szept. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16%

Kérdező, amikor ilyen méretű árvíz van - megnézheted mit okozott a Duna nyugati területein már az osztrákoknál, németeknél - akkor igen, ilyen nagy felhajtás szokott lenni.

A különbség most annyi, hogy nincs kapkodás, nincs fejetlenség, az emberek nem félnek attól, hogy elmossa a házaikat a víz - mert az elmúlt évtizedben hatalmas fejlesztések voltak, sok védmű megépült, a 2013-as nagy árvíz előtt is már felkészültek és akkor is sikeres volt a védekezés.

Az emberek tudják a dolgukat és csinálják.

2010-ben hatalmas árvíz volt az országban nyár elején - nem csak a Dunán. Településeket mosott el a víz. Akkor nagyon sok házat kellett újjáépíteni. Akkor még nem volt rendben az árvízi védekezés rendje. Ebből tanultak és ennek a kormánynak az idején már kiemelt fontosságú volt. Ezért 2013-ban a rekord magas víz sem öntött el olyan területeket, mint amiket 2010-ben a sokkal alacsonyabb víz beborított. Itt is sok volt a kár, hiszen az ártereken levő építmények, termények tönkremennek. Azonban azóta folyamatosan végezték a munkálatokat és szerencsére az elmúlt években a mostaninál kisebb árvizek voltak csak.

Budapesten is a rakpartot évről évre le kell zárni árvíz miatt, ahogy végig mindenhol volt szó árvízveszélyről.

Csak a mostani nagyobb. Még nem tudják biztosra, feltételezik (számolják) hogy alacsonyabb lesz a tetőzésnél a vízállás, mint 2013-ban.

Amikor bejelentették az árvíz veszélyt akkor nekem is első dolgom volt lemenni a Dunapartra ahol lakom, mert barátainknak ott van háza és 2013-ban nagy küzdelem volt, hogy azt a területet ne öntse el teljesen a víz. Gondoltam, mivel a férjem későn ér haza, ha kell akkor fogom a fiam és ketten megyünk segíteni. De nem kellett. Addigra már közel olyan magasra fel voltak rakva a homokzsákok, mint amivel 2013-ban meg lehetett végül védeni a területet, már ott voltak és dolgoztak sokan. Azóta is minden nap rengetegen vannak kint, önkéntesek is. A középiskolás diákoknak közösségi szolgálatot írnak jóvá, a város így is keresett segítőket oda. Valaki bedobta a közösségi oldalon, hogy szükség lenen műanyag poharakra az egyik helyen - hárman mentek azonnal és vitték.

Most nem arról szólnak a hírek, hogy mekkora nagy a baj és milyen nagy a veszély, hanem hogy mit kell tenni, hol, hogyan szervezték meg a védekezést, hova kell még segítség, hol vannak már mobil gátak vagy hasonlók, amik miatt már nem is kell homokzsákokat vinni.

szept. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Jól le lettem pontozva, pedig amíg Magyar Péter nem volt jelen a politikában addig ilyen esetben csak esetleg pofáztak. Most kint van a gátakon az összes fideszes slepp. Csüngő hasú is rohangál jobbra-balra de egy lapát homokot nem tett arrébb.
szept. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21%

"Csüngő hasú is rohangál jobbra-balra de egy lapát homokot nem tett arrébb"

Már ne is haragudj, de a politikusoknak nem a lapátolás, hanem a védelem megszervezése a feladata. Engem az is zavar hogy Magyar beállt zsákolni, miközben politikusként részt vehetne a politikai életben és segíthetne a problémákon magasabb szinteken, pl. lobbizhatna EU-s képviselőként támogatásért az árvízkárosultaknak. Zsákot pakolni tudnak a katonák, a katasztrófavédelmisek, meg a közmunkások, a politikusnak semmi dolga ott.

szept. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!