Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek tényleg sokan...

Szerintetek tényleg sokan csak azért mennek ki az árvízi védekezéshez "segíteni", hogy pózoljanak, utána meg posztolhassanak?

Figyelt kérdés

[link]


"Van abban valami egyszerre végtelenül szomorú és lesújtó, mit hoz ki egyesekből az évtized legnagyobb árvize. Az árhullám tetejét Budapesten a hétvégére várják, az előrejelzések szerint rekordközeli vízmagasságot mérhetünk majd. Valahogy ilyenkor megjelennek a katasztrófaturisták, akik kimennek fotózkodni, hogy megmutassák a követőiknek: odasüss, mekkora víz van, hű, hallod, kiöntött a víz, apám, itt vagyok, hejj, de megmutatom, ha nem néznél híreket, mert barlangban laknál. Innen már csak egy lépés a lájkvadász segítség, mely nem szól másról, mint hogy az illető kimegy a védvonalhoz, szelfizik párat, netán az erre szakosodott emberével lövet pár képet arról, hogy fogja a lapátot vagy fogja a zacskót. Természetesen a poszthoz kell a buzdítás is, hogy megmutassuk:


MI SEGÍTETTÜNK, TE IS SEGÍTS, VÉSZHELYZET VAN, GYERE HOMOKOT LAPÁTOLNI.


Természetesen illető a kép elkészülte után már leveszi az esőkabátot a vuttyonról és a guccsiról, a poszt élesítésekor meg már az otthon finom melegében latte avokádózik. És van a legalja, a politikus, akit nem a lájksóvárgás, hanem a politikai haszon motivál az árvíz során."


szept. 18. 08:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"Csak azt nem értem hogy miért hibátlanul tiszta a kezén a kesztyű aminek tiszta kosznak kellene lennie,"


Nem kell hogy tiszta kosz legyen a kesztyű. Nem kézzel szeded. Én villáztam trágyát egész nap és nem lett koszos a kesztyű. A nyél se. És a csizma is csak alul.

szept. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
3. kép: még félig sincsennek a zsákok feltöltve, hogy formázni lehessen és ne essenek le egymásról. Pár kg az egész.
szept. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Meg te komolyan beraktál egy pillanatképet ahol lancba adják át a zsákot és kb 1 másodpercig sincs a kezébe? :D. Nyomorék
szept. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 DK-s ***** válasza:

#11-nek:


Csak a talajra nézz. Ilyen felázáskor a csizmád mindkét oldalán felnyomódik a sár, a lapátot felállítva, annak az oldalán szoktuk lehúzni. Ilyen dagonyában kb öt percenként, különben annyi sár rakódik rá, hogy 3-4 kiló is lesz a csizmád! Főleg, hogy amikor belenyomod a lapátot a homokba, akkor magadat is a sárba! A kesztyű már részletkérdés.


#12-nek:


Akkor tölts meg homokkal egy ilyen zsákot, és nézd meg a súlyát. Én több homokot cipeltem, mint amennyit te életedben láttál.

szept. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 sörpocak ***** válasza:

"Magyarral viszont rengeteg probléma van! Egy sunyi g'ci!"


Szerintem inkább egyenesen keresed a problémát.

Kontextusból kivágott képekkel bármit meg lehet magyarázni, az 1. képen ha épp csak akkor kezdték meg a munkát, persze, hogy minden tisztább. A 2. képen pedig a fekete kesztyűn nem értem, hogy milyen mocskot keresel (te kézzel ásod a sarat?), de ott már láthatóan nem értékelted a piszkos lapátot. A 3. kép pedig a legszebb példát a sz*rrágásodra, mert tisztán látszik, hogy nem ő tartja a zsákot, hanem éppen rámarkol. Ez a legszebb példája annak, hogy nem képekkel kellene b*zizni, hanem mondjuk videókkal. Vagy képek sorozatával, tudod, hogy valami folyamat kiovasható legyen belőle.

szept. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

DK-s, ma 09:48!

