Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a magyar...

Miért van az, hogy a magyar 10-14 évesek 80%-a borzalmasan antiszemita, mikor még érdemben nem is lehet kiforrott, normális érveken alapuló politikai véleményük?

Figyelt kérdés
A szülői nevelés hiánya, vagy pont, hogy a szülők helytelen nevelése okozza ezt? Ti mit gondoltok?

szept. 16. 12:33
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
#20 Link?
szept. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
67%
#21 Ennyi idő után nem tudom visszakeresni. (A kérdés jogos).
szept. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
12%
Mert azt látják, hogy a zsidók minden pénzt összeharácsolnak, és ha valaki felszólal ez ellen, akkor ő aztán a világ leggonoszabb embere lesz. Majd ebből az ügyből is még több pénzt akasztanak le. Hát kb ezért.
szept. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
#12 Internettel az a baj, hogy "hála" a social média oldalaknak tömörödnek a vélemények és az algoritmus azt tolja eléd amit szeretsz. Tehát állandóan azt hallod vissza ami szerinted igaz.
szept. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező!


10-14 évesen még senki sem kiforrott személyiség. Amikor én voltam ennyi idős (2005-2009), eléggé cigányellenes voltam. Antiszemita az szerencsére nem igazán voltam sosem.


Volt az általános iskolában egy cigány osztálytársam akit nagyon utáltam, mert bullyingolta a többieket, többek között engem is.


Gyártottam alkoholos.filctollal home made plakátokat "cigányvadászat" címmel, ilyesmi szöveggel:


"A fehér faj védelme érdekében állományszabályozó cigányvadászatot fogunk tartani"


Egyetlen mentségem van erre: 2007-ben történt, és én 12 éves voltam akkor.


De mégis az, amit a leginkább szégyenlek, az 2008-ban történt, 13 évesen: titkon röhögtem az akkori romagyilkosságokon és az elkövetőknek drukkoltam :(


Ez ma is eszembe jut sokszor, és ezt nagyon szégyellem :((


Szerencsére kb 2010-től kezdve folyamatosan távolodtam a jobboldaltól a fidesz ámokfutása miatt.


Kb 2015 novemberétől (akkor már 20 éves voltam) vagyok balos, és ítélek el mindenféle rasszizmust, antiszemitizmust, homofóbiát stb. Utóbbit valamennyire megkönnyítette, hogy melegként magam is az lmbt közösséghez tartozok.


A cigányellenességemet volt a legnehezebb leküzdeni. Még pl 2014-ben is, amikor már tudatosan próbáltam teljesen egyenlőnek tekinteni őket, még akkor is nehéz volt.


Tudom, hogy az antiszemitizmusra voltál inkább kíváncsi, de az nálam nem alakult ki akkor. A cigányellenesség is hasonló gyűlölet, így talán érted a párhuzamot.


A lényeg az, hogy gyerekként még senkinek nincsen kifforott személyisége, és később úgy, ahogy korábban befogadta a gyűlölködést az elméjébe, pont ugyanúgy ki is törölheti onnan. Persze azért nem egyik napról a másikra.

szept. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!