Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A munkaerőpiac sokat javult...

A munkaerőpiac sokat javult az elmúlt években elhelyezkedési szempontból.Na,de mikor lesz bérfejlődés?

Figyelt kérdés

Én 2013-ban diplomáztam, majd kezdtem dolgozni, levelezőn meg mentem MSC-re.

Most összehasonlíthatatlanul több diplomás munkalehetőség, mint akkoriban.


Egy fontos kérdés,hogy diplomával szellemi munkát végezzen az ember egy télen fűtött, nyáron klimatizált irodában, netán otthon home-officeban, többnyire megoldódott.

Viszont, a probléma másik fele az megmaradt.


Üldögélhetünk a jól felszerelt irodában meg lifteztethetjük a motorosan emelhető asztalt, a fizetés továbbra is pocsék.Nettó 400-550-et keres egy átlagos diplomás itt BP-n.Átlagos és nem programozó.

Ebből jól élni nem nagyon lehet, ha az embernek nincs saját ingatlanja és bérleményben él.



A következő lépcsőfok vagy inkább feladat a politika számára a bérek kérdésének a megoldása.


szept. 15. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
A béreken viszont éppenhogy csak annyit fognak emelni, hogy az alacsony bérek miatt legyünk versenyképesek az EU-n belül.
szept. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pont, hogy most kevesebb diplomás munkalehetőség van mind 2013ban. Most áll az ipar egy csomó országban, egyedül a szolgáltató szektor megyeget, mert arra ígyis-úgyis szükség van.

Nem tudom milyen diplomával keresel te olyan keveset... Egy bsc-s mérnök simán kap bruttó milliót... Esetleg nem büfé szakon kéne diplomázni

szept. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nehogy már te sírj nettó 400-550 ezerrel. Akkor mit szóljon aki a mekiben dolgozik nettó 230 ezerért, az hogy gazdálkodja ki magának a lakásbérlést és megélhetést Budapesten?
szept. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, a fizetésed rajtad múlik, nehogy már ezért is az Orbánéknak kelljen tennie!

Fogod magad felállsz és keresel egy másik munkát magadnak amivel jobban keresel. Pont.

szept. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kroms ***** válasza:
75%
Most importált az Ormány kb. negyedmillió migráns munkást, akik olyan szinten lenyomják a béreket, hogy örülhetünk, ha valamit kapunk egyáltalán. Nem véletlenül vagyunk a 2023-as adatok alapján hátulról a 4-ek átlagfizetések tekintetében a kontinensen. És ez nem egy egyszeri dolog, hanem a hosszútávú kúrmánystratégia, vagyis inkább romlani fog a helyzet, mint javulni. Kivéve persze, ha sürgősen jön egy normális kormány, akiknek nem a magyarok kiirtása a célja...
szept. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
Most éppen megint gödörben van a munkaerőpiac ha jól olvasom.
szept. 16. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az nem lesz, mert arra már nincs igény.
szept. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!