Egy cseppet se vagyok Magyar párti, de az igazságot fontosnak tartom, és direkt alaposan megnéztem a képeket, amiket küldtél.

Azt mondod a képre, hogy üres volt a lapát... Nagyíts rá a képre, DK-s, és látod, hogy a zsákba éppen csúszik be a homok! Nem kell sasszem hozzá.

[link]


Ugyancsak ránagyítva láthatod, hogy nem patyolat tiszta a csizmája, nem helikopter vitte a sár közepére.

[link]


A harmadik képen elvileg bírhatja a srác hogy láncban adogatja a zsákot, de valóban látszik, hogy amatőr és valóban hamar kiesik, ha így csinálja sokáig. Ott egyébként nekem is úgy tűnik, hogy lefagyott egy kicsit, hogy bámulja Magyart, ahogy adja a zsákot, ahelyett, hogy adná tovább, hogy az érkező zsák fogadására kész legyen. Ebből tűnik inkább nekem azt, hogy ez nem egy összeszokott melós brigád, de az is lehet, hogy éppen a sajtósok zökkentették ki, akik nagyban fotózgattak, és ezért esett ki a ritmusból.

[link]


Mondom még egyszer, nem vagyok Tiszás, másik ellenzéki párti vagyok, de az igazságot és a korrektséget nagyon fontosnak tartom. Nem azt állítom, hogy MP reggeltől estig dolgozott, még csak azt sem, hogy negyed óránál többet, csak annyit, hogy nem lehet minden kétséget kizárni, ahogy ezt te teszed a mandinerhez hasonlóan.

szept. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
#2-es tökéletesen leírta.
szept. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
57%

Ha katonaként odarendeltek volna, nagyon szívesen végeztem volna ezt a munkát, de ha az a potrohos hazaáruló Orbán ott feszít, bámészkodik, ahogy én dolgozom, és nem tehetek semmit azért, hogy ne legyek a biodíszlete, ahogy ország-világ előtt pózol, hát már elvenné a kedvem.

Pózolna inkább Bese atyával, amikor a melegorgián videózik! Szájer biztos elégedett lenne még egy rakás fideszessel együtt.

szept. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 DK-s ***** válasza:

#16-nak:


Egyedül neked fogok reagálni.


Az 1-es képen kár elemezgetned bármiféle homoknak a csúszását. Ahhoz előtte bele kellett nyomnia a vizes homokba, de a lapát hátoldala csillog mint a Salamon t'ke, és a hátsó bemélyedésben sincs homokmaradék, ami óhatatlan lenne. Ez új lapát, még nem használták.


2-es kép:


Persze hogy némiképp piszkos a csizmája. De elég ha megnézed a sár nagyságát pusztán ott, ahová a lapátot letette. Olyan mély sár van előtte, hogy a csizmája ahhoz képest tökéletesen tiszta.


3-as kép:


Kiemeltem neked a lényeget: [link]


A srác áll a kezében a 10-12 kilós zsákkal, és várja hogy elvegyék. Vagy a gravitációval van gond arrafelé, vagy a srác nagyon "bika", hogy csuklóból tartja ilyen szögben a zsákot, miközben a combjának sem támassza neki. Csak úgy tartja a levegőben, ferde szögben, pusztán az ujjai erejével.

szept. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül - csak azért megy ki!

Ismerek olyan embert, aki 2013-ban a legkritikusabb helyek egyikén vezényelte le - sikeresen - az árvízi védekezést.

Amíg a problémamegoldó képességére volt szükség, addig mindenki elvárta tőle, hogy a sz@rból építse meg a várat.

Amikor elkészült a "vár", akkor a lőtéri kutya helyettesét is meghívták a vállveregetésre, csak őt nem!

Ha balul sül el valami, akkor általában az "Elb@sztad!" a reakció, ha flottul legördül minden lépés és jól jönnek ki belőle az érdemi munkákat elvégzők, akkor meg "Megcsináltuk! Ez a dolgunk!"

Ez Magyarország!

szept. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!